Skocz do zawartości

Identyfikacja ikry


Rekomendowane odpowiedzi

Te 2 gatunki to wiem że rozrzucają ikrę.Stąd pytanie bo sam jestem zdziwiony skupieniem ikry mam tylko gatunki które ją rozrzucają,poza zbrojnikiem.Parametry wody są wręcz idealne dla nich jednak jedne jak i drugie są ciężkie do rozmnożenia w warunkach domowych,szczególnie drobnoustki.

To nie może być ikra zbrojnika mam 1 samicę która pływa sama już prawie rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiryski rozrzucają i przyklejają ikrę więc, na 99% jest ikra kirysków. ;)

Otóż,Grzesiek kilka razy miałem tę okazję ją widzieć w swoim zbiorniku i to nie jest ikra kiryska na pewno.

Ale spoko,dzięki za sugestie.

Dodam że ta ikra jest o wiele mniejsza od ikry kiryska,może na zdjęciu tego nie widac ale jaja nie mają więcej niż 1 mm,moje kiryski miały ikrę wielkości około 2 mm i kolor niemal bezbarwny pojedyńcze jaja były poprzyklejane do traw i ścian akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiryski rozrzucają i przyklejają ikrę więc, na 99% jest ikra kirysków. ;)

Otóż,Grzesiek kilka razy miałem tę okazję ją widzieć w swoim zbiorniku i to nie jest ikra kiryska na pewno.

Ale spoko,dzięki za sugestie.

Dodam że ta ikra jest o wiele mniejsza od ikry kiryska,może na zdjęciu tego nie widac ale jaja nie mają więcej niż 1 mm,moje kiryski miały ikrę wielkości około 2 mm i kolor niemal bezbarwny pojedyńcze jaja były poprzyklejane do traw i ścian akwarium.

I ja też widziałem we właśnym akwarium ikrę kirysków.;)

 

 

A jeszcze pytanie czy ikra była tego koloru w akwarium czy nabrała go dopiero po wyciagnięciu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...