Skocz do zawartości

[25l] Ogólne (restart)


Afr0
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 82
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Afr0 wrzuć zdjęcie całego baniaka bo tych zmianach w aranżacji. Masz ciekawy żwirek. Niby kolorowy ale jakoś tak ładnie wygląda. Twoje oświetlenie to żarówka wolframowa czy energooszczędna? Pozdr

Wolframowa, bo taki mam dziwny gwint, tylko pasują żarówki takie jak do lodówek :/

Wrzucę zdjęcie jak dam korzonek :)

Ale to już chyba nie długo, bo już tylko leciutko się wybija na powierzchnię :)

___________________

Podciąłem moczarkę i 1 kabombe, bo mi za tafle wody się wybijała...

Jeszcze chcę dodać blyxę japońską i nurzańca na tył...

Korzonek jest obrośnięty mchem jawajskim, więc coraz więcej mam zielonego w akwa :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i ja jestem ciekaw jak masz po zmianie. od wczoraj Arct zaczyna swoją przygodę z podwodnym światem :) też ma 25l to może podasz mu jakieś wskazówki ;)

Chętnie bym mu podał tylko nie jestem specjalistą, wszystko zawsze robiłem na "oko" :P

Korzonek może dam jutro przy podmianie wody, to wtedy dam zdjęcie... zobaczymy :P

__________

EDIT:

Dzisiaj dałem już korzonek do akwa, ale woda jest strasznie mętna...

Jeszcze się zastanawiam, czy tą skałkę zostawić, czy wywalić??

post-1392-13685154742773_thumb.jpg

post-1392-13685154743092_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź pomyśl zanim coś napiszesz...

Jak nie ma być ciemno, skoro jest mętna woda(co już daję trochę szarości), i zdjęcie było robione jak w mieszkaniu i za oknem było ciemno?

_________________________

Skałkę jednak wyciągnąłem, bo by miały mało miejsca do pływania :)

Poczekam do jutra, aż sie woda ustabilizuje, to dam fotkę :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Zrób coś z tą grzałką. Albo postaw pionowo w rogu albo całkowicie ją połóż na żwirku. Ja w poprzednim baniaku maiłam grzałkę położoną i za roślinami i korzeniem nie było jej widać.

 

2. Korzonek fajny a jak już całkiem zarośnie mchem to będzie bomba.

 

3. Wywal z akwa ten czyścik magnetyczny (na pierwszych fotkach też był... czyżby element dekoracyjny ;) )

 

4. Dobrze, że wyjąłeś tą skałkę. Jest to sztuczna rzecz i trochę śmierdzi (znam ten wyrób, widziałam wiele razy w sklepach). Bałabym się to trzymać z rybami.

 

5. Nie pasuje mi tutaj ten płaski otoczak. Jakoś nie komponuje się z resztą akwa. Sam w sobie jest co prawda ładny :)

 

6. Masz dobre tło. Wielki plus jak dla mnie :D

 

7. Najważniejsze:

Musisz przerobić swoje oświetlenie bo już widać, że Ci rośliny marnieją. Wiem, że to wiąże się z kosztami ale z drugiej strony, więcej Cię wyniesie kupowanie co chwilę nowych roślin. Propozycje są dwie:

a) viewtopic.php?f=9&t=5230

b) kupujesz gwint do żarówek E27 i montujesz w akwa zamiast starego. Do tego lecisz np. do castoramy i za ok. 9zł dostajesz świetną żarówkę energooszczędną 15W 6400K. Miałam taką w poprzednim baniaku (też 25L) i moje rośliny rosły jak szalone.

 

 

To chyba na razie tyle. Myślę, że troszkę tej konstruktywnej krytyki się przyda :) Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź pomyśl zanim coś napiszesz...

Jak nie ma być ciemno, skoro jest mętna woda(co już daję trochę szarości), i zdjęcie było robione jak w mieszkaniu i za oknem było ciemno?

 

Prosze Cię bez wciskania kitu.Wyobraź sobie,że też zalewałem akwa,też była mętna woda,w pokoju było ciemno,bo była spuszczona roleta i nie wyglądało to tak jak u Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mei:

1. Nic z nią nie zrobie, bo jak postawie pionowo, to sie nie zmieści, a po drugie to ona ma tam minimalne zanurzenie :/ Na ziemi sie boje ja polożyć, bo się może roztrzaskać...

2. Właśnie też na to czekam :)

3. Już go nie ma, a miałem go bo mi się go nie chciało chować :)

4. Ja ja miałem od zawsze, to było ulubione miejsce od glonka :roll: teraz sie przeniósł do kokosa...

5. Sam nie wiem, ładny jest, jak znajdę w takich kolorach jak podłoże to go zamienie

6. Tak tło robiłem sam, z papieru pakownego, pomalowanego na czarno, jakies tam zolto, pomaranczowe faldy...

7. Pomysle nad tym, nie wiem czy ma sens, jesli może będę miał większe akwa :)

_______________________

nuendiq bo zamiast ciemnego tła, pewno miałeś fototapetę :x

 

______________________

Mała aktualizacja wyglądu zbiornika :)

post-1392-13685154745981_thumb.jpg

[attachment=0]cale3.JPG[/attachment]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mei:

1. Nic z nią nie zrobie, bo jak postawie pionowo, to sie nie zmieści, a po drugie to ona ma tam minimalne zanurzenie :/ Na ziemi sie boje ja polożyć, bo się może roztrzaskać...

(...)

7. Pomysle nad tym, nie wiem czy ma sens, jesli może będę miał większe akwa :)

Ad.1.

Moja grzałka też miała zaznaczone zanurzenie a ja ją trzymałam na dnie i do tej pory chodzi (jest teraz w obecnym akwa). Jeśli chodzi o położenie jej na dnie, to też nie do końca o to mi chodziło. Przyczepiasz ją przyssawkami poziomo kilka milimetrów nad żwirkiem i jest ok.

 

Ad.7.

Pomyśl, pomyśl... Ale ten drugi sposób, który Ci podałam, jest bardzo tani. Razem zapłacisz za to ok. 10-15zł a rośliny Ci się odwdzięczą. Niestety ale po zdjęciach widać, że Twoje rośliny już niedługo będziesz musiał wyrzucić. Nie wydaje mi się, że prędko kupisz nowe akwa, więc do tego czasu chyba warto te obecne trochę ulepszyć :) Zresztą jak roślinki Ci zaczną ładnie rosnąć, to będziesz miał co wrzucić do nowego baniaka. U mnie wszystkie rośliny w obecnym akwa są wyjęte z poprzedniego 25L (oprócz sagitarii subulaty, którą dostałam).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fatalny żwir. za gruby jak na takie małe akwarium.

grzałka - jak ją kupowałeś to nie rzuciło Ci się w oczy że jest za długa? :P posłuchaj rad i przyczep przyssawkami blisko dna.

Pomyślałem nie tylko o tym, ale też o tym, że jak będzie większe akwa, to będę nową grzałkę kupował?!

 

Jeszcze myślałem o tym, żeby grzałkę dać niżej i posadzić przed nią nurzańca, żeby ją całkowicie zasłonić :)

_____________________________

Co powiecie na to, żebym se dodał krewetki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...