Skocz do zawartości

jakie ryby lubia wieczny cien?


adrianoo11
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Rozumiem wszystkie negatywne komentarze - akwarium jest niedopracowane to fakt. Ale kto z was próbował robić paludarium? Ja przyznam sie, ze nie próbowalam a Adrian jak widac spróbowal. Efekt nie jest powalający ale zawsze to pierwszy krok ku doskonaleniu.

Dla niedoinformowanych i zainteresowanych link:

http://images.google.pl/images?hl=pl&q= ... a=N&tab=wi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 61
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

adrianoo1 podziwiam Cię, że pomimo tych wszystkich komentarzy "ścieków", które nie są zbyt inteligentne ;) nadal udoskonalasz swoje akwarium

nasze rzeki nie są ładniutkie i uporządkowane, a Ty starasz się oddać cały ten artystyczny nieład Natury

nie wiem jakie rybki nadają się do tego akwarium, ale jak znasz język angielski to na stronach UK są fajne i ciekawe porady dla rożnych rodzajów akwariów (i o dziwo nie ma takich komentarzy typu "ścieki" - inna kultura ;) )

a może coś z polskich ryb słodkowodnych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i ma fajne zdjęcia na n-k ;-)

 

a wracając do tematu:

 

Jeżeli już coś tam chcesz zrobić to wydaje mi się, że przede wszystkim warto by pomyśleć o zmianie podłoża, w piasku nie zachodzi prawidłowa cyrkulacja wody i roślinki prawdopodobnie ci zgniją. Piszą o tym, już gazetki sprzed 30 lat, więc nie jest to żadna nowość wymyślona przeze mnie czy innego przypadkowego hodowcę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

magda, jak się nie znasz to nie chwal i nie doradzaj:/ Polskie ryby słodkowodne do takiego akwarium? 1. litraż, 2. miejsce, 3. wystroj... Adrian ma 10 lat wiec it ak by niczego pieknego nie wymyslil o swoich silach.

może i się nie znam, ale pochwalić zawsze mogę (widać, że nie masz dzieci, bo nie wiesz jak je zachęcać)

jak 10-latkowi piszecie teksty typu "to jest ściek" to pomyślcie, że zamiast doradzić to zniechęcacie

i pooglądaj sobie jak wyglądają nasze polskie rzeki i jeziora, to akwarium w porównaniu z naturalnym środowiskiem to naprawdę jest uporządkowane

nie doradzam polskich ryb tylko rzuciłam jedną z wielu możliwości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

magda, jak się nie znasz to nie chwal i nie doradzaj:/ Polskie ryby słodkowodne do takiego akwarium? 1. litraż, 2. miejsce, 3. wystroj... Adrian ma 10 lat wiec it ak by niczego pieknego nie wymyslil o swoich silach.

 

mam 12lat.

 

 

akwarium teraz.

post-97-13685154728946_thumb.jpg

post-97-13685154729322_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On tego akwarium nie dał do oceny tylko pyta się jakie mogą być ryby na dno do tego akwarium :roll:

magda, jak się nie znasz to nie chwal i nie doradzaj:/ Polskie ryby słodkowodne do takiego akwarium? 1. litraż, 2. miejsce, 3. wystroj... Adrian ma 10 lat wiec it ak by niczego pieknego nie wymyslil o swoich silach.

Co z tego że ma 10 lat? Migdałek mógłbyś się wysilić i wciskać alt.

 

Możliwe że żaby by nie wyskoczyły, ponieważ poziom wody nie jest wysoki, ale nie jestem pewien :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gderacie jak stare baby normalnie. W końcu ktos z weną tworczą się znalazł a wy jak typowe "polaki" - tylko marudzicie. A może ktoś z doświadczeniem doradzi co nieco Adrianowi zamiast tłumić w nim zapał i kreatywność.

Adrian ma 10 lat wiec it ak by niczego pieknego nie wymyslil o swoich silach.

I tutaj grubo sie myslisz - jak na takiego dzieciaka ma calkiem zgrabnie zaaranżowane akwarium ogólne. Mimo, ze mnie denerwuje to wierze w niego bo ma iskre i zapał. Ha!

Ja mogę tylko doradzic tyle. Na paludarium z prawdziwego zdarzenia przydałby się większy baniak, najlepiej klejony na zamównienie, odpowiednio wysoki. Ponad nim oświetlenie wiszące aby rośliny mogły swobodnie rosnąć. Wiele roślin jest trujących więc nie wszystkie sie nadaja, jesli chce się ryby hodować. Z reszta z moim nikłym doświadczeniem w tym temacie nie bede sie produkować. Oto linki:

http://akwa-mania.mud.pl/paludarium/mojepaludarium.html

http://www.paludarium.com.pl/index2.html

To Adrian powinien zakumać:

http://www.hans-paludarium.nl/introductie.html

EDIT:

Temat przenoszę do działu inne ponieważ trochę się nam rozwlekł ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma swoje zdanie i jak tak myślę więc to mówię.

 

lukix czy jak to tam, przestań obrażać. Już raz zwróciłam Ci uwagę co do mojej ksywki, więc się odczep.

 

Sądzę, że sam tego akwa dużego nie zrobił. To małe owszem, ale to duże to widzę tu ingerencje innych osób.

 

Whatever. Daj na dno 1 kirysa panda :D:lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma swoje zdanie i jak tak myślę więc to mówię.

 

lukix czy jak to tam, przestań obrażać. Już raz zwróciłam Ci uwagę co do mojej ksywki, więc się odczep.

 

Sądzę, że sam tego akwa dużego nie zrobił. To małe owszem, ale to duże to widzę tu ingerencje innych osób.

 

Whatever. Daj na dno 1 kirysa panda :D:lol:

 

 

 

to akwarium ja sam zrobilem nikt mi nie pomagal,a tak wygladalo miesiac wczesniej

post-97-13685154729738_thumb.jpg

post-97-1368515473009_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczerze mówiąc jeżeli chodzi o te duże akwarium to daję sobie głowę uciąć, że to zbiornik ojca adrianoo11 na którym syn się lansuje. ale my nie o tym tutaj i nie moja sprawa.

 

 

w mojej rodzinie nikt sie nie zajmuje akwarystyka tylko ja! to jest moje akwarium i przestan tak mowic ze to nie moje akwarium,i dales se glowe uciac :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie bo głowy się posypią!! Poważnie zaczyna mnie denerwować zachowanie co niektórych osob na tym forum - zero obiektywizmu i zdrowego podejscia do sprawy.

A ja wierze, ze to Akwarium jest Adriana.

A jesli nie jest to wyłącznie on bedzie mial nieczyste sumienie. Ale co wy mozecie wiedziec na ten temat? Was sumienia w końcu nie gryzą po wypisywaniu tych wszystkich pyskówek i docinków.

Tak czy owak znamy sie z Adrianem prawie od początku forum. Znam historię samego Adriana oraz jego baniaka na tyle, aby uwierzyć, że sam go zaaranżował.

A teraz grzecznie wracamy do tematu paludarium A jak się komuś nie podoba to bez komentarzy prosze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma swoje zdanie i jak tak myślę więc to mówię.

 

lukix czy jak to tam, przestań obrażać. Już raz zwróciłam Ci uwagę co do mojej ksywki, więc się odczep.

 

Sądzę, że sam tego akwa dużego nie zrobił. To małe owszem, ale to duże to widzę tu ingerencje innych osób.

 

Whatever. Daj na dno 1 kirysa panda :D:lol:

Nikogo nie obrażam. Zazdrościsz mu takiego akwarium i mówisz że on tego nie robił.

To 25l akwarium też będzie ładne ale po jakimś czasie. Na początku to większe akwarium nie było takie ładne jak teraz. Adriano ciągle dowiadywał się nowych rzeczy i zmieniał swoje akwarium, które stawało się coraz ładniejsze.

Tego 1 kiryska na dno nie komentuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczerze mówiąc jeżeli chodzi o te duże akwarium to daję sobie głowę uciąć, że to zbiornik ojca adrianoo11 na którym syn się lansuje. ale my nie o tym tutaj i nie moja sprawa.

Kirysek przestań w końcu urządzać sobie osobiste wycieczki do każdego... A nawet jeśli akwa jest jego ojca to w czym ci to przeszkadza? Kompleksy masz jakieś, że tobie nikt nie sponsoruje akwarystyki? Sorki za OT.

 

Jeśli chodzi o akwa adrianoo11, to pomysł jest ciekawy. NirwAnia dała super linki i teraz nic tylko sobie poczytać. Jak dla mnie, można by było jeszcze trochę popracować nad aranżacją, choć już widać postępy. A co do ryb i światła. Może jednak zamontujesz tam choćby małą lampkę? I rośliny będą rosły a rybki też będziesz mógł łatwiej obserwować :) Apropo rybki... Może bojownik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale czy ja się spinam tutaj o coś? nie, to ty aniu zaczynasz krzyczeć... ja i adriano normalnie dyskutujemy i się uśmiechamy do siebie. więc nie wiem w czym problem, a wracając do tematu:

 

jakie tam jest oświetlenie?

wydaje mi się, że jak byś wywalił tą skałę to zrobiłoby się trochę miejsca i można by spróbować wpuścić jakieś kiryski i na przykład 3-4 gupiki o ile będzie tam jakaś filtracja i temperatura

 

Kirysek przestań w końcu urządzać sobie osobiste wycieczki do każdego...

Zabronisz mi? Jesteśmy na FORUM, a na FORUM każdy wyraża swoje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...