Skocz do zawartości

Gupik czerwony niechce się rozmnożyć?!


Gurami złoty
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.Mam już gupiki Czerwone 8 tygodni i mimo to nie chcą się rozmnażać :( .

Akwarium 25L.(dla początkujących) :D

5 gupików 1 samiec+4 samice

2 Neonki

2 zbrojniki niebieskie samiec i samica

1 gurami złoty

1 Kirysek

4 tetry color

1 Złota rybka

Filtr AQUAEL

Grzałka AQUAEL

Termometr

1 Roślinka

Pokrywa i świetlówka 18W

Pokarm Supervit płatkowy

Temperatura 26'

 

Nie wiem co robić, :cry: bo chciałbym rozmnożyć jakąś rybę.Gupiki czerwone samice są grube, ale nie mają plamek :help: ? Patrzyłem wszędzie, ale nigdzie nie uzyskałem konkretnej odpowiedzi.Pomóżcie!

 

 

 

 

agunia997- Pisownia! Porozdzielałam spacją pewne słowa- 'Nie' z czasownikami piszemy rozłącznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam złotą rybkę, którą bardzo lubię i nie będę się jej pozbywał i innych, bo mam akwarium na jakie było mnie stać, a jak jesteście tacy mądrzy to znajdźcie ofertę dużego akwarium z pokrywą tanio i wtedy pogadamy mądrale. A wiem, że to niemożliwe, a złota rybka to moja najlepsza i najbardziej lubiana rybka i nie wyobrażam sobie akwarium bez mojej ulubionej armatki, bo tak ją nazwałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie zrobisz nic z obsadą, jakiekolwiek dyskusje są zbędne, no cóż :( .

Mówisz, że 25L dla początkujących. Dla początkujących najlepsze akwarium to około 150L, gdyż:

1)Łatwiej utrzymać parametry, równowagę itp itd i inne pierdoły.

2) Takie błędy jak obsada są bardziej wybaczalne przy takim litrażu, gdyż w takim akwarium jest mniejsze prawdopodobieństwo że ryba skarłowacieje niż jak wsadzisz ją do 25L.

Ogólnie przyjęło się, że akwarium małe jest dla początkujących, bzdura.

W takim litrażu wszystko jest trudniejsze, obsada musi być dobrze przemyślana, i oczywiście utrzymanie takiego akwarium jest trudniejsze.

A tak w ogóle to jaki to gupik czerwony? Zwykły gupik tylko w kolorze czerwonym?

Bo pierwsze słyszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz rozmnożyć rybki, bo za mało ci mięcha do zupy rybnej? W tym akwarium może zostać tylko harem gupika 1+2/3szt, reszta ryb absolutnie do oddania. Bez względu na to czy to gurami czy ukochana armatka...Wymień rybki w sklepie za roślinki, to najlepsze rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już nie chcę ich rozmnażać bo nie warto. Patrzyłem na tą giełdę i to nie to co trzeba 1080 litrowe akwarium no to już przesada. Ja szukam takich do 80 litrów z pokrywą i taniego,a jak namówię mamę gdyż ona twierdzi że takie akwarium wystarczy i niech nie widziwiam? Jakieś pomysły? Hę???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już nie chcę ich rozmnażać bo nie warto. Patrzyłem na tą giełdę i to nie to co trzeba 1080 litrowe akwarium no to już przesada. Ja szukam takich do 80 litrów z pokrywą i taniego,a jak namówię mamę gdyż ona twierdzi że takie akwarium wystarczy i niech nie widziwiam? Jakieś pomysły? Hę???

 

Jak szukałam, to sobie znalazłam - 112l, z pokrywą, szafką, nawet jakieś 2 działające świetlówki są - no brzydkie, ale za 30zł.

 

Można - ale nikt Ci nie będzie szukał, rączki masz, pomyślunek jakiś prawdopodobnie również się znajdzie, internet jest... do roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już nie chcę ich rozmnażać bo nie warto. Patrzyłem na tą giełdę i to nie to co trzeba 1080 litrowe akwarium no to już przesada. Ja szukam takich do 80 litrów z pokrywą i taniego,a jak namówię mamę gdyż ona twierdzi że takie akwarium wystarczy i niech nie widziwiam? Jakieś pomysły? Hę???

Pokaż jej to co tu napisane na forum jest w tym temacie i powiedz że nie chcesz sprzedawać ryb bo się nie opłaca.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...