Skocz do zawartości

200 litrów [obsada i rady]


Rekomendowane odpowiedzi

Ciesze sie strasznie bo bede miec w koncu wieksze akwa 200 l :)

Planowana obsada to :

6 paletek ( nie poddam sie !! :))

1 duch amazoński

2 parki pielegniczek ramireza ( widziałam juz w necie akwaria z paletkami i były one wraz z ramirezkami )

5 opaczków

1 glonojad (18 cm ) ten co mam go teraz

4 bocje wspaniałe lub siatkowane

Prosze o rady :) i Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 102
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Gość pawelhodowca

Za bym zrezygnował z ramirez bo paletek będzie dużo nawet nie wiem czy nie za dużo jak chcesz mieć jeszcze ducha...

Zdecyduj się albo na bocje (chyba lepsze) albo na opaczki...

Zbrojnik ok. może do tego stado ok. 30 neonek?

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powołam sie na uzytkownika bart :) on ma 6 paletek w 200 l :) ( znaczy ma miec bo mu sie mają najpierw w pary dobrac w tej chwili ma 8 paletek :))

dobra z opaczków zrezygnuje :) kupie bocje :)

z ducha i ramirezek nie zrezygnuje (bo strasznie mi sie podobają :) )

wiec tak :) :

6 paletek

1 duch amazoński

2 parki pielegniczek ramireza

1 glonojad (18 cm )

4 bocje wspaniałe

10 neonków lub wiecej jesli mozna ??

OK ??? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pawelhodowca

Z ducha nikt ci nie każe zrezygnować nawet ci go polecam :D

Neonki 10 sztuk to w 200 nie będzie żadnego efektu a paletki pięknie się z nimi prezentują...

Więc może tak:

6 paletek

1 duch

25-30 neonków

1 zbrojnik

3 bocje lub 8-10 kirysy

 

To że ramirezy ci się podobają to nie znaczy że musisz je mieć! Lepiej więcej neonek które będą ładniej prezętowały a 6 paletek to i tak DUŻO miejsca zajmuje. Ta obsada którą podałem to MAX :roll:;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pawelhodowca

Ja też uważam że 6 paletek za dużo...

Dobra, to ramirezy w osobnym akwa...

Jeśli zastosujesz się do poprzedniej wypowiedzi i dasz 2 pary paletek to 25-30 neonów innesa spokojnie się zmieści.

jeśli zrobisz po swojemu czyli 3 pary paletek to może faktycznie 20 sztuk (jak będzie za mało to przecież można dokupić gorzej jak za dużo będzie :D )

 

Bocje 4- pomyliłem się ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok :) z ramirez nie zrezygnuje :P bo kupuje jeszcze jedno akwa tym razem 72 litry i tam je umieszcze :)

a wiec tak :) :

6 paletek

1 duch

25-30 neonków <---- nie za duzo tych neonów ?? :)

1 zbrojnik

3 bocje <---- lepiej 4 bo to stadne :)

Nadal czekam na rady innych :)

 

Z pewnością kupisz młode paletki więc na początek ok.Zanim podrosną minie ok rok -będziesz mieć czas na ewentualne korekty obsady.

Moje rady:

1.System filtracyjny-musi byc naprawdę dobry{proponuje dwa filtry zewnętrzny(główny) i wewnętrzny lub kaskada jako pomocniczy.}

2.Przy zakupie paletek upewnij się ,że kupujesz zdrowe rybki.poczytaj sobie w necie jak rozpoznawać(stosunek oka do głowy,wklesły brzuszek itd.)

3.Wpuść paletki jako pierwsze do dojżałego akwa.Reszta rybek kwarantanna i odrobaczanie zanim trafią do paletek.

Dobrze ,że się nie poddajesz i chcesz kontynuowac przygodę z tymi pięknymi i majestatycznymi rybami jakimi są palety.

Pamiętaj tylko żeby przestrzegać podstawowych zasad chodowli a napewno Ci się uda :)

Życzę powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok :) z ramirez nie zrezygnuje :P bo kupuje jeszcze jedno akwa tym razem 72 litry i tam je umieszcze :)

a wiec tak :) :

6 paletek

1 duch

25-30 neonków <---- nie za duzo tych neonów ?? :)

1 zbrojnik

3 bocje <---- lepiej 4 bo to stadne :)

Nadal czekam na rady innych :)

 

Z pewnością kupisz młode paletki więc na początek ok.Zanim podrosną minie ok rok -będziesz mieć czas na ewentualne korekty obsady.

Moje rady:

1.System filtracyjny-musi byc naprawdę dobry{proponuje dwa filtry zewnętrzny(główny) i wewnętrzny lub kaskada jako pomocniczy.}

2.Przy zakupie paletek upewnij się ,że kupujesz zdrowe rybki.poczytaj sobie w necie jak rozpoznawać(stosunek oka do głowy,wklesły brzuszek itd.)

3.Wpuść paletki jako pierwsze do dojżałego akwa.Reszta rybek kwarantanna i odrobaczanie zanim trafią do paletek.

Dobrze ,że się nie poddajesz i chcesz kontynuowac przygodę z tymi pięknymi i majestatycznymi rybami jakimi są palety.

Pamiętaj tylko żeby przestrzegać podstawowych zasad chodowli a napewno Ci się uda :)

Życzę powodzenia.

Kupie paletki średniej wielkości - jedna paletka 50 zł u mnie :)

Zewnętrzny filtr mam :) wewnętrzny kupie do akwarium 200-300 l :)

O stosunku oka do głowy juz co nie co wiem ale doczytam jeszcze :)

Akwa bedzie dojrzewac 2 tyg. i bedzie filtrowane oraz napowietrzane .

kwarantanne rybki odbedą w akwa 25 l (wielkszego nie mam :( - jako pierwsze rybki kupie neonki , po jakims czasie bede wprowadzac co tydzien na przykład kolejny gatunek itd....)

Jak mam te rybki ODROBACZYĆ ?????

dzieki :) mam nadzieje ze mi sie uda :)

aha podczas gdy akwa bedzie dojrzewac bede obnizac ph wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swoje paletki odrobaczam metronidazolem dostępnym w aptece, na receptę niestety :/ Zadbaj o odpowiednie parametry wody zanim wpuścisz paletki. I jeszcze jedna ważna rada ! porozmawiaj ze sprzedawcą o parametrach wody w jakiej pływają paletki, najlepiej jakby przy Tobie sprawdził, żebyś dokładnie wiedział, następnie stwórz takie warunki u siebie w akwarium.

 

Bardzo ładnie z paletami prezentuje się zwinnik czerwonousty, piękna rybka nie jest taka ruchliwa jak neony, zajmuje środkowe i dolne partie w akwarium, nie będzie przeszkadzała paletom.

 

Paletki wpuść do akwarium jako pierwsze, niech sobie popływają z 2 tygodnie, zadomowią się, dopiero później dalej zarybiaj, najlepiej stopniowo, nie wszystkie gatunki naraz.

 

Namawiał bym Cię, że jeśli paletki to nic więcej, ponieważ najlepiej prezentują się i czują w akwarium jednogatunkowym. Zobacz na moja obsadę może będzie pomocna. No i życzę sukcesów w hodowli tych pięknych ryb :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pawelhodowca

ja proponuje

4x paletka

1xduch

25x neon

8xkirys

1x zbrojnik

Dlatego że paletki bardzo ładnie wyglądają z samymi neonkami a ty chcesz jeszcze duch proponuję tak:

4 paletki

1 duch

25 neon

10 kirysów (np.: panda- są małe i nie przeszkadzają nikomu)

 

Ze zbrojnika już bym zrezygnował ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swoje paletki odrobaczam metronidazolem dostępnym w aptece, na receptę niestety :/ Zadbaj o odpowiednie parametry wody zanim wpuścisz paletki. I jeszcze jedna ważna rada ! porozmawiaj ze sprzedawcą o parametrach wody w jakiej pływają paletki, najlepiej jakby przy Tobie sprawdził, żebyś dokładnie wiedział, następnie stwórz takie warunki u siebie w akwarium.

 

Bardzo ładnie z paletami prezentuje się zwinnik czerwonousty, piękna rybka nie jest taka ruchliwa jak neony, zajmuje środkowe i dolne partie w akwarium, nie będzie przeszkadzała paletom.

 

Paletki wpuść do akwarium jako pierwsze, niech sobie popływają z 2 tygodnie, zadomowią się, dopiero później dalej zarybiaj, najlepiej stopniowo, nie wszystkie gatunki naraz.

 

Namawiał bym Cię, że jeśli paletki to nic więcej, ponieważ najlepiej prezentują się i czują w akwarium jednogatunkowym. Zobacz na moja obsadę może będzie pomocna. No i życzę sukcesów w hodowli tych pięknych ryb :D

 

dzieki :) tylko jak wydębic z apteki ten lek ??? :(

co do twojej propozycji to mysle ze sie zgodze :) chodzi mi o paletki z neonkami i na dno kiryski :) mysle ze tak bedzie najlepiej :) akwa wystartuje na dobrze mysle ze dopiero pod koniec marca :( bo mam remont w domu i nie bede z akwarium grzebac jeszcze :)

zostanie tak :) :

5x paletka (neutralnie :))

20x neon Inessa

6x kirys

1x glonojad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ducha nie będzie?

Neonów kup więcej to będzie lepszy efekt 25-30... :)

zastanowie sie :) bo jedni piszą ze moze a inni że nie ...i zwątpiłam czy moze byc czy nie ??

ok kupie 25 :) musze je odrobaczyc :) akwa zastartuje dopiero z paletkami mysle ze pod koniec marca lub pocztek kwietnia bo jak wczesniej pisałam mam remont .. a akwa i tak musi dojrzec :) filtry mam takie :

AQUAEL FZN-3 ( kaskada) - głowny

FILTR WEWN.TURBO 750 - pomocniczy

czy te filtry sie nadają ??? :)

bedzie tez oczywiscie napowietrzanie :)

grzalki bedą 2 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgadzam się, że 200 litrów jest dla ducha za mało. On nie dorasta do swoich naturalnych rozmiarów.

Ciekawe dlaczego nie dorasta do naturalnych rozmiarów... :roll:

Też uważam że to za mało dla ducha. Myślę że paletek mogłabyś kupić 6, a jak urosną i dobiorą się w pary to 2 sprzedać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za bym zrezygnował z ramirez bo paletek będzie dużo nawet nie wiem czy nie za dużo jak chcesz mieć jeszcze ducha...

Zdecyduj się albo na bocje (chyba lepsze) albo na opaczki...

Zbrojnik ok. może do tego stado ok. 30 neonek?

Pozdrawiam :)

Czy przypadkiem duchy amazońskie nie jedzą ryb mniejszych jak neonki?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pawelhodowca

Za bym zrezygnował z ramirez bo paletek będzie dużo nawet nie wiem czy nie za dużo jak chcesz mieć jeszcze ducha...

Zdecyduj się albo na bocje (chyba lepsze) albo na opaczki...

Zbrojnik ok. może do tego stado ok. 30 neonek?

Pozdrawiam :)

Czy przypadkiem duchy amazońskie nie jedzą ryb mniejszych jak neonki?
Możliwe ze jak urośnie duży to połakomi się na neonki, ale jak jest z dużymi neonami od małego to nie powinno się nic dziać. Ale ona już chyba zrezygnowała z ducha?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...