Skocz do zawartości

Bocja wspaniała i jedzenie dla glonojada


RADAKAM
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam pytanie odnośnie karmienia bocji wspaniałej.

W jakich porach najlepiej karmić, czym i w jakich ilościach ? ( mam 5 szt. )

Następne pytanie , czy mogę je karmić produktem GREEN ALGAE WAFERS i czy mogą dostawać pokarm po pyszczakach malawi i tanganika ( zostały mi z poprzedniej obsady )

 

Kolor czerwony jest zastrzeżony dla moderacji.

Dulle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytał kiedyś o 80x40 i 120x40. Oba o wiele za małe dla bocji wspaniałych. Nawet na najlepszym karmieniu i dużym dodatku ślimaków [najlepiej mieć własną hodowle], nie osiągną prawidłowych, zdrowych rozmiarów, a chyba o to Ci chodzi? Największe jakie widziałem na własne oczy, miały ponad 20cm. Największe w akwariach ponad 30cm. Największe w naturze ponad 35cm. To bardzo duże ryby, a ludzie ładują je do zbyt małych baniaków tylko dlatego że wolno rosną. Polecam już rozglądać się za większym akwarium dla nich.

 

Żeby nie było że rzucam słowa na wiatr:

Dołączona grafika

http://www.loaches.com/species-index/photos/c/Albert.JPG/image_preview

http://www.loaches.com/species-index/photos/c/chromobotia_macracanthus_07.jpg/image_medium

 

Miałem gdzieś filmik z pełnym ponad 30cm bocjozaurem, ale gdzieś mi się zapodział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda, mam akwa 240 l. ale czy jest to zły baniak na te 5 szt. które do tej pory pływały w akwarium 25l. stojącym w sklepie ? Bocje są jeszcze małe 5-6 cm. gdy dorosną do rozmiarów 25 cm. pewnie zmienię akwarium na minimum. 500l. bądź je oddam, ale z tego co czytam to tylko nielicznych stać by było na hodowlę tych ryb. Ludzie hodują te ryby w dużo mniejszych zbiornikach niż moje . Zapewne 70 % osób z tego forum mających bocję nie posiada akwarium większego niż 500l. ( tak przypuszczam )

ps

dziękuję za podpowiedzi co do karmienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda, mam akwa 240 l. ale czy jest to zły baniak na te 5 szt. które do tej pory pływały w akwarium 25l. stojącym w sklepie ? Bocje są jeszcze małe 5-6 cm. gdy dorosną do rozmiarów 25 cm. pewnie zmienię akwarium na minimum. 500l. bądź je oddam, ale z tego co czytam to tylko nielicznych stać by było na hodowlę tych ryb.

Nie ma fizycznej opcji żeby dorosły do 25cm w takim baniaku.

Skoro dobro ryb to podstawa, to oddaj je teraz, po co czekać.

Powyżej 10 wzrost zwolni, a wątpię żeby przerosły 15cm w baniaku o boku 40cm.

Nieliczni mają możliwość hodowli tej ryby, niestety również nieliczni poczytają zanim ją kupią.

Ludzie hodują te ryby w dużo mniejszych zbiornikach niż moje .

Bo są idiotami, przeraża mnie to że chcesz się opierać na innych głupszych.

To że ktoś robi źle, nie daje Ci najmniejszego usprawiedliwienia żeby robić tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że nie dorosną, bo skarłowacieją i narządy je rozsadzą od środka :P

Szkoda mi tych ryb.

 

Nie przesadzaj fakt skarłowacieją ale narządy nie rozsadzą ich od środka znam przypadki że ludzie w 50 l trzymali 3 szt. bocji przy dobrym karmieniu dożyły 3 lat potem zdechły ale nie zostały rozsadzone od środka.

Jeśli to był sarkazm to sorry za uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzaj fakt skarłowacieją ale narządy nie rozsadzą ich od środka znam przypadki że ludzie w 50 l trzymali 3 szt. bocji przy dobrym karmieniu dożyły 3 lat potem zdechły

O to mówisz że bocje które powinny przeżyć 22-24 lata w dobrych warunkach w 50l umarły przy dobrym karmieniu po trzech.

 

Fascynujące. Rzeczywiście nie potrzebują dużych baniaków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie przesadzaj fakt skarłowacieją ale narządy nie rozsadzą ich od środka znam przypadki że ludzie w 50 l trzymali 3 szt. bocji przy dobrym karmieniu dożyły 3 lat potem zdechły

O to mówisz że bocje które powinny przeżyć 22-24 lata w dobrych warunkach w 50l umarły przy dobrym karmieniu po trzech.

 

Fascynujące. Rzeczywiście nie potrzebują dużych baniaków.

Chciałem podać przykład idioctwa ludzi ( żeby nie było nie podałem swojego przykładu trzymania bocji) i tego że nie potrafią docenić życia ryby tylko traktują jak powietrze .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...