Skocz do zawartości

[25l] pseudo iwagumi w roli lampki


Aga_mtb
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak mi brakowało w salonie małej lampki, w zasadzie to pomiędzy salonem, a kuchnią...

No i wyszło takie cuś :mrgreen: Dziś zalane.

 

25l - 40x25x25

Filtr i grzałka - drobiazgi z Aqua Szut

Oświetlenie : Decolight 11W

Podłoże : piasek kwarcowy + łupek filitowy

Flora: głównie Hydrocotyle tripartita + odrobina mchów

 

I tak sobie teraz dumam, kto tu zamieszka.... Może bojek, może kilka samczyków gupika.... :help:

post-11296-13685166634055_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tu widzę rozborki np. boreańskie, a na dno pigmeje, jak masz dostęp. Pewnie jak jesteś w kuchni i pichcisz to dorzucasz parę listków hydrocotyli dla aromatu.

Akwa jako lampka świetnie się sprawuje. ;)

 

Pablo98 - Nie tyle ryb do takiego zbiornika. Jeden bojek, kiryski pigmeje, neony zielone i wszystko w odpowiedniej ilości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tu widzę rozborki np. boreańskie, a na dno pigmeje, jak masz dostęp. Pewnie jak jesteś w kuchni i pichcisz to dorzucasz parę listków hydrocotyli dla aromatu.

Noooo, jak się rozrośnie to będę do sałatek hydrocortyle ładować hihihi :D

 

Do pigmejków nie mam dostępu i nigdzie ich nie widziałam, chociaż ten baniaczek jest chyba dla nich za mały. Ja tu najbardziej widzę bojka, może żeby mu smutno nie było to dorzucę 2-3 krewecie amano - jak sądzicie....???

Zresztą nawet jak bojo będzie sam, to będzie miał widok na salon, na kuchnię, jadalnię, TV.....i jak tu się nudzić hehe :mrgreen:

 

Te drobne razborki, neony czarne, drobniczki, itp., itd. niby by się nadawały, ale jakoś nie wydaje mi się, żeby w takim małym szkiełku i w takiej ubogiej aranżacji dobrze się czuły...tym bardziej, że one stadne, czyli naprawdę komfortowo im się żyje przy 10-15 szt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i teraz to już nie wiem - można jakiegoś fisza, czy nie można w takim 25l hodować? :roll:

 

Jakoś mnie nie przekonują krewetki RC - one takie malutkie, prawie ich nie widać i tylko chodzą sobie po dnie albo siedzą ukryte.... Gdybym się jednak zdecydowała, to odpada bojek, bo raczej je pozjada.... :roll:

Amano z kolei za duże na ten litraż....

 

A co myślicie o 4-5 samczykach gupika? Tylko tak szczerze, bo nie chcę ryb męczyć, a literatura jest niejednoznaczna w tej kwestii...

 

Co do razbor, neonów zielonych - obawiam się że mała ilość roślinności i fakt, że akwa stoi w miejscu powiedzmy gdzie dużo się dzieje (pomiędzy kuchnią, a salonem), może się przyczynić do tego że ryby będą zestresowane.... Razborki i neony raczej płochliwe są, czy się mylę???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz spróbować:

 

:arrow: 2 karłowate kolcobrzuchy

:arrow: Iglicznie słodkowodne

:arrow: Zbrojnikowate z rodzaju Otocinclus - to jeszcze może być

:arrow: 1+2 szczupieńczyk karłowaty - j.w.

:arrow: Nanostomus marginatus ,,Purple"

:aniol_diabel: dzięki, dzięki lecho, zaraz poczytam co to za ciekawostki mi tu podsunąłeś... 'cmok'
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale 25l nie nadaje się na żadne ryby, proponuje krewetki. Natomiast wystrój bardzo udany...

Nadaje się i to sporo. :)

 

Bardzo ładne akwa. Jak masz dobrą wodę to możesz z 6 Crystal red wrzucić pięknie tutaj będą wyglądać.

 

Niby na jakie ryby, czytasz w ogóle jakieś artykuły akwarystyczne, cokolwiek? Niedługo będziecie doradzać ludziom trzymać ryby w słoiku...

Minimum na ryby to 40l!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te wszystkie ryby są z książki akwarystycznej, kilka propozycji od pana Dzikiego i z tematu Pley'a, więc mi tu nie mów, że się nie nadają. Na jakie masz odpo w cytacie :) Może z tymi zbrojnikowatymi przesadziłem.

 

ps. Post pod postem piszesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście mam 23L (w zaokrągleniu) i trzymam w nich krewecie RC, jest ich około 20-30 sztuk. Te największe są naprawdę duże, nigdy nie przypuszczałem że aż takie duże rosną (ze zdjęć zawsze wydawały mi się że są mega malutkie).

 

Myślę czy nie dorzucić jakiegoś fajnego Bojownika, choć poszukiwania i czas oczekiwania na coś naprawdę fajnego może trochę zająć, ale poczekam.

 

Jeżeli nie chcesz bojownika, to pomyśl o jakiejś małej grupce 6-8 sztuk rasbora galaxy (dosyć droga rybcia ok.6-7zł/szt) lub rasbora maculata (tańsza około 2-2,50zł/szt). Miałem oba gatunki i generalnie pod względem zachowania, lepiej mi się podobał ten drugi gatunek czyli maculaty. Lepiej pływały w grupie, galaxy się rozdzielały i każda pływała gdzie indziej, a maculaty co jakiś czas też rozłączały, ale po chwili już wracały do grupy, no i na tle roślin bardzo fajnie się prezentują.

 

Uprzedzając innych odnośnie galaxy że ładniejsza ryba itd .... zgadza się ładna jest pod względem wizualnym, ale zauważyłem (bynajmniej u mnie) że osobniki z hodowli krajowej nie potrafią się dobrze wybarwić jak to np. widać na zdjęciach lub nagraniach.

 

Kiryski jak już to tylko pigmejki, choć z tego co opisują ten gatunek woli pływać bardziej w toni niż po samym dnie jak inne gatunki.

 

Zapomniałem dodać, że fajna sprawa takie akwarium jako lampka, u mnie służy jako wieczorna lampka dla małej córeczki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Wam za cenne rady.

Póki co akwarium dojrzewa, roślinki muszą się przyjąć i trochę zagęścić. Pojutrze powinny dojechać testy, więc w końcu zacznę mierzyć poziom poszczególnych parametrów w obydwu moich zbiornikach.

Wrzucam jeszcze jedno ujęcie. No podoba mi się ta moja lampka, no....

post-11296-13685166638203_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem sympatyczne. Nie boisz się tylko że Ci ta lampka zjedzie na podłogę? Taki trochę ten blacik rozminięty z poziomem... ;)

Nic nie mów.... Pojęcia bladego nie miałam, że ten ***** blacik taki krzywy, póki nie zalałam wodą. Masakra. Chociaż tu jeszcze chyba perspektywa to uwypukla. Już nawet zasygnalizowałam komu trzeba, że mebel ma być poprawiony, to usłyszałam że wymyślam, ech.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze tylko od siebie, że jak będziesz kupowała krewecie to dla bezpieczeństwa dobrze nałożyć jakiś czysty kawałek rajstopy/pończochy na wlot filtra w miejsce gdzie wodę zasysa, bo mi już 3-4 sztuki wciągnęło choć mam najmniejszy przepływ w filtrze ustawiony ale za to duże szczeliny w tym miejscu. Może nie jest to zbytnio estetyczne ale na pewno pożyteczne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...