Skocz do zawartości

akwarium- kalkulacja


sowa2012
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Bardzo bym prosił kogoś doświadczonego w temacie o pomoc w kalkulacji kosztów zakupu nowego akwarium. Mianowicie chciałbym zakupić akwarium 112l z pokrywą i do tego niezbędny sprzęt. Miałem akwarium jako małe dziecko i bardzo mnie to pasjonowało i chciałbym wrócić do tematu.

 

Pytam się, bo zdaję sobie sprawę, że od tamtego czasu technika poszła do przodu i chcialbym prosić o poradę.

Sprzęt nie musi być z górnej półki, ale taki aby wszystko funkcjonowało jak należy.

 

Widziałem na allegro bardzo tanio gotowe zestawy, ale boję się, że sprzęt może być tam kiepski.

 

Proszę też o propozyję jakie gatunki można zakupić do takiego akwarium (oczywiście po okresie "przygotowawczym" zbiornik).

 

Z góry dziękuję za pomoc.

 

Pozdrawiam,

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Nie kupuj zestawów. Zwykle filtr i grzałka to chińszczyzna. Lepiej samemu wszystko skompletować ;) Akwarium jest to dość duży wydatek. Cen poszukaj najlepiej na allegro, sam tak kupowałem. Co do sprzętu to na forum jest wszystko bardzo ładnie opisane co i jak. Pomogło mi założyć niedawno własne akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kupuj zestawów. Zwykle filtr i grzałka to chińszczyzna. Lepiej samemu wszystko skompletować ;)

Nie zawsze jest tak źle, są też całkiem dobre zestawy np. aquael lub aqua szut i inne.

Komponując wszytko samemu jeśli uda się wybrać kilka rzeczy od jednego sprzedawcy to ok, a jeśli każda rzecz od innego dochodzą koszty wysyłki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zawsze jest tak źle, są też całkiem dobre zestawy np. aquael lub aqua szut i inne.

Komponując wszytko samemu jeśli uda się wybrać kilka rzeczy od jednego sprzedawcy to ok, a jeśli każda rzecz od innego dochodzą koszty wysyłki.

Masz rację, tylko kolega pisał o tanich zestawach. Ja kiedyś się tak wpakowałem, i musiałem wszystko wymieniać. W sklepach zoologicznych przeważnie jest wszystko droższe, w zoologicznym nie daleko mojego osiedla np. filtr AquaEl FAN-1 plus był za ponad 60 zł, a na allegro widziałem po ponad 40 :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokrywa przynajmniej estetyczna. Oświetlenie to około 0,3W na litr, więc raczej rośliny nie wymagające mocnego oświetlenia. Zwartki też są piękne. Na Lowtech'a się nada. Filtr za słaby. Swoje pierwsze akwarium też kupiłem w tej firmie i też dali mi malutki filterek. Jak napiszesz do nich i powiesz że kupisz ten zestaw, ale z innym filtrem to się zgodzą. Oczywiście musisz dopłacić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musi być profil. Może mi ktoś ewentualne skomponować jakiś w miarę dobry dla początkującego zestaw podając nazwy to bym rozejrzał się za korzystnymi ofertami.

 

 

a takie?

http://allegro.pl/akwarium-112l-proste- ... 21692.html

lub w wyższej cenie"

http://www.kirysek.pl/aquael-klasyczny- ... dff479a3d3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kupuj zestawu ,kup samo akwarium z pokrywą cena ok 200 - 250 zł do tego dokup filtr zewnętrzny (kubeł) cena od 120 zł (mam w 112 l Aquael midikani i spisuje się świetnie dodatkowy atut małe zużycie prądu)+ grzałka ok 40 zł czyli za wszystko ci wyjdzie gdzieś +/- 400zł - 500 zł

Ogólnie polecam sprzęt firmy Aquael ,możesz kupić przez allegro lub sklepy internetowe .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdę mówiąc..jeśli weźmiemy pod uwagę że oświetlenie trzeba będzie przerobić w tej nędznej tandetnej pokrywie (aquael), żeby akwarium chodziło jako tako trzeba będzie kupić na pewno inny filtr - sumując te koszty pewnie ze 200zł - 300zł drożej kupisz cały zestaw Juwela RIO 125 z profesjonalną szafką , aluminiową pokrywą z niezależną belką oświetleniową, grzałką, ze świetlówkami dostosowanymi do potrzeb akwarium, kapitalnym filtrem wewnętrznym mech/biologicznym. W akwarystyce często sprawdza się stare niemieckie powiedzenie - kto tanio kupuje...kupuje dwa razy. Dlatego albo zestaw z wyższej półki albo kompletowanie pojedynczych elementów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Dobrze udało mi się zakupić akwarium lepsze czy gorsze to się okaże w trakce (najwyżej będę modernizował). Dzięki za rady.

 

Mam teraz pytanie które nasunęły mi się czytając forum.

 

Mianowicie jakie podłoże wybrać do akwarium i jakie roślinki zakupić?

gdzie najlepiej kupować roślinki i rybki w Warszawie (może macie jakieś sprawdzone miejsca)?

 

Słyszałem, że można zakupić jakiś środek aby przyśpieszyć możliwość wpuszczenia rybek?

 

Jakie tło polecacie?

 

Jakie rybki zakupić do akwarium? Podobają mi się rybki troszkę większe niż gupiki czy neonki, może ktoś pomoże?

 

o ile grzalka ma termostat i sama się włącza/wyłącza to ile godzin dziennie ma chodzić filt (czy może ma być włączony non stop?) i tak samo oświetlenie?

 

W jaki sposób na codzień pielęgnować, czyścić akwarium i jak częto?

 

Z góry dziękuję za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze podłoże wg mnie to ziemia ogrodowa/doniczkowa około 2 cm i na to żwir kwarcowy lub bazalt około 4 cm.

 

W Warszawie na pewno jest duży wybór roślin i nie będziesz miał z tym kłopotu.

 

Preparaty przyspieszające "start" akwarium są w sprzedaży - sam stosowałem je zawzięcie i jeszcze teraz po czyszczeniu filtrów używam - ale cudów się nie spodziewaj.

 

Tło czarne.

 

Pierwsze ryby kup po miesiącu. Gatunki w zależności jakie warunki będziesz miał w akwarium: PH, GH. Razbora klinowa jest dość wytrzymała i można ją trzymać nawet w wodzie lekko twardej.

 

Filtr i grzałka mają być włączone cały czas. Grzałka z termostatem sama będzie się załączać. Oświetlenie maksymalnie 12 godzin na dobę, ale na początku krócej.

 

Wszystko to jest już na forum, poszukaj i poczytaj w starych wątkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samo szkło to koszt 96zł, do tego pokrywa 131zł (plastik, oświetlenie 2x18W) lub 460zł (aluminium, 2x18W)

Filtry i inny osprzęt jest już bardziej rozbieżny cenowo, ale faktycznie najlepiej kupować wszystko u jednej osoby (jeśli zakup przez internet).

Przesyłam link do producenta akwariów http://www.myciok.pl/akwaria.php - kupowałem u nich bo miałem blisko, jednak wiem że jeżdżą po kraju i rozwożą po giełdach i sklepach. Do tego dowiedziałem się że z osprzętu mają wszystko - niestety wszystko poza żwirem (też u nich) kupiłem wcześniej na allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdę mówiąc..jeśli weźmiemy pod uwagę że oświetlenie trzeba będzie przerobić w tej nędznej tandetnej pokrywie (aquael), żeby akwarium chodziło jako tako

No patrz,a 90% moich baniaków na tym (takich pokrywach ) jedzie :roll:

Czyżbyś miał udziały w Juwelu ;)

Nie każdy musi mieć wymagające rośliny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyżbyś miał udziały w Juwelu

...jeszcze nie... :lol: ale wszystko jeszcze przed nami ;) - na poważnie jednak - polecam bo się przekonałem co do jakości tego sprzętu choć sam długi czas opierałem się bardzo i wynajdowałem milion powodów żeby stwierdzić że może i fajny sprzęt...ale nie za tą cenę . Podjąłem jednak ryzyko i zakupiłem najpierw jeden filtr potem się już potoczyło - powiem tak - pomimo że nie najtaniej - sprzęt jest wart swojej ceny - ale każdy oczywiście wybiera sam - a wyrażać swoje opinie na temat jakiegoś produktu / producenta chyba można :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj troszkę rozglądałem się nad efektem końcowym mojego akwarium czyli zakup i wpuszczenie rybek (wiem, że jeszcze długi okres przede mną). Chciałem się rozejrzeć i troszkę poczytałem.

 

Czy może być taka obsada:

3x BOCJA SIATKOWANA

2x GLONOJAD

6x KIRYSEK PSTRY

4x PRĘTNIK KARŁOWATY

3x GURAMI DWUPLAMISTY

 

A może ktoś mi pomoże w doborze. Chciałbym rybki 7-12 cm. Wiem, że przy takim akwarium za mocno nie poszaleję z ilością ale może być 10-12sztuk

 

Proszę o porady zanim dokonam zakupu.

Dziękuję za wszelkie porady dotyczące zakupu sprzętu, wskazówki były cenne i mam nadzieję, że sprzęt będzie dobrze funkcjonował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Kaskada = cięcie pokrywy według mnie lepszy zewnętrzny (jak masz miejsce). FZN potrafią też być głośne - zależy jak trafisz. Czasem warto kupić używkę filtr ale to trzeba obejrzeć i uruchomić przed zakupem. Na alledrogo kupiłem fluvala 304 używanego - wszystko super poza tym że szumi czasem i kilka razy trzeba go włączyć wyłączyć żeby się wyciszył. Bardzo cichy jest tetratec ex ale trochę szybko się zamula przy dużej obsadzie (mi przy 120L raz na miesiąc wymagał mycia). Jak chcesz to mam ex 700 do opchnięcia :) pisz na priv jak jesteś zainteresowany :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...