Skocz do zawartości

[63l] ogolne bez pomysłu


andrerw
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 272
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

akwa, ładne, ale też masz kolorowe tło, więc czemu mi radzisz jednolite?

Ola radzę ci dlatego, że też miałem fototapetę którą zmieniłem na czarny brystol. I zarówno ryby jak i rośliny dużo ładniej na takim tle się prezentują. ;) Nie mówię, że to konieczność, ale po to jest się chyba na forum, żeby wysłuchać jakichś rad. Nikt nie mówi, że musisz się do nich stosować. ;)

Ps. Przegladnij caly post o moim akwarium to zobaczysz różnice miedzy czarnym tłem a fototapetą.

Poniżej foto kiedyś i dziś ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Tak właśnie działa dołożenie 2 świetlówki i zastosowanie nawozów PlantaActive i braku czasu na przycinki :D:D. Niedługo pozmieniam trochę w baniaku: nowy korzeń, obsada właśnie w trakcie wymiany (nie ma już neonów, zbrojnika,danio) no i duże przesadzanie ;) Chciałbym jeszcze porządny zestaw CO2, ale to dopiero chyba gdzieś we wrześniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Małe podsumowanie bo trochę rzeczy się zmieniło.

 

:arrow: Akwarium 63l

 

:arrow: Oświetlenie:

Philips Aquarelle 15W 10000K

Philips T5 14W 840

+ cała pokrywa oklejona odbłyśnikiem

 

:arrow: Filtracja:

Tetra Tec EX600

 

:arrow: Nawożenie:

PlantaActive Mikroelementy

PlantaActive Aquapotas

Sera florenette A

CO2

 

:arrow: Flora:

Alternanthera reineckii

Vallisneria neotropicalis

Cryptocoryne

Hygrophila polysperma

Anubias barteri nana

Java moss (Vesicularia dubyana)

Eleocharis acicularis

 

:arrow: Fauna:

20 x Boraras urophthalmoides

5 x Otocinclus affinis

3 x Paracheirodon axelordi (z sentymentu nie mogę zdecydować się ich oddać ;) )

6 x Caridina japonica

? x Neocaridina heteropoda (rozmnażają się straszliwie ;) )

2 x Anatome Helena + ?? x małe

 

akwa.jpg

 

 

Jak czas pozwoli to będą dalsze zmiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, jak poskromiłeś te glony? U mnie teraz się zielone nitki zalęgły i tylko mnie wkurzają.... może to zasługa helenek? Mam amanki i otosy, ale one tego nie ruszają :(

Czytałem, radziłem się osób bardziej doświadczonych,zainwestowałem trochę w zbiornik (filtr,testy, nawozy) i jeden wniosek jaki się nasunął to, że aby pozbyć się glonów trzeba przede wszystkim poszukać ich przyczyny i cierpliwość ;) Amanki i ostoski pomagają ale tylko usuwać glony nie zapobiegną ich powstawaniu.

Ważne jest utrzymywanie pewnych parametrów zbiornika na w miarę stałym (niskim) poziomie (NO3, PO4). Dobranie odpowiedniego świetlenia i nawożenia. Nie da się tego uogólnić gdyż każdy zbiornik jest inny (mniej lub więcej roślin, rybek, jedne są mniej inne bardziej wymagające, jedne ryby miej brudzą inne więcej itd.).

 

Helenki natomiast pomogły mi usunąć plagę zatoczków.

 

A i glony dalej mam ale coraz mniej i mam nadzieje,że dalej będą zanikać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Dziś wycinka i nowy korzeń w akwarium, wywaliłem wiaderko 15 L roślin nawet nie wiem jak tego tyle się zmieściło ;) Niestety baniak teraz jakiś pusty, fotki dodam jak trochę się woda wyklaruje i chyba jak lekko zarośnie ;) Koniec dżungli w akwa :(

 

Update.Macie foto ;) Woda jeszcze lekko mętną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Microsorium jest tylko małe (nie wiem jakie), ale narrow chyba też dojdzie jeszcze ;) A co do ustawienia: korze jest spory (może na zdjęciu nie widać tego) i nie było zbyt wiele możliwości ustawienia go ;) Ustawiłem go tak, bo przede wszystkim chciałem zrobić trochę więcej miejsca do pływania dla ryb ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...