Skocz do zawartości

FOTO - ciąża czy apetyt?


Rekomendowane odpowiedzi

Mam molinezje, była w ciąży, urodziła, brzuch nieznacznie jej się zmniejszył.

Po miesiącu znowu napuchła, brzuch ma duży jak na zdjęciach już 3 miesiąc, nieraz niewiele mniejszy.

Nic ją dziś nie karmiłem i jakby znowu uró, a na pewno nie zmalał.

 

Czy to możliwe, że znowu jest w ciąży 3 mc? Albo już urodziła 2 razy, skalary zjadły?

Da się określić za ile urodzi? Wiem, że gupiki można po kolorze czerwonym w okolicy d... ;)

 

W załączniku zdjęcia...

 

 

 

 

mod.- Temat zamykam.. założyciel ma długi urlop.

post-11218-13685166213259_thumb.jpg

post-11218-13685166213513_thumb.jpg

post-11218-13685166213716_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero co pytałem kiedy urodzi - 5 dni temu a tu dziś niespodzianka - udało się o 8 rano odłowić 8 małych molinezji i są razem z 3 molinezjami 3 miesięcznymi.

Praktycznie nie widać różnicy wielkości między nimi...

 

Dziękuje osobie "szymekja" był najbliżej daty porodu :)

 

Ciekawe czy było ich więcej, siedziały w akwarium razem z 2 skalarami...

 

Pytanko mam: kiedy urosną, do rozmiaru 2-3 cm i grubości przynajmniej 8mm takie jak w zoologicznym gdy sie kupuje jako "małe" ??

post-11218-13685166358908_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są w dzbanie 3,5L warki, ma około 45cm wysokości, sztuczna roślinka i kilka kamyczków więc kotnik nie da im tyle swobody...

 

Molinezje z poprzedniego porodu mają 3 mc, to są te na zdjęciu w czerwonej obwódce, niewiele większe od tych co się urodziły dziś więc na pewno tak szybko nie urosną.

 

Szacuje, że rok zajmie zanim urosną do wielkości rybek w sklepie sprzedawanych jako "małe" czyli te 2-3 cm, obecnie mają z 8mm...

 

Te 3mc karmie raz w tygodniu ochotką...

Jakieś pomysły na szybszy wzrost?

 

[attachment=0]Obrazek1.jpg[/attachment]

 

 

 

 

mod.- Pisownia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaraj się zorganizować jakieś mini akwarium, do tego maleńka grzałka i filterek, będzie dużo lepiej.

 

Ja i wujek mamy takie małe akwaria 12 - 15l, jakieś tam małe światełko, grzałeczka i filterek i szybko rosną rybki :)

 

 

 

mod.- Ostrzeżenie za pisownię!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kotniki są dużo mniejsze niż 3,5L więc nie mówcie, że za mało miejsca mają...

Rybki są przy lampce więc wodę mają podobną jak te w akwarium, nocą pewnie chłodniej...

Nie będę w małe inwestował całym sprzętem:grzałką, fitrem i 15L jak tu proponujecie...

Wodę odlewam co tydzień i nalewam do połowy, a tym samym napowietrzam, na pewno nie narzekają na brak tlenu...

 

To jest moja początkowa "zabawa" w rybki więc nie wymagajcie abym od razu miał 2 akwaria 200L i 15L kotnik, każdy z pełnym zestawem...

 

 

Edit:

 

Mam filtr 2gi nieużywany, jednak jak podłączam do 3,5L okrągłego "akwarium" to mają tam jak w pralce, walczą z wirem więc tylko włączam go na godzinkę, aby napowietrzyć i wyciągam...

 

 

 

mod.- Za całokształt ostrzeżenie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki, tak więc nie mam większego naczynia niż 3,5L, ale to chyba sporo, tym bardziej, że ma prawie pół metra wysokości, dorzucam im filtr na godzinkę, aby nie zabić w wirze tylko wyczyścić i napowietrzyć więc warunki mają chyba dobre... pomyślę nad grzałką.

 

A pokarm? To chyba najistotniejsze, a nikt nie pisze...

Karmię je granulkami, płatkami i raz w tyg ochotką...

Może więcej/częściej ochotki?

 

 

 

mod.- Ostrzeżenie za pisownię!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy urosną?? Och zdaje mi się, że sobie poczekasz - czym większe akwarium ryby rosną większe i szybciej słyszałeś o czymś takim jak karłowacenie?? Nie mówię tu wcale, że one skarłowaciały :). Moim zdaniem masz jakieś wyrzuty naszych rad forumowicze mówią dobrze zainwestuj chociaż w 15l akwarium, a będzie lepiej dla rybek i dla ciebie w zoologu nie sprzedają "małych" rocznych rybek. Mimo, że nawet jak mają mniejsze pomieszczenie (kotnik) to przynajmniej mają:

napowietrzasz

ciepłą wodę

filtrowaną wodę

normalne światło

i rośliny

Chyba, że chcesz niehumanitarnie hodować rybki popierając to tym, że dopiero zaczynasz. U mnie rybki mają spełnione te warunki nie wiem jak u ciebie może w akwarium ogólnym tego nie masz bo jak to powiedziałeś nie będę inwestował!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co, jak zaczynałam, to miałam podobną sytuację do Twojej, rybki mi nie chciały szybko rosnąć, bo trzymałam je w hmmm 1l zbiorniku, bez grzałki, oświetlenia i filtra, ale przynajmniej miałam naturalną roślinkę. Posłuchałam rad bardziej doświadczonych i zakupiłam im kotnik 10l. Zapewniłam im odpowiednie warunki do ich hodowli, i wiesz co, opłacało sie i tego teraz nie żałuję Tak więc mam nadzieję, że i Ty posłuchasz. Wydaje mi się, że bliska jestem temu tematowi, bo tak jak pisalam wcześniej, byłam w podobnej sytuacji.

Tak jak karmisz, to może być, ale mam nadzieję, że im rozdrabniasz ten pokarm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję że ta woda była z akwarium a nie z kranu :P

O jaką wodę ci chodzi? O wodę którą co tydzień wymienia?? Bo nie zrozumiałem...

 

Tak czy inaczej jest źle. Nie ważny jest litraż w tym przypadku, tylko raczej wymiary. Nie uważasz że w naturze ryba pływa wzdłuż zbiornika a nie od dna do powierzchni, w słupie wody o średnicy 10cm? Gdzie te ryby maja pływać? Z dwojga złego, jeśli nie masz filtracji ani ogrzewania, rozetnij bańkę 5L z boku i w niej trzymaj te ryby(strasznie głupio to będzie wyglądało ale ryby chociaż będą miały gdzie pływać.

 

 

Napisałeś że raz w tygodniu wodę pomieniasz(50%), to za rzadko. I jeszcze 50% na raz....tak się po prostu nie robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...