Jump to content

Klakier1984

Użytkownik
 • Content count

  50
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1

About Klakier1984

 • Rank
  Forumowicz

Recent Profile Visitors

421 profile views
 1. Klakier1984

  [600L] obsada

  Myślałem, że już wszystko widziałem ale odpisać na post sprzed 10 lat
 2. Klakier1984

  Jak podawać mrożone ochotki?

  Podawałem kiedyś żywą 😱 obecnie mrożoną (wszystko jako urozmaicenie diety) i powiem tyle- na nic innego tak łapczywie się ryby nie rzucają. Generalnie nie wiem skąd to demonizowanie tego pokarmu.
 3. Klakier1984

  [280 L --> 830L] Mapetowa Amazonka

  Wiadome. Na szczęście parametry z kranu mam całkiem sympatyczne (ph7, gh7) więc woda ma potencjał pod amazonke będę próbował obejść się bez RO. W obecnym baniaku przy sporej ilości korzeni,gałęzi,lignitu ph nawet przy testowych spory podmianach (40%) utrzymuję się w okolicach 6,2-6,5. Gdyby udało się te parametry odwzorować w większym zbiorniku byłbym więcej niż zadowolony.
 4. Klakier1984

  [280 L --> 830L] Mapetowa Amazonka

  Szkoda. Jak będzie zalany ponownie liczę na zdjęcia w temacie Nie wiem czy było pisane wcześniej ale jakiej filtracji używałeś, woda w jakich ilościach podmieniana i najważniejsze, jak przy tym wszystkim kształtowała Ci się wartość NO3 jeżeli można wiedzieć ?? Pytam bo u siebie z reguły (z lenistwa) podmieniam absolutnie tylko tyle ile muszę, a NO3 z reguły balansuje w przedziale 20-40 i ciekaw jestem czy przy delikatniejszych rybach te liczby były by akceptowalne.
 5. Klakier1984

  [280 L --> 830L] Mapetowa Amazonka

  Dzięki za info. Swoją drogą masz bardzo ładny zbiornik :)ale to już chyba wiesz
 6. Klakier1984

  [280 L --> 830L] Mapetowa Amazonka

  Bardziej mam tu na myśli żeby kupić to co faktycznie mam zamiar, a nie wydać kasę na jakieś "mutanty" Nieraz młode paletki/skalary jakoś się prezentują, a gdy już wyrosną to jakby człowiek nowy gatunek odkrył.
 7. Klakier1984

  [280 L --> 830L] Mapetowa Amazonka

  Odnośnie takowego źródła jesteś może w stanie coś polecić na południu Polski (Śląsk najlepiej ) ?? W końcu warunki lokalowe pozwolą mi na wymianę moich 200L na coś w okolicach 600 i chciałbym tam docelowo trzymać paletki+ manucapuru tylko skąd kupić jakieś "pewne" ryby ?
 8. Klakier1984

  Ikra barwniaków.

  Narybek mógłbyś odciągnąć wężykiem, ale jak pisali wcześniej w tym litrażu musiałbyś mieć wyjątkowo dobraną, spokojną parę żeby coś z tego wyszło....
 9. Klakier1984

  [200L] bajzlu (ogólne)

  Nie sposób się nie zgodzić, póki co nie mam w zbiorniku żadnych zbrojników (trzeba to szybko zmienić bo szkło jakieś takie zapuszczone się robi ) jak już będę owe posiadał wtedy przekonamy się czy drewno było warte swej ceny. Co do samego preparowania- pytałem sprzedawcę kilkukrotnie czy trzeba nad korzeniem jeszcze jakieś obrzędy odprawiać . Stwierdził tylko, że przez pierwsze tygodnie w niektórych miejscach pojawi na nim biały nalot, który mogę usunąć ręcznie bądź zostawić sprawę "glonojadom".
 10. Klakier1984

  [200L] bajzlu (ogólne)

  dziękuję, Korzeń kosztował mnie około 60zł (90zł/kg). Przy czym jest to korzeń z winogron, które ponoć do akwa się nie nadają- ja póki co nie narzekam- wody nie barwią, parametrów nie zmieniają.
 11. Klakier1984

  [200L] bajzlu (ogólne)

  Niestety takiej odpowiedzi się spodziewałem. Czyli póki co trzeba się będzie zastanowić nad interesującymi pielęgnicami, a na ducha poczekać ze 2 lata :/ aź przyjdzie mi salon wyremontować i będę mógł postawić odpowiednie akwa.
 12. Klakier1984

  [200L] bajzlu (ogólne)

  Witam, Chciałem pokazać swoje akwa gorąco oczekując na konstruktywną krytykę, która pozwoli mi w nim co nieco pozmieniać. Zbiornik to standardowe 200L (100x40x50). Oświetlenie 2x30W, grzałka z termostatem 200w, zewnętrzne kubełek aquanova nfc1000 oraz dodatkowy brzęczek (sam nie wiem po co). Podłoże bazalt+piasek do tego kilka mało wymagających roślin. Parametry wody NO2- z reguły poniżej 0,05 NO3 - 50-80 (tak wysokie prawdopodobnie temu, iż nie zmieniam podręcznikowych 30% tygodniowo) KH-3 GH-6 PH- w przedziale 6,6-7 Karmienie- żywy(ochotka, wodzień), i mrożony(czarny komar, ochotka, różne mixy dla paletek) oraz mix płatków (tropical) plus tabletki ze sipruliną. Podawane dobowo w proporcjach 50% mięcho-50% suchy z reguły 4 razy dziennie Na koniec najważniejsze czyli obsada- tutaj póki co totalny nieład. Pewniaki, które na 100% zostają w zbiorniku to parka kiryśników czarnoplamych i parka skalarów (która mam nadzieję się dobierze). Ponad to chciałbym jeszcze jedna parkę pielęgnic do tego zbiornika, mam teraz młode plamookie i wiem, że to nie jest dobry pomysł w tym litrażu... chyba tylko skośnopręgie jeszcze wchodzą w grę.Moim marzeniem jest uzupełnienie obsady duchem amazońskim jak dla niego byłbym wstanie wstawić u siebie akwa o dnie 95x80 czy było by to wystarczające ?
 13. Klakier1984

  Ikra barwniaków.

  Do niedawna miałem u siebie parkę barwniaków, która karmiona głównie żywcem i mrożonkami (w czasie tarła ponoć innego pokarmu absolutnie nie przyjmują) składała u mnie ikrę kilkunastokrotnie. Schemat był ciągle ten sam- samiec przesiaduje w kokosie, a samica czyści rewir;) z reszty obsady i na odwrót. Po wylęgu, który na moje oko następował po około 3-4 dniach, oboje rodziców troskliwie eskortowało potomstwo podczas pierwszych wycieczek po akwa- obserwacja tego daje sporo frajdy, więc naprawdę nie warto rozdzielać młodych od rodziców. Ps. jeżeli nie masz zamiaru handlować tymi rybkami to zostaw wszystko w baniaku ogólnym. Barwniaki tylko delikatnie odganiają resztę obsady, która tak czy owak podje sobie co nieco żywca... agunia997- Pisownia.
 14. Klakier1984

  200L z akarami

  heh aż takiej fantazji nie mam to plamookie. Chciałbym je trzymać ze skalarami (nie licząć jakiejś drobnicy) i stąd moje kombinowanie na nad powiększeniem zbiornika. Bo jak urosną do swoich "optymalnych" rozmiarów to może być w akwa tłoczno ps. i na samo dno poza kiryśnikami upatrzyłem sobie ducha amazońskiego...myślę, że w tym większym baniaku nie było by mu najgorzej? Choć jak czytam do jakich dochodzą w akwa rozmiarów to chyba bym go musiał oddać jak tylko podrośnie. ps2 naturalnie i skalary i severum tylko po parce
 15. Klakier1984

  200L z akarami

  hmm ja klikając w link jestem bez problemu przenoszony do strony. Temat w galerii właściwie też można założyć tylko muszę mieć sek czasu żeby zdjęcie zrobić w odpowiedniej rozdziałce i potem wszystko sensownie opisać. można skorzystać z tego adresu, też działa- przynajmniej mi
×