Skocz do zawartości

Motóry


ralph
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

ale to jedno i to samo

Romet Router WS 50 :lol:

o wybacz mój błąd nie wiedziałem :D

ale mój kolega zakupił tego rołtera basse w tesco trzyma go na polu nawet w zimie na zrobione 4500km a przy 4000km zaczął się rozpadać najpierw poszedł zapłon potem gaźnik i tak się zaczęło a teraz nie jeździ bo mu rama pękła jedyny plus jest taki ze mało palił (chyba ze on kupił jakiegoś rozwalonego chociaż to by mnie nie dziwiło bo on troszkę przytrzymany jest) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że ci wybaczam :D

A co do tego co powiedziałeś to tylko dopowiem że jak się o sprzęcik zadba, tak bedzie chodził. Moim zdaniem bardzo ważne jest w miare delikatne traktowanie w okresie dotarcia (bez prędkości maksymalnych, obroty żeby nie byly za wysokie), odpowiednie przezimowanie, itepe, itede.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miał zimowanie pod śniegiem :D a na wiosnę się zawsze dziwi że odpalić nie chce tym bardziej ze przepala go raz przez całą zimę i mówi że to wystarczająco to jest tragedia co on z nim wyprawia

a o docieraniu już nawet nie wspominam.Ale inny kolega ma piagio sferę i zarzyna ten skuter na wszystkie sposoby i nic się nie psuje poszła tylko linka od gazu (ze starości) skuter ma 18 lat a on jeździ nim nawet w zimie nie rozumiem jak on to robi bo jak jechałem do szkoły wczoraj z kolegą siedziałem z tyłu to tak mi jaja zamroziło ze chodzić nie mogłem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro już mowa o "starociach" . U mnie w garażu stoi od prawie 20 lat SHL 175. Ojciec z chęcią by się tego pozbył ale szkoda by było oddawać na złom. Wymaga wkładu głównie kosmetycznego .Wystarczy oczyścić gaźnik,dodać świeżej benzyny i pali od razu-sam sprawdzałem :D Elementy mechaniczne w stanie bardzo dobrym. Orientuje się ktoś co można z takim fantem zrobić ? Zajmuje tylko miejsce w garażu.

 

Możesz mi oddać hehehehehe u mnie nie będzie przeszkadzać

Jak już nie będę miał zupełnie co z nim zrobić ,to rzeczywiście wolałbym go oddać komuś kto się zna na rzeczy niż złomować :lol::lol: A tymczasem weź się za jakąś robotę!! Mój ojciec na pewno nie będzie chciał za niego całej walizki pieniędzy.

Będę u niego dopiero na święta to może uda mi się zrobić jakieś zdjęcia. (podobno jest jeszcze w piwnicy oryginalny skórzany pokrowiec na siedzenie,ojciec kupił ale szkoda mu było go zakładać,uszył z materiału ,a skóra leży w piwnicy) :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z fotkami będzie problem,bo po pierwsze jak już mówiłem będę tam dopiero na święta,a po drugie ,sprzęt jest dość skutecznie zastawiony rożnej maści gratami.Ale namówię ojca żeby ją trochę odkurzył i jak pojadę na święta to porobię Wam zdjęcia. Tymczasem zalecam opanowanie!!Motor stał przez 20 lat ,więc raczej nagle nie zniknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Yamahę Virago 250 - idealny motor na początek lub jako pojazd miejski. W mieście wszędzie się wciśnie, pali 3-4l/100km, jest szybszy od 90% skuterów, wygląda czadowo i przyjemnie się jeździ. No ale w trasie niema czym wyprzedzać, w związku z tym myślę nad zmianą. Sam nie wiem czego chcę i mam dużo pomysłów: Virago conajmniej 700, Gold Winga z lat 80-tych, ruskiego boksera (Dniepr/Ural), albo Hondę Super Magnę. No a marzeniem będzie "Capitan America" z Easy Ridera ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno dyszka to górny, ostateczny limit. Problem w tym, że do końca nie wiem co chcę :D

 

Virago 750 - prostota konstrukcji, klasyczny silnik chłodzony powietrzem, dostępność części przez popularność modelu, wszędzie się zmieści

 

Dniepr/Ural - niesamowity klimat, cudowny dźwięk, prosta konstrukcja, ale też kiepskawe prowadzenie

 

Gold Wing - wygoda podróży w dalekie trasy, ładowność i pakowność, ale moto dość skomplikowane technicznie

 

Super Magna - fantastyczny, drapieżny i ponadczasowy wygląd, piekielna moc, unikalność (to będzie za parę lat poszukiwany klasyk)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to jest z motocyklami bo ja mam na razie skuter (15lat mam) i też mam chłodzonego powietrzem i w upalne dni trochę żałuje bo się grzeje, a katować go nie chce. Speedfight'y 2 też wychodziły w wersji LC (cieczą) i może jak będę miał kasę zmienię.

 

Wiesz może czy idzie gdzieś kupić elektryczną pompę wody???

 

 

A co to są za marki co wymieniłeś??

 

Virago to jest Yamaha

 

Gold Wing Honda

 

a tamte 2???

 

 

Hondę i Yamahę mogę polecić bo to są jednak porządne silniki.

 

Mi się podoba Yamaha Drag Star tylko trochę droga ale pojemności możesz sobie wybrać ;d od 125 po 650 do 1100 cmm :]

 

 

Interesują ciebie tylko biegowe czy coś ze skuterów też??? np. Suzuki Burgman http://www.scigacz.pl/Suzuki,Burgman,65 ... ,2101.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bez jaj - żadnych sedesów!!! Motor to motor. Choć Burgman to już kawał maszyny to jednak jest za mało męski. A co dziewczęce to nie daje satysfakcji - bawiłeś się lalkami? Ja nie bo więcej frajdy było ze zderzania samochodzików ;)

 

Z Yamahą nie mam problemów w upały. Nie przegrzewa się. Za to w chłodne dni się nie dogrzewa. Ale i tak bardzo lubię prostotę konstrukcji silników chłodzonych powietrzem.

 

Drag Star jest fajny ale drogi i trochę za plastikowy.

 

Dniepr i Ural to są właśnie marki ;)

 

Super Magna to Honda. Bardzo szybka, choć na taką nie wygląda: http://chudzikj.republika.pl/SuperMagna.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem dobre opinie o virago ale nigdy nie miałem styczności tak samo jak z pozostałymi.

 

Według marki to brałbym albo Yamaha albo Honda bo wiem, że silniki są bardzo dobre. Co z tym chłodzeniem to nie wiem. Ja bym szukał cieczy choć większość motocykli dawniej była chłodzona powietrzem.

 

 

 

Skuter zaproponowałem bo sam używam i dość wygodne są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...