Skocz do zawartości

Mrożony a żywy pokarm


kamilp
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Dajmy na to że daję rybom mieszany pokarm płatkowy, zakupiłem np 3 rodzaje roślinny, wybarwiający,wieloskładnikowy wszystkie wymieszałem w jednym pudełku i ok, ale mrożona np. artemia, czy serce wołowe to raz na tydzień tak. Ale różnica między mrożonym a żywym jest bo pewnie żywy jest w jakimś płynie też raz w tygodniu dać ? Mrożony w zamrażarce a żywy w lodówce ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki wodzień, mogę kupić np 20szt siateczek żeby nie chodzić co drugi dzień do zoologicznego, wrzucę go w lodówkę i nic mu nie będzie ? Rozchodzi mi się o dietę dla ryb jaką im zastosować .Mam ryby mieczyki, gupiki, platki, gurami, kosiarki, zbrojniki zbiornik 450l i chciałbym dawać przemienne pokarmy tylko jakie i co ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wodzień można kupić mrożony, pokroić na kosteczki, rozpuścić z odrobiną wody i podawać rybom, jeżeli chcesz kupić żywy, to trzeba przelać to co jest w woreczku do słoika, dolać wody i co dziennie możesz podawać rybkom, nie powinno się nic stać z żywym pokarmem w lodówce, po za wodzieniem, można podawać ochotkę, ale z tym ostrożnie, raz na jakiś czas, serce wołowe, oczliki, artemia, w sklepach zoologicznych masz bardzo duży wybór pokarmów dla ryb.

Taki mały woreczek z żywym pokarmem starczy na bardzo długo.

 

Ort.

Dulle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serce wołowe mam zrobione z szpinakiem, spiruliną,czosnkiem,jakiem i raz w tygodniu im daję. Ale np codziennie dawać płatkowy , czy mógłbym żywy ? Chciałbym kupić płatkowe , wieloskładnikowy, roślinny i wybarwiający wymieszać je i co tym karmić codziennie a raz na tydzień dać serca i np wodzień ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na taką obsadę jak masz nie ma co panikować z trzymaniem się mrożonek. Te ryby akurat nie potrzebują jakoś dużo mięska. Żywy ma ten minus, że przenosi bakterie czego w mrożonym pokarmie trudno znaleźć ale plusem jest, że się rusza co bardzo rybki lubią ;). Dlatego Ja odpuściłam z żywym ze względu na ewentualne choroby. Podawaj mrożony np. raz w tygodniu. Nie wrzucaj kostki prosto do wody tylko na talerzyk i poczekaj aż się rozmrozi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...