Skocz do zawartości

Co do welonek ?


Rekomendowane odpowiedzi

Gość pawelhodowca

160l to nie małe akwarium.

Proponuję dokupić kirysów i więcej molinezji.

 

Moja propozycja:

2 welonka

1 glonojad (czy chodzi o zbrojnika?)

6 molinezji

6 kirys

6 danio

Może gupik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pawelhodowca

160l to nie małe akwarium.

Proponuję dokupić kirysów i więcej molinezji.

 

Moja propozycja:

2 welonka

1 glonojad (czy chodzi o zbrojnika?)

6 molinezji

6 kirys

6 danio

Może gupik?

Tak, ja też napisałem co ewentualnie (ale raczej nie) może być bo toleruje niskie temp. ale ogólnie najlepiej welony same i z kirysami i ewentualnie gupiki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pawelhodowca

paelhodowca, twoja propozycja nie jest dobra. Sprawdź jakie temperatury tolerują dane przez Ciebie rybki...

Tak wiem i sorry.

Proponuję welonki+kirysy(ktoś musi sprzątać po brudasach welonach :D ) i gupiki tez mogą być (temp. 20-23) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

paelhodowca, twoja propozycja nie jest dobra. Sprawdź jakie temperatury tolerują dane przez Ciebie rybki...

Tak wiem i sorry.

Proponuję welonki+kirysy(ktoś musi sprzątać po brudasach welonach :D ) i gupiki tez mogą być (temp. 20-23) ;)

Mam 2 welonki na 112L wody, również zastanawiam się jakie im sprawić towarzystwo. Chyba najlepiej jakieś rybki sprzątające. Co możecie mi doradzić? Może te kirysy, ale jaki gatunek?

 

Przy okazji zapytam o rośliny - coś czego welonki nie pożrą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

paelhodowca, twoja propozycja nie jest dobra. Sprawdź jakie temperatury tolerują dane przez Ciebie rybki...

Tak wiem i sorry.

Proponuję welonki+kirysy(ktoś musi sprzątać po brudasach welonach :D ) i gupiki tez mogą być (temp. 20-23) ;)

Mam 2 welonki na 112L wody, również zastanawiam się jakie im sprawić towarzystwo. Chyba najlepiej jakieś rybki sprzątające. Co możecie mi doradzić? Może te kirysy, ale jaki gatunek?

 

Przy okazji zapytam o rośliny - coś czego welonki nie pożrą...

piskorze, krajowe więc zimną wodą nie pogardzą xD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pawelhodowca

paelhodowca, twoja propozycja nie jest dobra. Sprawdź jakie temperatury tolerują dane przez Ciebie rybki...

Tak wiem i sorry.

Proponuję welonki+kirysy(ktoś musi sprzątać po brudasach welonach :D ) i gupiki tez mogą być (temp. 20-23) ;)

Mam 2 welonki na 112L wody, również zastanawiam się jakie im sprawić towarzystwo. Chyba najlepiej jakieś rybki sprzątające. Co możecie mi doradzić? Może te kirysy, ale jaki gatunek?

 

Przy okazji zapytam o rośliny - coś czego welonki nie pożrą...

Może kirysy spiżowe albo pstre.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może kardynałki?

Mogą być, może jeszcze danio pręgowane też być i ewentualnie gupiki ;)

Kupiłem 5 x kirysek kolumbijskich (panda), choć wiem, że one wolą nieco cieplejszą wodę niż welonki. Teraz obsada jest taka: 2 welonki, 5 kirysków. Można do tego jeszcze dodać danio pręgowane (bardzo mi się podobają)? Jeśli tak to ile maksymalnie.

Dzięki za wszystkie odpowiedzi. Odkryłem, że na welonkach świat się nie kończy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu wy tak nie lubicie welonek i każecie je oddawać. Jak komuś się podobają to niech ma! Sama chciałam je mieć ale w końcu zdecydowałam się na inne rybki. Ale obiecałam sobie, że jak będę mieć drugie spore akwarium to założe welonkarium. Dla welonek najlepsze są jakieś rośliny twardolistne aby nie mogły ich pożreć. Najlepiej jednak nie przesadzać z roślinami a posadzić je po bokach tak aby welony miały się gdzie wypływać. Co do kardynałków to niezbyt dobry pomysł bo wiem z doświadczenia, że gdy welony podrosną mogą sobie zrobić z nich podwieczorek. Chyba, że tylko welony mojej koleżanki są takie dzikie i zjadają mniejsze od siebie rybki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pawelhodowca

Ja mam 3 welonki ponad 10cm, muszę je sprzedać, bo nie jestem w stanie zrobić im odpowiednich warunków (chodzi mi o akwarium 100l).

Wszystkim welon kojarzy się z rybą łatwą w hodowli, zabrudzającym akwarium i bardzo pazerną na jedzenie... co do brudzenia w akwarium i żarłoczności to się zgadzam, ale przecież z pawiookimi jest tak samo. Ryby te może pozornie wydaja się łatwe (odmiana Ryukinów jest prosta w hodowli) ale przecież są też odmiany trudniejsze i o wiele mniej dostępne na rynku np jajoryba czy poyzatka. Są też jeszcze tak nieliczne odmiany że uzyskanie ich graniczy z cudem, ale warto dla ich unikalnego kształtu (w tej chwili nazw nie pamiętam) cena tych gatunków sięga do kilkuset złotych.

 

Co do danio to polecam z 6-8 sztuk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...