Skocz do zawartości

[21l] Bojownik


Florka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przed przykręceniem tej listwy trzeba będzie najpierw zdjąć akwarium i odwrócić półkę na drugą stronę tak żeby była lekko wypukła wtedy przykręcić wzmocnienie i postawić akwarium. półka się podda i oprze się na wzmocnieniu. Wiem z autopsji przerabiałem temat pod moim 54l :) Przy okazji podłóż coś pod akwarium jeżeli teraz tego nie zrobiłaś może być kawałek karimaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z samicami bym nie ryzykował. Kolega pisze, że miał kilka prób zanim haremik się dobrał. Ale mało sklepów ma taką opcję żeby tak brać i oddawać aż się dobierze para/harem, bynajmniej u mnie na 5 sklepów w mieście ciężko by było to załatwić.

 

U siebie w 74L miałem harem 1+3, jedna samica zeszła (już stara była przeżyła już 2 samce) a druga goniła ciągle tą trzecią, biedna wiecznie gdzieś przy dnie pływała między korzeniami i roślinami się chowała. Do tego samiec ją gonił bo ciągle miał ochotę na tarło. Więc jak widać przy tych marnych 20L może być mało miejsca na harem tym bardziej że nie ma zbytnio miejsca żeby jakieś sensowne kryjówki porobić. Samca sobie zostaw i niech sobie spokojnie pływa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samca sobie zostaw i niech sobie spokojnie pływa ;)

Tak wiem, mój do tego jest agresywny. Nie pozwoli helence obok nosa przejść.:D Dostaje nawet szału jak widzi spływającą kropelkę wody po szybie akwarium. Fajnie by było mieć haremik, ale nie z tym samcem i nie w tym litrażu :(

Co najwyżej dokupię krewetek. Mam nadzieje że nie będą dla niego obiadem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie będą żarełkiem, miałem przez chwilę u siebie (póki nie znalazłem dla nich nowego domku) w tych 23L haremik 1+2 i zainteresowania krewetkami nie było. Jedynie jedna z samic czasami czatowała na krewetki, ale uciekały jej. Jeżeli bojuś będzie systematycznie karmiony nie tylko suchym pokarmem ale też jakąś mrożonką albo jeszcze lepiej czymś żywym to wtedy już ogólnie nie ma się czego obawiać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli bojuś będzie systematycznie karmiony nie tylko suchym pokarmem ale też jakąś mrożonką albo jeszcze lepiej czymś żywym to wtedy już ogólnie nie ma się czego obawiać ;)

Jest karmiony tylko żywym i czasem mrożonym, niczego innego ostatnio nie rusza, a jak już ruszy to wypluwa i nie zjada.Ma racje świństwo to suche, śmierdzi nie tylko mu. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli bojuś będzie systematycznie karmiony nie tylko suchym pokarmem ale też jakąś mrożonką albo jeszcze lepiej czymś żywym to wtedy już ogólnie nie ma się czego obawiać ;)

Jest karmiony tylko żywym i czasem mrożonym, niczego innego ostatnio nie rusza, a jak już ruszy to wypluwa i nie zjada.Ma racje świństwo to suche, śmierdzi nie tylko mu. :D

 

Wielki wielki błąd nie można karmić tylko żywym i mrożonym bo jest ciężko strawny musi być w diecie też pokarm ze spiruliną najlepiej jakiś markowy ja używam w tej chwili micro wafers od hikari żywy / mrożony raz w tygodniu max 2 razy. To że wypluwa to normalne on tak będzie kilka razy wypluwał i zjadał aż pokarm zmięknie :)

 

 

Tak krewetki wpuściłem do akwarium z bojkiem ale w nocy ciekawe że zjadł tylko rc amano nie zaczepia nawet ... tak ściślej to w sumie samica je zjadła :) bojek jest za wolny z tym swoim wielkim ogonem a samiczkę mam małą smukłą więc nawet jak on jest natrętny to ona sobie spokojnie odpływa zanim on ją dogoni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielki wielki błąd nie można karmić tylko żywym i mrożonym bo jest ciężko strawny musi być w diecie też pokarm ze spiruliną najlepiej jakiś markowy ja używam w tej chwili micro wafers od hikari żywy / mrożony raz w tygodniu max 2 razy. To że wypluwa to normalne on tak będzie kilka razy wypluwał i zjadał aż pokarm zmięknie :)

 

Uf. Jak dobrze że mięsożerne bojowniki w naturze urozmaicają sobie pokarm o sałatę i nie jedzą mięska... :roll::D

 

Jak najbardziej, nawet prawie samym mięskiem można, byle nie byle jakim i tłustym w stylu ochotki. Jak się przyzwyczaił do mięsa, to do byle czego go szybko nie przekonasz. Jak chcesz urozmaicić mu dietę, to kup jakiś dedykowany pokarm dla bojków, dzień głodówki i próbuj dać szczyptę. No i pokarm roślinny jest zbędny w jego diecie, to nie roślino/glonożerna żyworódka, czy zbrojnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielki wielki błąd nie można karmić tylko żywym i mrożonym bo jest ciężko strawny musi być w diecie też pokarm ze spiruliną najlepiej jakiś markowy ja używam w tej chwili micro wafers od hikari żywy / mrożony raz w tygodniu max 2 razy.

Co mam poradzić jak on nic innego nie chce jeść oprócz mięska... :D

To że wypluwa to normalne on tak będzie kilka razy wypluwał i zjadał aż pokarm zmięknie :)

A później opada na mech i się rozkłada, galareta się robi. Prędzej któraś z helenek to zje. :D To jest pokarm Betta Granulat- Tropical

Próbowałam mu nawet wcześniej namaczać te granulki. Ale za nic nie zje.Za to rzuca się,dosłownie na wodzień i na mrożoną czarna larwe komara. Już mniej chętnie je na ochotkę, ale to syf i mu nie kupuje. :)

 

edit:

Nawet po dniu głodówki nie ruszy nic innego oprócz mięska.. Już go nie karmie 2 dzień. Żadna ryba z głodu nie zdechła, zobaczymy czy za 3 dni zje granulki :D:twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dawno już nie pisałam. Grzałka się zepsuła. Gwarancji już nie bo bo ona było od koleżanki z akwarium. Więc zwykła żarówka musi świecić i powiem wam ze w nocy gdy zgaszę to po paru godzinach temperatura cały czas 25 stopni :D A w dzień 26 stopni. Zmieniony został żwirek, na jeszcze drobniejszy. Krewetki zamawiam w zoologu i nigdy nie ma...A w innych sklepach są tylko Amano za 6 zł sztuka, oszaleli. Bimbrownia wyrzucona, od razu widać ze rośliny marnieją... Doszło masa rogatka i malutka ampularia, dostałam w zoologu za 2 zł :D Mam okropne glony, moim aparatem nie da się tego obfotografowywać.. Wczoraj wszystko rośliny, termometr nie wspomnę o szybach musiałam myć. :shock: Oczywiście nie wylewałam wody.

Foty:

post-11500-1368516688399_thumb.jpg

post-11500-1368516688443_thumb.jpg

post-11500-13685166884776_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście poleciłbym jednak odchować go trochę od pokarmu żywego... Mój bojek dostaje tylko pokarm suchy... kiedyś kiedy dostał baty od dużej samiczki (obgryzła mu wszystkie płetwy ) uszlachetniałem pokarm dodatkowo w spirulinę i szybko mu odrosły ... suchy pokarm jest o tyle lepszy że poza elementami pochodzenia zwierzęcego zawiera witaminy i mikroelementy niedostępne tylko w pokarmie żywym. może spróbuj dać mu micro wafersy od hikari ja to podaje bardzo to lubi... kup małą próbkę i zobacz na pewno sam się nie zagłodzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...