Skocz do zawartości

[21l] Bojownik


Florka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.To mój pierwszy zbiornik. Krytyka również mile widziana, przecież człowiek uczy się na błędach.

 

Wymiary:33,5x24x26

Filtracja:Aquael fan-mini plus

Grzałka z termostatem: Aquaszut- 25watt

Podłoże: Żwir rzeczny

Pokrywy nie ma lecz zastępują ją docięta gruba pleksa.

Dekoracje: Dwa korzenie z lasu. Nie, nie są z drzewa iglastego.

Nawożenie:Tropical-Aqua Plant

Rośliny: x5 Cabomba

x3 moczarka

Gałęzatka

java moss

 

Obsada: Bojownik (w planach krewetki)

x2 Helenki

Parametry wody: Nieznane

Pokarm: Wodzień żywy

Czarna larwa komara- Mrożonka

Suszona rozwielitka

Betta Granulat

Ochotka

technika CO2: Bimbrownia

tło: czarny brystol

Akwarium ma już miesiąc. Rybę wpuściłam o 3 tygodniach dojrzewania akwa.

 

Zdjęcia są w słabej jakości, robione aparatem, dosyć starym :| .

Proszę o komentowanie i ocenianie mojego pierwszego zbiornika. ;)

post-11500-13685166607783_thumb.jpg

post-11500-13685166608059_thumb.jpg

post-11500-13685166608319_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi się też żwir/kamienie podobają. Całość daje dosyć fajny charakter naturalnej dzikości, i do tego ciekawy dość mało spotykany Bojownik. Jak możesz i masz to daj inne fotki samego bojka ;)

 

Filtracja nie wiem czy nie będzie za słaba, choć jak zamierzasz trzymać samego bojka powinna styknąć.

 

Dobrze że masz pokrywę jakąkolwiek, bo bojek mógłby wyskoczyć.

 

Krewetkom nie powinno się raczej nic dziać, jeżeli będą miały kryjówki a bojek będzie "najedzony" to nie ma obaw. Miałem przez chwilę w 22L bojka z dwoma samicami to tylko samica się zainteresowała krewetkami, ale to przez to, że przez dwa dni nie były ryby karmione bo byłem nieobecny.

 

A tak ogólnie to podobają mi się komentarze typu:

 

"wywal żwir bo za gruby"

"daj korzeń tam czy tam"

"zrób to i to"

 

Ludzie naprawdę lubicie takie oklepane schematy, które narzucają wam inni bo oni tak mają? Rozumiem żeby nie przesadzać z jakimiś badziewiami typu sztuczne czaszki-łodzie-domki, sztuczne rośliny, kolorowe żwirki i plastikowe rybki, ale kurka jak ktoś coś zrobił i to mu się podoba to o to właśnie chodzi. Można jedynie napisać podoba mi się lub nie i cześć czapka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak dosypałam cieńszego żwiru. W tamtym rośliny wcale nie chciały rosnąć, wypadały. Dodam za chwil parę zdjęcia, bo na razie musi woda trochę postać, bełt się lekki zrobił :zamieszany: :D Więc bojownik z wylądował na godzinkę w słoju 5l.

Zaraz wrzucę fotki bojka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co ci bimbrownia ? Masz mało wymagające roślinki, nie masz substratu i chyba akwarium nie stoi na parapecie :) ... bimbrownia jak i w ogóle nawożenie co2 zbędne. Lepiej włącz napowietrzanie i ustaw filtr tak żeby był dobry obieg wody w całym zbiorniczku i będzie git.

 

ps. Lepiej podeprzyj ta półeczkę poprzecznym wzmocnieniem bo wydaje mi się że już się wygina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ugina się. :| W szafce są ręczniki więc nie ma jak jakiejś dechy zamontować. Zobaczę co da się zrobić..

bimbrownia jak i w ogóle nawożenie co2 zbędne.

Mam masę okrzemek, i światło ze zwykłej żarówki(przydała by się pokrywa , brak funduszy, nie teraz). Zwykła moczarka nie chce rosnąć... Poza tym, nie zaszkodzi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Światło ze zwykłej żarówki to kiepski pomysł ale przy tak małym akwarium możesz kupić lampkę biurkowa na żarówkę g23. przy słabym świetle co2 jest po prostu zbędne a tym bardziej że podajesz je przez kamień napowietrzający (znikome rozpuszczanie). pod półką zrób wzmocnienie poprzeczne z kawałka listwy drewnianej o szerokości min 3 cm nie zabierze ci to wiele miejsca a baaardzo wzmocni półkę... zaraz ci to narysuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym dodał dwie samice bojownika by utworzyć harem

Fajnie by było, ale to jest tylko 20l. Bojek ciągle buduje gniazda, ogromne.A przecież harem bojownika od 40l ;)

Nie ma na to reguły bojowniki mają naprawdę różne charaktery mój np. jest tak łajzowaty że jak były 3 samiczki to najpierw od jednej dostał baty , to ją oddałem potem od drugiej, też ją oddałem i została parka która bardzo dobrze sobie radzi :) (mam 54 l )

post-11305-13685166635167_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja,racja. Czytałam że lepsza jest kostka lipowa. Jednak to będzie moja ostatnia bimbrownia, chyba że zastosuje tą kostkę i pomyśle nad dobrym oświetleniem. ;) Co do tej półki, tak naprawdę to nie da się domknąć drzwiczek.(kiedyś było to wykonalne) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...