Jump to content

szymekja

Użytkownik
 • Content count

  113
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by szymekja

 1. szymekja

  Skalary

  Jak to para to raczej będzie chciała zdominować zbiornik, tym bardziej, że są większe od pozostałej czwórki. Jak już dorosną te mniejsze to możliwe, że wtedy będzie to zgodne stadko, do momentu tarła oczywiście.
 2. szymekja

  Pielęgniczka Macmasteri vs Pielęgniczka Nijsseni

  Próbuję zdobyć Pielęgniczkę Nijsseni, tzn. parkę, gdzie je kupujesz? Możesz dać namiary?
 3. szymekja

  Mała molinezja

  W słoiku długo nie pożyje bez filtra.
 4. szymekja

  Jaką dobra grzałkę na 240l akwarium

  A propos Aquaela to właśnie 200 watt i 50 watt zepsuły się pokrętła do nastawiania temperatury. Bez tego grzałki bezużyteczne. Ta pierwsza była kupiona jako nowa - ta druga z drugiej ręki.
 5. szymekja

  Zmętnienie wody w dojrzałym akwarium. POMOCY

  Albo jakaś ceramika, jakiś kamień, jakiś żwirek, jakiś rozwój glonów Bez dodatkowych informacji trudno wnioskować.
 6. szymekja

  Oświetlenie 112 l

  Ja mam 2x6500K i jest ok, ale jak chcesz mieć lepiej to na przód 6500K, a na tył wzwyż. Pozdrawiam
 7. szymekja

  240l - Jaki rodzaj oświetlenia 3x54W

  Myślę, że bez co2 w zupełności Ci wystarczy 2x54 watt, tylko spróbuj pokombinować. Ja świecę 9 godź. dziennie, ale od 9-13 i od 15-20. To kompromis, który musiałem zastosować też ze względu na glony.
 8. szymekja

  Jaką dobra grzałkę na 240l akwarium

  Ja bym polecał min. 250 - 300 watt i nie koniecznie firmową. 2 firmówki się popaliły, a chińczyki chodzą aż miło. Pozdrawiam
 9. szymekja

  Czy moja molinezja jest kotna?

  Dojrzała płciowo samica jest cały czas kotna, kwestia tylko czas porodu. Bez zdjęcia od "dołu" nie można określić, kiedy wykoci. Lecz, Moly kocą między 4-6 tygodniem.
 10. No to ja ze swojej beczki. Moja była samica mieczyka weloniasta kociła dokładnie 21-każdego miesiąca i tak przez 9 m-cy. Co miesiąc miałem około 100 młodych mieczy. Z dokładnością zegarka. 20-go wieczorem dawałem ją do kotnika i na drugi dzień rano było pełno małych. Na szczęście miałem gdzie je oddać. Co Wy na to? Wydaje mi się, że temat został wyczerpany. Zamykam. Dulle
 11. 1. Gratulacje, że zaczynasz od dużego zbiornika 2. Filtr w zupełności wystarczy, bo jest przeznaczony do zbiorników od 250 do 700 l, wewnętrzny zbędny, napowietrzanie zbędne - chyba, że chcesz żeby fajnie wyglądało 3. Grzałka - ja bym brał 400 W (nawet nie wiem czy takie są) 4. Świetlówki gitara - 10000 na tył. Martwi mnie tylko, że masz 0,66 wata na litr bez CO2, moim zdaniem to za dużo, ale niech się inni wypowiedzą. Co do obsady to nie pomogę. Pozdrawiam
 12. Moim zdaniem masz za dużo światła, tzn. byłoby dobrze gdybyś przy takim świetle dodawał CO2, ale gdy nie masz CO2 to raczej 0,5 Wata na litr to max. No, ale niech się jeszcze inni wypowiedzą.
 13. szymekja

  Krewetkarium problem.

  Przegotowałeś wodę? Czyli wszystkie pożyteczne bakterie szlag trafił. nemo130: +1.
 14. szymekja

  Wymiana podłoża

  Grys jest kanciasty, żwirek ma zaokrąglone krawędzie. Ja kupiłem taki i jestem bardzo zadowolony. http://allegro.pl/zwirek-2kg-czarno-bia ... 58791.html
 15. Mapi jak masz sporo miejsca, to ruszaj ze zbiornikiem 200l. Gdy założysz mniejsze to i tak z biegiem czasu będziesz marzyć o większym i tak do tego dojdzie, że będzie większe. Tak to już jest z nami akwarystami. Meritum - ZAKŁADAJ 200L lub większe, chyba że fundusze nie pozwalają. Pozdrawiam
 16. Po porodzie schudła - wiadomo, pytam jaką długość ma. Jak wykociła do 10 sztuk, to młoda jeszcze. W drugim porodzie będzie mieć już z 30 sztuk, żeby kocić 100 sztuk musi mieć 9-12cm długości, czyli z 3-4 miesiące jeszcze. Teraz się martwisz kilkoma, gwarantuję, że za parę miesięcy będziesz się martwił co z nimi zrobić. Pozdrawiam
 17. ciekawe-tematy-zajrzyj-koniecznie-t14638.html
 18. szymekja

  moje "pechowe" 60l

  Może rurka napowietrzająca zanurzyła Ci się w wodzie, lub filtr zszedł nieco poniżej tafli wody. Spróbuj go podnieść, oczywiście nie nad poziom wody - choć bąbelki są zbędne, jak pisali poprzednicy. Ps. Ja bym bojownika oddał. Pozdro.
 19. szymekja

  Molinezja ksciężycowa rozrabia.Problem

  Może, jest jeszcze przecież noc
 20. szymekja

  Jakie zostawić?

  Gdzieś wyczytałem, że raczej nie, ponieważ to rybka stadna min 6 sztuk, a 25l to 2 razy za mało. Najlepiej przerób na krewetkarium, też jest radocha. Pozdro.
 21. szymekja

  Czy mogę mieć około 33 rybki w 50l ?

  Napisz jaki masz filtr? Jakie masz ryby i ich wielkość? Skąd bierzesz wodę i co z nią robisz?
 22. szymekja

  CZY TE MOLINEZJE SĄ KOTNE ? PROSZĘ O SZYBKĄ ODPWOEDZIEDZ

  Za może 1-2 tygodnie wykocą, ciężko oszacować. Na pewno nie wcześniej. 1. Samica 2. Nie jestem pewien, słabe zdjęcie
 23. szymekja

  Kilka pytan

  Ups, ale to nie Mekki.
 24. szymekja

  Mieczyk

  Do Piotro Geny! Zielone - Czerwone Więc część zielona - część czerwona. Do Pescu skalarka Mieczyki są już takie, że się objadają do granic wytrzymałości. Młody się jej bał bo była większa i silniejsza(podejrzewam, że nie zdechł z głodu, ani z nieśmiałości ) Mieczykowej nie oddawaj, możesz jej dokupić dużego samca, żeby ją trochę ostudzić, ale pamiętaj, że miecze trzyma się w haremach 1 samiec+3 samice najlepiej tej samej wielkości. Młode nie gonią się dlatego, że się nauczyły, tylko dlatego, że mają to w genach. Takie są miecze.
 25. No to dopiero je stresujesz ciągle je wyławiając wieczorem do kotnika i rano wypuszczając. Masakra! Zostaw samice w ogólnym.
×