Jump to content

Gurami złoty

Użytkownik
 • Content count

  17
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0

About Gurami złoty

 • Rank
  Nowoprzybyły
 • Birthday 03/28/2000

Informacje o profilu

 • Lokalizacja
  Pieczyska
 • Zainteresowania
  Akwarystyka
 1. Nie mogę wstawić foty. Obsada to: Pielęgnica Ramireza Złota Rybka Gurami złote Te dwa Glonojady-samiec i samica Roślina to Ludwigia Repens Rubin
 2. Chodzi o to że ostatnio samiec z samicą zaczęli się boksować, gdyż poczuli tak_zwany ,,zew natury'' i dojdzie do rozrodu, ale nie_wiem jak odpowiednio przygotować się do przyjścia na świat młodych rybek. Pomóżcie.
 3. Gurami złoty

  Ludwigia Repens Rubin

  Nieszkodzi, ale mianowicie chodzi mi oto,że mam worek piasku i niewiem czy gdybym w nim wsadził te kłącza to one by się tam zakorzeniły i rosły, czy jest potrzebne ta specjalna ziemia?
 4. Gurami złoty

  Ludwigia Repens Rubin

  Posiadam Ludwigię Rubin. Wiem o jej pielęgnacji i rożmnażaniu, ale chodzi mi o to w czym rożmnożyć oderwane kłącza. Szukałem w internecie ale nic tam takiego nienapisali. Dokładnie mam dwie, a ta druga został a podniszczona przez welonkę i chciałbym ją jeszcze uratować, gdyż widzę że ona nadal się trzyma. Niestety teraz jej niezidentyfikuję bo ma za małe listki.Opis tej roślinki : Ma 4 Kłącza takie grube z cienkimi korzonkami, długie zielone liście i miała gdzieś 6cm wysokości zanim babcia kazała mi odciąć liście i od teraz słabo rośnie. Za wszelkie odpowiedzi dziękuję. PS. Czy wiecie jak nazywa się ta trawka która znajdyje się w koszyczku z rośliną.( Wpirew czytałem czy dam radę je chodować i Ludwigię odpowiednio wybrałem) .
 5. Gurami złoty

  Tetra Kolor ma zamglone oczy.

  Roslina moja to Nadwódka wielonasienna. Nie mam forsy na takie kupowanie akwari na widzi mi sie. Ryby mam takie jakie mam i nie będę ich oddawał . Jeżeli jesteś miliarderkąto sobie na takie zakupy możesz pozwalać, ale ja nie. No wytłumaczyłem ci i nie mam o czym gadać. :>
 6. Gurami złoty

  Długonos Ciernisty

  Ja mam długonosa małego w 80 l i ma się świetnie no tylko że nie chce jeść dafni. Fajna rybka więc polecam!
 7. Gurami złoty

  Tetra Kolor ma zamglone oczy.

  Mam nowy nabytek w akwarium! 6 danio 3 pręgowane i 3 różowe lamparcie 2 grubowargi syjamskie 1 długonos ciernisty 1 samiec gupika miałem 2 samiczki ale dzisiaj 6.02.13r. 1 padła Akwarium wymienione 80l.25l za rozrodcze
 8. Gurami złoty

  Tetra Kolor ma zamglone oczy.

  Dzisiaj 25.01.13r. zdechł mój ulubiony bojownik.
 9. Gurami złoty

  Tetra Kolor ma zamglone oczy.

  Mam pytanie bo sklepowa mówi że do takiego akwarium 25l może być jedna roślina czy to prawda lub fałsz? I czy stuczne rośliny mogą byc w akwarium?
 10. Gurami złoty

  Gupik czerwony niechce się rozmnożyć?!

  Już nie chcę ich rozmnażać bo nie warto. Patrzyłem na tą giełdę i to nie to co trzeba 1080 litrowe akwarium no to już przesada. Ja szukam takich do 80 litrów z pokrywą i taniego,a jak namówię mamę gdyż ona twierdzi że takie akwarium wystarczy i niech nie widziwiam? Jakieś pomysły? Hę???
 11. Gurami złoty

  Gupik czerwony niechce się rozmnożyć?!

  Mam złotą rybkę, którą bardzo lubię i nie będę się jej pozbywał i innych, bo mam akwarium na jakie było mnie stać, a jak jesteście tacy mądrzy to znajdźcie ofertę dużego akwarium z pokrywą tanio i wtedy pogadamy mądrale. A wiem, że to niemożliwe, a złota rybka to moja najlepsza i najbardziej lubiana rybka i nie wyobrażam sobie akwarium bez mojej ulubionej armatki, bo tak ją nazwałem.
 12. Gurami złoty

  Samica gupika.

  Ja miałem 5 gupików 1 samiec +4 samice i samiec i 3 samice byli rodzeństwem dopiero czwarty był z innego miotu,ale do rzeczy mam gupiki 3 i pół miesiąca a mimo to ani razu nieurodził ani jeden gupik ten z innego miotu teraz mam 3 samice bo brata zagryzł bojownik ,a siostrzyczka zaszła w ciązę z molinezją ale niewytrzymała i zdechła wraz z gupiko-molinezjątkami .I widzisz różnie jest w zyciu więc pilnuj swojej samiczki by nieskończyła jak moja .
 13. Gurami złoty

  Tetra Kolor ma zamglone oczy.

  Wiem że taka temperatura ugotuje niektóre ryby,ale coś można oprócz tego zrobić. Edit Chodzi mi o Mykobakteriozę i oprócz gotowania ryb są leki jak Kanamycyna,Streptomycyna,Oksytetracyklina tylko ze niema gdzie tego kupić.Zna ktoś stronę gdzie takie leki można kupić??? Może sprubuję wsadzić zdjęcie całego akwarium ale będziecie zszokowani.
 14. Gurami złoty

  Tetra Kolor ma zamglone oczy.

  Ok._Mam problem gdyż moja chora tetra zdechła i boję się, że akwarium nadal jest zarażone i mam ten kłopot że nigdzie nie_mogę znaleźć antybiotyków do kupna._Może mi pomożecie błagam ja nie chcę stracić swojej ulubionej złotej rybki i innych rybek._Wiem,_że zrobiłem kolosalny błąd i chcę go naprawić nawet mam już na oku akwarium 98 litrowe i jak będzie mnie stać to je jak najszybciej zakupię dla moich rybek._Pliss!!! Luna: Używaj spacji, posty będą bardziej czytelne.
 15. Gurami złoty

  Tetra Kolor ma zamglone oczy.

  Pytałem kolegę co miał ten sam przypadek i to jest grzybica rybia.Dzięki za pomoc. Tło:Rosliny,taka jakby dzungla założony październik 15 tak dojrzewał Filtr i grzałka AQUAEL działają 24/h Rotala rotundifolia 4 tetry color 5 gupików 1 złota rybka 1 gurami złoty 1 kirysek 2 glonojady Pokarm:Supervit,uzdatniacz do wody niemam takiego sprzętu do testów Temperatura25-26' Pierwszy raz porządkuję w listopadzie Objawy:czarne kropki wokół źrenic,białe na ogonie Zdjęcia niemogę podać.
×