Skocz do zawartości

Miejsce po akwarium


darek3160
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W żadnym z istniejących działów nie mogłem znaleźć odpowiedniego tematu ,więc założę go tutaj :lol: Mam nadzieję że po kilku satysfakcjonujących odpowiedziach będzie do zamknięcia. Ale do rzeczy. Jak widać na poniższym rysunku akwarium będzie stało niemalże naprzeciwko okna,a właściwie drzwi balkonowych.W linii prostej będzie tak z 5 metrów. Oczywiście światło z zewnątrz będzie cały czas docierało do zbiornika,ale na pewno nie będą to bezpośrednie i ostre promienie słoneczne.Na balkonie jest jeszcze strop który sprawia że w pokoju wcale nie jest tak jasno jak można by się spodziewać,a poza tym około godz 18-19 słońce całkowicie chowa się za innym budynkiem.Generalnie jeśli rolety nie są zasłonięte to przy bezchmurnym niebie słońce może dość intensywnie świecić na akwarium z zachodniej strony przez jakieś 45 minut do godziny. I tu moje pytanie.Czy mogę tam bezpiecznie postawić akwarium tak żeby żadne obślizgłe żyjątka wszystkiego mi nie popsuły ? Ewentualnie chciałbym wiedzieć co może mnie czekać i na co się przygotować żeby glony mnie nie zaskoczyły. Dodam że żadne inne miejsce pod akwarium nie wchodzi w rachubę. (miało być 144 L w pokoju syna i w zaciemnionym rogu,ale plan nie przeszedł.Za to udało mi się przekonać żonę do 240 L -niestety może stać tylko w tym jednym miejscu)

post-6760-1368516578932_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, ale czas świecenia zależy od pory roku. ;)

 

Co do tego czy możesz postawić to moim zdaniem nie ma problemu.

 

Sam mam postawione jedno z akwarii na wprost drzwi i okien co daje 5m szerokości i z glonami nigdy nie miałem problemu. Jest to po stronie południowej.

 

Podsumowując, moim skromnym zdaniem możesz postawić. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...