Jump to content

RADAKAM

Użytkownik
 • Content count

  20
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by RADAKAM

 1. RADAKAM

  Skalar - Pan czy Pani

  Witam. Prośba do profesjonalnych akwarystów, którzy coś wiedzą na temat skalarów: chodzi mi o przypisanie płci tych dwóch osobników z poniższych fotek. Ryby mają ok 13 cm. wysokości razem z płetwą grzbietową i wąsami. Dodam że ta złotawa ma nieco pękaty brzuch.
 2. RADAKAM

  Krewetki + ryby w 240l.

  To jest na razie zamysł, więc pytam o ryby (gatunki), które mogły by razem z nimi żyć w harmonii . Obecnie krewetki mają swoje akwarium, a ryby swoje.
 3. RADAKAM

  Krewetki + ryby w 240l.

  Witam. Mam pytanie, z jakimi rybami można trzymać krewetki w zbiorniku ogólnym 240l, tak aby obie strony czuły się bezpiecznie i nie wadziły sobie wzajemnie ?
 4. Witam. Od jakiś dwóch tygodni padają mi brzanki , jedna co kilka dni. Lecz nie z choroby czy głodu , ale są przez coś atakowane, gdyż mają na ciele jakieś sińce. Dziwne to jest, bo nie mam raczej agresywnych ryb. Ekipa w akwarium 240 l. to : - 20 brzanek (sumatrzańskie i mszyste) -4 danio -2 kirysy (albinos i pstry) -1 glonojad -1 bocja siatkowana -1 kosiarka -1 żałobniczka Czy brzanka może robić taką krzywdę innym brzanom tego samego gatunku ?
 5. RADAKAM

  Prośba o zidentyfikowanie glonów w moim akwa

  Pomogły cztery doby bez oświetlenia, przestałem na ten okres podawać carbo w płynie. Obawiam się że mogło to być coś w podobie sinic, ale nie wiem na pewno.Grunt że zniknęło. Pozdrawiam.
 6. Witam, Proszę jak w temacie o zidentyfikowanie glonów w moim zbiorniku i ewentualną pomoc w walce z nimi. 1.Kiedy akwarium zostało zalane (sierpień 2012) 2.Litraż i wymiary akwarium (240 l. 120x40x50) 3.Jakie jest oświetlenie(2x30W) 4.Jak długo świecisz (10-12 h.) 5.Podłoże - żwir rzeczny 6.Filtracja -filtr zewnętrzny JBL E901 + wew. aquael 650 7.Typ zbiornika (ogólny) 8.Ozdoby (3x korzeń + 2x kokos) 9.Rośliny (żabienica, nurzaniec limnofila, bakopa,Hemiantus zwyczajny) 10.Ryby - 11x brzanka sumatrzańska, 9x brzanka mszysta, 2x otos, bocja siatkowana, 2x kirysek, zbrojnik niebieski, kosiarka, 6x danio) 11.Podmianki (raz w tygodniu ok 30 l.) 12.Nawożenie akwarium (aqua art - Classic 12 pompek na tydzień{ 6 podczas podmiany i po jednej dziennie}, K+ jedna pompka dziennie, od tygodnia Carbo w płynie cztery pompki dziennie. pompka = 1ml.) 13.CO2 (brak) 14.Parametry wody/ aktualne wyniki testów jakie posiadasz NO3 10-20 mg/l, PO4 0,50 mg/l,innych testów obecnie nie posiadam. 15.Czy ostatnio robiłeś coś co mogłoby zdestabilizować zbiornik ?[NIE] 16.Jak często są karmione ryby i czym/ jak szybko ryby zjadają pokarm i czy zostaje po karmieniu?[ryby karmione 1 x dziennie , pokarm suchy, tabletki i do niedawna mrożonka 2x w tygodniu po jednej kostce.Na dnie raczej nic nie osiada. Od dwóch tygodni nie podaję mrożonki.] 17.Fotka całego zbiornika i fotka detali - Opis problemu-[Problem dotyczy jakiegoś rodzaju glonu , bądź czegoś co go przypomina. Jest ciemne, nawet czarne ,trochę żelowate i osiada na brzegach liści roślin, natomiast na płaskiej części liścia przyklejają się punktowo. Łatwo schodzi podczas potarcia palcem, a nawet przy mocniejszym ruchu wody, Na żabienicy natomiast zauważyłem lekkie włoski.]
 7. RADAKAM

  Prośba o zidentyfikowanie glonów w moim akwa

  Jak dla mnie to nie wygląda na okrzemki, okrzemki już przerabiałem, okrzemki nie schodzą tak łatwo z roślin jak u mnie i osadzają się w większości na szybach i sprzęcie, a u mnie tego nie ma.
 8. Witam. Mam pytanie odnośnie neonów innesa, czy mogą czuć się bezpiecznie z brzanką sumatrzańską w zbiorniku 240 l. Dodam, że jest tam dużo roślin . Na tą chwilę obsada wygląda następująco: 3 x bocja siatkowana 4 x otosek 16 x brzanka sumatra Jak myślicie czy mogę dorzucić tam neony, jeśli tak to w jakiej ilości, i ewentualnie jeszcze jakieś inne rybki ?
 9. RADAKAM

  JBL e900 - wadliwa seria

  Posiadam filtr JBL e901 i wiem że w tych modelach jest już dodatkowa uszczelka na koszu, ale na tych modelach wcześniejszych jej nie było (e900) była tylko ogólna, ale to nie była raczej wada tego filtra, lecz co niektórym mogło coś przeciekać z tego powodu, gdy ogólna się przetarła.
 10. RADAKAM

  Bocja wspaniała i jedzenie dla glonojada

  są na razie po 3 , bo muszę zobaczyć ich zachowanie, jak będzie ok. do dokupię jeszcze po kilka szt.
 11. Witam, Mam pytanie odnośnie karmienia bocji wspaniałej. W jakich porach najlepiej karmić, czym i w jakich ilościach ? ( mam 5 szt. ) Następne pytanie , czy mogę je karmić produktem GREEN ALGAE WAFERS i czy mogą dostawać pokarm po pyszczakach malawi i tanganika ( zostały mi z poprzedniej obsady ) Kolor czerwony jest zastrzeżony dla moderacji. Dulle
 12. RADAKAM

  Bocja wspaniała i jedzenie dla glonojada

  No to bocje wspaniałe zostały wymienione na 3x bocję sitkowaną i 3 x otosek .
 13. RADAKAM

  Bocja wspaniała i jedzenie dla glonojada

  No to daliście mi do myślenia, chyba zacznę szukać innych ryb, a te będę musiał sprzedać. A co myślicie o bocji karłowatej (ok. 5 szt.), cz będzie dobra do zbiornika 240 l. ?
 14. RADAKAM

  Bocja wspaniała i jedzenie dla glonojada

  To prawda, mam akwa 240 l. ale czy jest to zły baniak na te 5 szt. które do tej pory pływały w akwarium 25l. stojącym w sklepie ? Bocje są jeszcze małe 5-6 cm. gdy dorosną do rozmiarów 25 cm. pewnie zmienię akwarium na minimum. 500l. bądź je oddam, ale z tego co czytam to tylko nielicznych stać by było na hodowlę tych ryb. Ludzie hodują te ryby w dużo mniejszych zbiornikach niż moje . Zapewne 70 % osób z tego forum mających bocję nie posiada akwarium większego niż 500l. ( tak przypuszczam ) ps dziękuję za podpowiedzi co do karmienia.
 15. RADAKAM

  Obsada pyszczaków

  Dzięki za sugestie , zostanę raczej przy jednym gatunku i biotopie. Pozdrawiam
 16. Witam, proszę o wybór obsady pyszczaków do akwarium. załączę kilka zdjęć i prośba do Was jak byście je widzieli co do gatunków by wszystko grało Nie bardzo znam nazwy tych rybek, dlatego załączam zdjęcia. Dzięki
 17. RADAKAM

  Obsada pyszczaków

  Dziwi mnie tylko to , że mam je od pół roku w takiej mieszanej obsadzie i nie ma z nimi żadnych problemów. Dwa różne jeziora i różne wielkości ryb, a nic nie ginie i nie walczy zaciekle ? wszystkie żyją jakby w dobrej harmonii ... Czy to tylko kwestia czasu ???
 18. RADAKAM

  Obsada pyszczaków

  Ogólnie chciałbym zostać przy Haplochromis obliquidens, tylko teraz pytanie, co gatunkowo można połączyć z nimi w jednym zbiorniku, by nie było kłótni jak dorosną ? , a może po prostu zrobić zbiornik jednogatunkowy ?
 19. RADAKAM

  Obsada pyszczaków

  docelowo akwa ma mieć ok 240 l 120 x 40 x 50
 20. RADAKAM

  Obsada pyszczaków

  chwilowo ok 120 l 80x40x30
×