Skocz do zawartości

Węgiel w płynie, który?


fforc9e
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jak wszyscy dobrze wiemy, istnieje wiele nawozów węglowych tzw. CO2 w płynie. Dwa najpopularniejsze:

1. EasyLife EasyCarbo

2. Aqua Art Carbo

 

 

Moje pytanie brzymi:

Które z tych dwóch nawozów jest wg. Was lepszy/wydajniejszy, no i oczywiście najważniejsze na który ryby reagują lepiej(o ile w ogóle reagują)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba tylko tym się różnią że Aqua Art jest tańszy od Easy Carbo. Większość tego co jest podane w opisie to tylko chwyty marketingowe. Żaden z nich raczej rybom nie zaszkodzi.Jeśli już jakiś nabędziesz to powiedz jakie są twoje spostrzeżenia odnośnie stosowania tego specyfiku. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślicie, że do 60l lepiej zrobić bimbrownię czy lać węgiel.

 

 

 

Prawie w każdym temacie wypowiadasz się nie na temat, chcesz o coś zapytać to zapytaj w innym temacie, dziale lub po prostu na shotboxie. Co do twojego pytania to powiem ci tak, jeśli masz trochę czasu i manualnych zdolności to pobaw się w bimbrownię, a jeśli szastasz kasą to se kup te co2 w płynie. Pamiętaj to nie wszystko do prawidłowego wzrostu roślin potrzebujesz także nawożenia mikro i makro i do tego światła - na co2 świat się nie kończy wręcz się zaczyna ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli dobrze pamiętam ktoś z Was chciał zobaczyć rezultaty nawożenia Aqua Art Carbo.

 

U siebie w 25L w mam 2 zaszczepki roślinek (teraz nie pamiętam nazwy) wsadzone w piasek kwarcowy a pod korzenie kulki JBL Kugeln.

Dawka : 1ml/dziennie.

Światło: 0,8W/1L

 

Dołączona grafika

 

To są efekty po 2 dniach stosowania. Tych malutkich listków nie było jeszcze 3 dni temu!

 

Dołączona grafika

 

PS. Zdjęcie robione przed cotygodniowym czyszczeniem dna i podmianką wody. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzę, że 2 dni to jeszcze mało, żeby poznać rezultaty stosowania. Sam chciałem kupić węgiel w płynie, ale jakoś zrezygnowałem. Wstaw może zdjęcie obecnego akwarium (całego) i akwarium po tygodniu i miesiącu, będzie wtedy świetnie widać.

A ogółem masz tylko te 2 roślinki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam co w stawiać całego akwa bo nic w nim nie ma. To akwarium testowe/były kotnik/strefa kwarantanny. Co do tego, że dwa dni to za mało to się zgadzam. Jednak jeżeli po 2 dniach stosowania pojawił się nowe listki to dobry znak. Bez korzystania większy okaz rósł bardzo wolno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jak wszyscy dobrze wiemy, istnieje wiele nawozów węglowych tzw. CO2 w płynie. Dwa najpopularniejsze:

1. EasyLife EasyCarbo

2. Aqua Art Carbo

 

 

Moje pytanie brzymi:

Które z tych dwóch nawozów jest wg. Was lepszy/wydajniejszy, no i oczywiście najważniejsze na który ryby reagują lepiej(o ile w ogóle reagują)?

Ja jako pierwszego stosowałem (Easy Life-a) a teraz podaję ten z Aqua Art-u ale różnicy żadnej nie widzę, a tak jak już stwierdzono Aqua Art Carbo jest tańszy, także za mną przemawia ten drugi (czynnik ekonomiczny).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie dowiedziałem się wszystkiego co chciałem. Podsumowując wychodzi na to, że EL EasyCarbo i AA Carbo to prawie te same środki o możliwe różnych stężeniach aldehydu glutarowego. Jak powiedział davinczi różnica w stosowaniu jednego następnie drugiego środka nie jest odczuwalna dla oka jeżeli chodzi o szybkość wzrostu roślin czy ich kondycję.

Wstawię za jakiś tydzień zdjęcia roślinek ze zdjęcia wyżej. Zobaczymy efekty. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...