Skocz do zawartości

Podmiana wody a deszczówka?


krosnik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A taka woda ze studni musi tez swoje odstać?

Dostęp do takiej wody mam to może spróbuje

 

U mojej babci na wsi był jakiś koleś z laboratorium i badał wodę na tamtym terenie i wyszło, że woda w studni jest najczystsza. Tak mi tylko mówiła. Jak byś lał do akwarium to zbadaj jeszcze parametry razie czego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka ze studni może być. Sam takiej używam i wszystko jest ok. Sam nie czekam z odstaniem wody, bo tylko dolewam gdy mi ubędzie podczas czyszczenia filtrów i to co wyparuje, ale lepiej byłoby poczekać aż wszystkie osady w niej szczególnie kamień opadną na dno. Gdy zakładałem baniak to woda ze studni stała 2 dni w beczce 300 l. gdy ją wlewałem to była kryształ, ale na dnie było tyle rdzawego osadu że szok :) Więc lepiej jak trochę postoi przed wlaniem do baniaczka. Zaoszczędzisz sobie kłopotu ze zmętnieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema, z mojej stron mogę polecić deszczówkę

 

mając kranówę (ph 8, twardość ok 15) zawsze mam krasnorosty i inne glony, rośliny rosną szybko ale szybko też pokrywają się glonami i wzrost jest już zastopowany i kaplica

 

od kilku miesięcy po trochu dolewałem deszczówki (ph5, twadości 2-4), żeby zobaczyć czy ryby w ogóle przeżyją, i wszystko było w porządku

 

przy ostatnim restarcie dałem 90% świeżej deszczówki (nieodstanej) i 10% wody z dojrzałego zbiornika (mieszanka kranówy i deszczówki) i wszystko jest ok, ryby żyją, rośliny rosną

 

deszczówkę jeszcze przepuściłem przez węgiel aktywny ale podniosło to ph do 7, w sumie nie wiem czemu, może węgiel zatrzymuje kwasy jakieś

 

Umieściłem również kamienie ze starego akwa porośnięte krasnorostami i po jakimś czasie one zniknęły !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...