Skocz do zawartości

Najwięksy glonojad świata


Alek1206
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A ja znalazłem informacje, że Plecostomus w naturze dorasta spokojnie do 110 cm, więc już jest większy.

W starszej książce, znalazłem informacje, że Pleco dorasta w akwarium do 30 cm (rzadko i jest to ,,normalne''), jednak wiadomo, że osiąga znacznie więcej w akwarium i trzeba to mieć na uwadze. Acanthicus hystrix o ile będzie tak samo sprowadzany do sklepów, może być sprzedawany nowym ,,akwarystom'', także do takich zbiorników 15-25 l, bo mało który sprzedawca zwraca na to uwagę. Trzeba uważać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W starszej książce, znalazłem informacje, że Pleco dorasta w akwarium do 30 cm.

A ja widziałem w akwarium plecostomusa o długości około 60 cm,może chodziło w tej książce o akwaria domowe.

Te było wystawione na targach w Nieuwegen a pojemność (sam nie wiem) 9m3 lub coś koło tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, chodziło o akwaria domowe, jednak nikt (chyba) nie powie, że Pleco dorasta bardzo rzadko do 30 cm, zazwyczaj ma kilkanaście cm. Książka byłą przedawniona, więc trzeba na nią było spojrzeć z dystansem.

Osobiście też bym chciał taką fotkę z rybcią w rękach, szczególnie takich rozmiarów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem na YouTube po 49 cm. Wiem do jakich rozmiarów mogą dorosnąć.

Moim zdaniem to piękne stworzenia. Jednak chyba nikomu z moich znajomych i rodziny się nie podoba... Co lepsze na widok zbrojnika młody chłopak się rozpłakał ze strachu (coś czarnego pływało... straszne przeżycie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plus trzeba mieć zbiornik... dla Gibicepsa też jest potrzebny. Chociaż on moim zdaniem wymaga większej opieki niż niektóre inne jemu podobne gatunki. Kiedyś nawet miałem pięknego zbrojnika z porożem, którego mogliby mu pozazdrościć inni... cóż, dawno to było. Ale jakby na to nie patrzeć, zbrojnikowate budzą najwięcej emocji. Zawsze się znajdą wielbiciele i tematy się o nich ciągną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę,że moje 1600L jest dla nich odpowiednim zbiornikiem ;)

 

Myślę, że nawet czasem sam mógłbyś z nimi popływać :D

 

Nie wyzywać mi tutaj Pleco od placków...! Swoją płetwę stawia przy poruszaniu się, jeżeli ,,stoi'' w miejscu, to praktycznie ma ją złożoną, ale Gibiceps jest właśnie gatunkiem, którego ta płetwa jest bardzo efektowna i duża, więc się nią chwali :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i tutaj mamy dowody, że średnia gatunkowa, to tylko mała wskazówka, bo nawet w ławicach neonów możemy dostrzec, że jedne są krótsze, drugie dłuższe... różnice nawet jakieś 5 mm i może więcej? A to małe rybki.

 

Jesiotry w naszej Wiśle, w czasie średniowiecza osiągały spokojnie po kilka metrów, może nawet kilkanaście? Straszyli nimi dzieci, żeby nie zbliżały się do wody... a teraz metrowe rzadko kiedy można spotkać.

Biedne rybki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to prawda ale gdzieś kiedyś wyczytałem że Acanthicus adonis dorasta do 100 cm. a rekordu Acanthicus hystrix to podobno 120 cm. waga 15 kg. i jest tym samym największym zbrojnikiem. Podobno też dożywa 15 lat. Obawiam się że nawet Sławka zbiorniczek może być na niego za mały. Czas na zmianę akwarium na jeszcze większy litraż. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może nawet kilkanaście? Straszyli nimi dzieci, żeby nie zbliżały się do wody...

Ja znam takie coś, też tym straszyli dzieci, też w sumie nad Wisłą, czekaj jak to się nazywało... o wiem! Smok Wawelski! Choć nie wiem czy on czasem nie był mniejszy od tych kilkunastometrowych jesiotrów...może to wcale nie szewczyk, tylko one go zabiły?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może nawet kilkanaście? Straszyli nimi dzieci, żeby nie zbliżały się do wody...

Ja znam takie coś, też tym straszyli dzieci, też w sumie nad Wisłą, czekaj jak to się nazywało... o wiem! Smok Wawelski! Choć nie wiem czy on czasem nie był mniejszy od tych kilkunastometrowych jesiotrów...może to wcale nie szewczyk, tylko one go zabiły?
A kto to wie :D

Taki 15m jesiotr by sie miał biede obrócić w wiśle ;)

A co do glonojadów to znalazłem zdjęcie takiego pleco

http://www.bowfinanglers.com/images/nic ... 072806.jpg

Pzdr :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...