Jump to content

Jednogatunkowe 30L

Recommended Posts

Witam.

Udało mi się zarazić swoją dziewczynę pasją do akwarystyki. Niedługo zbliżają się jej urodziny, i postanowiłem kupić jej małe akwarium. Z początku miało to być coś w aranżacji samotnego drzewa z kilkoma krewetkami. Rozmyśliłem się z tego pomysłu po awarii mchów w moim akwarium, i tego że nie chciałbym żeby jej się to przydarzyło.

Teraz do głowy przyszedł mi nieco inny pomysł. Na założenie klasycznego akwarium. Chciałbym żeby było to akwarium jednogatunkowe żeby mogła się skupić na potrzebach jednego gatunku.

Najlepiej jak by to były jakieś 2-3 większych rybek jakaś ławica. Chce żeby to były jakieś w ładne i w miarę oryginalne rybki. Nie interesują mnie neony, gupiki, platki, bojowniki i etc.

Zastanawiałem się nad:

-parką ramirezek lub agazich (tylko nie wiem czy nadadzą się do takiego zbiornika)

-może pseudomugil

-1+2 zagrzebka afrykańska

- jakaś ławica, ale tu nie mam żadnego pomysłu

Najlepiej jak by to były jakieś 2-3 większych rybek jakaś ławica

Chciałeś powiedzieć 2-3 większych rybek I jakaś ławica tak?

-parką ramirezek lub agazich (tylko nie wiem czy nadadzą się do takiego zbiornika)

-może pseudomugil

Na Pielęgniczki za małe akwarium.

Pseudomugil - powiem szczerze nie znam ryby.

Zagrzebki też nie znam.

Ławica? Może Neon Zielony albo Razbora Galaxy?

Najlepiej jak by to były jakieś 2-3 większych rybek jakaś ławica

Chciałeś powiedzieć 2-3 większych rybek I jakaś ławica tak?

-może pseudomugil

Na Pielęgniczki za małe akwarium.

Pseudomugil - powiem szczerze nie znam ryby.

Zagrzebki też nie znam.

Ławica? Może Neon Zielony albo Razbora Galaxy?

Przepraszam za wprowadzenie w błąd. 2-3 większe rybki lub jakaś ławica

Wymiary to 42 X 26 X 33 CM

Większe akwarium nie wchodzi w grę z powodu braku miejsca. Niewierze że nie da się skompletować jakiejś niestandardowej obsady. Co powiecie o pseudomugilu lub zagrzebce afrykańskiej do tego baniaczka, ewentualnie ławica zwinnika jarzeńca ok 8 osobników

Jak mówie, że sie nie da, to tak jest.

Miałbym powody do kłamstwa?

Ryba oprócz tego, że ma się mieścić, to ma posiadać miejsce do pływania oraz własny kąt.

Zwinnika jarzeńca nie dawałem do 50cm zbiornika, bo uważalem go za dużego, a Ty chcesz go dać do tak małego baniaka ?

Nie wierzysz, to zrób jak chcesz. Juz nie przejmuje się tym, jak ktoś chce męczyć ryby.

Większe akwarium nie wchodzi w grę z powodu braku miejsca. Niewierze że nie da się skompletować jakiejś niestandardowej obsady.

Masz to co w podklejonym temacie. Gdyby były inne ryby dostępne w powszechnej sprzedaży nadające się do takiego baniaka, to byśmy je tam dali.

Jeszcze ryb nie męczę. Po to założyłem ten temat żeby do tego nie dopuścić. Szukam ciekawego pomysłu. Niekoniecznie muszę mieć jakiekolwiek pojęcie o danym gatunku. Albo znać ten gatunek. Zawsze można się przecież poduczyć.