Skocz do zawartości

[63l] ogolne bez pomysłu


andrerw
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, oto mój zbiornik.

Akwarium ma 63 litry.

Filtr zewnętrzny AquaClear 150.

Grzałka 75 W -temperatura wody 26 C,

Oświetlenie 1x18W Power-Glo +flora-glo

Obsada:

5 x danio pręgowane

8 x neon

1 x zbrojnik (wiem, wiem do oddania !! ale musi jeszcze z miesiąc może 2 zostać, narazie ma ok 3-4cm)

10x krewetki "red cherry"

1 x slimak Anentome Helena

 

Rośliny:

niestety nie znam nazw wybaczcie :) (jak coś rozpoznacie to dajcie znać jak sie nazywa :):))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 272
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ładnie, ładnie... Tylko prawa ścianka jakaś taka pusta. I tło się zlewa z caością... Zazwyczaj tło jest preferowane jednolitego koloru najlepiej czarnego np brystolu. No ale to tobie się ma podobać :) Obsada bardzo ładnie dobrana:) Dokup jeszcze z 2 neonki i będzie super:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwarium mniej więcej w tej postaci dostałem od kolegi, mam go 3 miesiące i dopiero uczę sie z nim obchodzić. Mam nadzieje jak się uda to w wakacje będzie zmiana na 112l, więc nie chce za dużo w nim zmieniać. Tło jest przyklejone wiec tez nie chce go zrywać chociaż chętniej widziałbym go w czarnym kolorze. Na razie "uczę się" akwarystyki. Ostatnio walczyłem z ospą udało się ją zwalczyć bez strat w rybkach, niestety chyba od temperatury i chemii roślinki trochę ucierpiały. Na razie je lekko przerzedziłam dodałem nawozy z Sery i zastosowałem CO2. Pomału zaczęły odżywać.

Co do światła to właśnie się oglądam za jakimś tanim sposobem dołożenia jakiejś świetlówki, chociaż do tej pory przy tym 1 oświetleniu rośliny rosły bez najmniejszego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt szyba trochę brudna już przetarte akwarium z zewnątrz ;). Korzeń jest i to dosyć duży po lewej stronie tylko mocno obrośnięty :)

I jeszcze pytanko czy do takiego akwarium można wprowadzić krewetki bez problemu czy trzeba im stworzyć jakieś specjalne warunki w tym akwarium, jakiś mech czy coś :):D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tego ciemnego po prawej już nie ma ;) , była to sztuczna roślinka zawieszona na dyfuzorze CO2, żeby go jakoś osłonić. Tło jak się uda to w najbliższym czasie będzie zmienione. Ryby mają dostęp do dna, wydaje mi się że neony się dobrze w tej gęstwinie czują, lubią się pogonić w tej dżungli :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z sugestiami zmieniłem tło i jak narazie nie jestem przekonany do niego, no ale nic będzie trzeba pokombinować chyba coś innego. Niestety czarne tło obnaża pewne niedociągnięcia w akwarium ;) . No nic czekam na dalsze opinie i rady. Jak czas pozwoli to będzie mała przesadzka roślin i może dołoże po prawej nie za duży korzeń i obsadze go mchem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie, czas na małe posumowanie.

Fauna bez zmian. AA krewetki ok 10 sztuk "red cherry"

Flora rozpoznana :)

Anubias

Cryptocoryna

Nurzaniec

Hygrofilia

Mech jawajski

 

Nawożenie Sera Florena, Sera Florenette.

Niestety oświetlenie nadal tylko 15W i kłopoty z dołożeniem czegoś (pokrywa daje małe pole do manewru :x ), na szczęście rośliny nie bardzo wymagające.

 

Poniżej zdjęcia akwarium .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...