Skocz do zawartości

Zaciągnięte brzuchy gupików


kamilp
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wydaje mi się by to było po wykoceniu, iż jest ich kilka mniejszych i to one właśnie.Trochę wystrój zmieniłem ale nic więcej, karmię ich płatkowym pokarmem, czasami tabletki wybarwiające, czasami serce wołowe, zauważyłem również że mieczyki dostały kropek białych- ospa,oczywiście już siedzą w zbiorniku kwarantannowym i cmfie, co do pasożytu to Ci nie nie powiem bo nie wiem.

 

Edit

 

Czytałem na innym forum i pozwolę użyć sobie cytatu :

Kamalanoza

 

Za tę chorobę odpowiadają nicienie, niestety dopadają gupiki dosyć często. Nicienie pasożytują w układzie pokarmowym ryby. Objawy to ciągnące się odchody i coraz to bardziej zapadający się brzuszek. Ciężka choroba do wyleczenia. Można podawać rybkom środki na pasożyty, ale po mimo tego od czasu do czasu (najczęściej samice rzadko samce) zdychają z powodu nicieni. Nie ma na nie skutecznego lekarstwa i to, że jeśli jakaś rybka zachoruję nie oznacza, że inne też dostana pasożytów. Pomimo idealnych warunków w akwarium rybki zdychają z powodu nicieni.

http://www.superakwarium.pl/kamalanoza-id657.html

 

 

Mykobakterioza

 

Opadanie i poleganie na dnie, konwulsje, ocieranie się o przedmioty, zataczanie i stanie na głowie w dół, chudnięcie, deformacja i problemy z pływaniem, odbarwione plamy, zniszczenie płetw, może oznaczać mykobakteriozę. Niestety chore osobniki należy natychmiast uśmiercić. Pozostałe ryby z obsady przenieść do akwarium bez żwiru roślin itp. Do wody dodać nadmanganian potasu. Jeśli choroba zaatakowała więcej ryb, w akwarium ogólnym należy również wymienić wszystkie dekoracje, rośliny i podłoże, akwarium dobrze odkazić i założyć od początku.

 

 

 

Któraś to z nich ? Co może być , to nie pierwsza ryba u mnie- zawsze samica gupików , ale raczej z takich młodszych.

 

Luna: Edytuj posty.

Nie pisz jednego po drugim jeśli nie upłynęły 24 godziny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W swoim akwarium miałam jeden przypadek pierwszej z opisanych chorób. Nieprzypadkowo pytałam Cię o pasożyty.

Chorowała na to jedna z moich samic gupika, miała zazwyczaj przezroczyste odchody, jej kolory stały się wyblakłe, bardzo chudła mimo przyjmowania pokarmu i niestety w końcu padła.

Na szczęście nie powtórzyło się to już u żadnej innej ryby.

 

Może spróbuj ze środkami na pasożyty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie to samo, takie same odchody jak mówicie, ok zrobię im głodówkę . Ale kurcze co to za choróbsko.Zauważyłem u mieczyków ospę i też mają odchody przezroczyste. Co myślcie zrobić z tym ?Możliwe że te odchody przez częste karmienie sercem , kilka razy w tygodniu - ale to taka mieszanka, z czosnkiem, spiruliną ,żółtkiem, szpinakiem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Na necie jest sporo opinii na temat leczenia ryb z pasożytami poprzez zastosowanie metronidazolu. Wg tego co piszą, sprawdza się m.in. w przypadku takich pasożytów jak wiciowce.

Ewentualnie poszukaj leków capifos / capitox, one również służą do odrobaczania ryb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A tak z ciekawości z czego jest ten pasożyt ? Jak zapobiegać mu ? Możliwe że to przez duże azotyny w akwarium ? Tylko że akwarium mam ok pół roku, filtracja sump (karemzyt+ceramika+gąbka i wata ) wiec cykl azotowy jest pewnie zamknięty podmiany stosuje raz na dwa tygodnie zbiornik 450l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...