Jump to content

krosnik

Użytkownik
 • Content count

  29
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by krosnik

 1. krosnik

  Znikające rybki.

  Witam. W zeszłym tygodniu zniknął mi neon a dziś rano zwinniak, obie rybki zniknęły do 0 rozpłynęły się porostu. Przeczesałem dokładnie całe akwarium ale nic nie znalazłem nawet ogonka czy cos:/ neon innesa-3 neon czerwony-3 zwinniak jarzeniec-3 meeka-1
 2. krosnik

  Narybek gupika oraz wyjatek?

  Witam kilka dni temu odłowiłem 5 gupików młodej samiczki (jej 1 miot) . Od razu zauważyłem różnice u 1 gupika z narybku , a mianowicie był bardzo ciemny , po kilku dniach stał się prawie ze calutki czarny . Tu moje pytanie czy takie gupiki zachowują się jakoś odmiennie od reszty morze są agresywne lub coś w tym goście ?? Zawsze narybek był kremowej barwy i raczej przezroczysty a tu taka odmiana , spotykam się po raz 1 z takim wyjątkiem a odchowałem już 4 pokolenia gupików. Oto zdjęcie http://img135.imageshack.us/img135/1443/dscn5027.jpg
 3. Posiadam filtr AQUAEL FAN-1 plus , kupiłem do niego deszczownie i zastanawiam się co lepiej będzie napowietrzało akwarium. Zwykły wylot od filtra jak wiadomo wypuszcza wodę z bąbelkami powietrza a deszczowania powoduje spory ruch tafli wody. Prosił bym o wypowiedzi na temat , oraz co waszym zdaniem będzie lepsze. Dodam ze posiadam napowietrzacz HP-400. Akwarium 60L.
 4. krosnik

  Znikające rybki.

  Pokrywę mam i filtr wewnętrzny ale nie dostała by się w szparki w filtrze. Muszę oddać tą Meekę...
 5. krosnik

  60L Obsada.

  Zbrojnik Niebieski - parka (kolejna ikra dojrzewa:) ) Zbrojnik Niebieski - 15 (narybek około miesięczny , do oddania do zoologika) Neon Inessa - 7 Pielegnica Mekka - 1 Gupik - 10 (narybek czekam aż podrośnie i się zobaczy) Czego za dużo czego za mało co o tym sądzicie ? Co można jeszcze dokupić ewentualnie lub co oddać? Jak miała by się sprawa z krewetami mógł bym mieć w akwa?
 6. Witam. Przymierzam się do zakupu akwarium 112L ale wątpię , żeby obecna szafka wytrzymała jego ciężar wiec postanowiłem szafkę zrobić sam. Oto ona : http://img84.imageshack.us/img84/7376/akwarium.png Opiszę jeszcze co i jak by wszystko było zrozumiałe mam nadzieje 1.Górny blat wykonany był by z płyty wiórowej grubości 2cm był by zrobiony z 1 kawałka płyty. 2.Ścianka tylna zrobiona z płyty o grubości 2cm z 2 jednakowych kawałków łączących się po środku sięgających aż do podłoża. 3.Ścianki boczne tez z płyty wiórowej i także po 2cm oraz z 1 kawałka. 4.Dwie ścianki podpierające blat wewnątrz szafki także z płyty 2cm z 1 kawałka oraz sięgają od blatu aż do samego podłoża. 5.Z przodu grubszą kreską drzwiczki myślę , że były by już cieńsze oraz miej znaczące w projekcie. 6.Półki w szafce to kreski poziome wewnątrz szafki były by umocowane na stałe też z płyty 2cm , mam nadzieje ze będą wzmacniały szafkę dodatkowo. 7.Kołnierz na dole z tyłu oraz po bokach , będą go tworzyły ścianki szafki z przodu planuje wstawić 5/6cm listwę , która będzie mocowana do dolnych pólek. Co sądzicie o tym projekcie czy waszym zdaniem wytrzyma ciężar nowego akwarium , czy macie morze jakieś zastrzeżenia? Proszę o opinie i porady. Pozdrawiam.
 7. krosnik

  Larwy komara z oczka wodnego.

  Dziś podałem kolo 20 larw i byłem w szoku neonki od razu się za nie zabrały po chwili pielęgnica tez całą uczta trwałą nie całą minutę
 8. Witam. Zauważyłem że w oczu wodnym na moim podwórku jest mnóstwo larw komarów . Stąd moje pytanie czy mogę złapać kilka larw i podaj je rybkom typu gupik , neon do akwarium? http://www.komary.com.pl/gfx/larwa.jpg
 9. krosnik

  Larwy komara z oczka wodnego.

  Wyłowiłem sobie wcześniej trochę do słoika i podam ale tylko kilka larw , zobaczymy co będzie Dzięki wszystkim za porady .
 10. Wiec tak przeglądałem książeczkę którą kiedyś tam kupiłem , zainteresowało mnie to , że zawartość tlenu w wodzie nie powinna spadać poniżej 4mg/l oraz nie powinna być większa niż 15 mg/l co morze doprowadzić do choroby gazowej. Można w jakiś sposób sprawdzić zawartość tlenu w wodzie?
 11. Witam. Chciałem się dowiedzieć czy można co jakiś czas przy podmienianiu 10% wody zamiast kranówy (odstanej) wlać deszczówkę? Co o tym sadzicie , na co zwrócić uwagę , czy w ogolę można tak zrobić?
 12. Witam. Chciał bym kupić dodatkowo do akwarium jakiś napowietrzacz. Zastanawiam się nad takim modelem : http://allegro.pl/show_item.php?item=1736422474 Zapytacie na co mi taki "duży"? Ponieważ chce 1 końcówkę umieścić w akwarium ogólnym a 2 w akwarium w którym będę odchowywał narybek (10-20L). Co o tym sądzicie ?
 13. krosnik

  60L Obsada.

  A czy w tej obsadzie co zaproponowałeś mogą być tez 2 glonojad . Chciał bym je zostawić ponieważ samiec ma już 6 lat
 14. Jak w temacie co byście doradzili co jest lepsze i korzystniejsze? Korzeń czy Kamień?
 15. krosnik

  Zdjęcia Waszych gupikow :)

  Mogę się pochwalić ze to mój gupik http://imageshack.us/photo/my-images/577/dscn5064v.jpg/
 16. krosnik

  Podmiana wody a deszczówka?

  A taka woda ze studni musi tez swoje odstać? Dostęp do takiej wody mam to może spróbuje
 17. Stało się jakieś 20 min temu cała kupka ikry znalazła się przed wlotem do rurki , po chwili gdy już miałem odławiać ikrę glonojad wciągnął ją do środka .
 18. Witam. Wczoraj późnym wieczorkiem zaobserwowałem brak samicy zbrojnika co mnie zdziwiło , okazało się, że siedzi razem z samcem w grocie (rurka PCV zakopana w podłożu) . Dziś rano znalazłem ikrę w tej rurce , znajdowała się na jej dole po lewej stronie natomiast teraz znajduje się po prawej. Zastanawia mnie to czy ikra jest słabo zamocowana , przylepiona oraz to czy samiec wypchnie ją z groty jeśli nie jest zamocowana . Jedno ziarenko już wyleciało ale to mnie nie dziwi poprzednim razem gdy ikra była w rogu akwarium tez 1 ziarenko odpadło i wędrowało po całym akwarium. Co o tym sądzicie ?
 19. No tak, a czy to, że zbrojnik nie będzie wachlował ikry nie zaszkodzi jej?
 20. Kotnika na obecną chwile nie posiadam spadł z szafki i się połamał . A można by umieścić ikrę w siatce do wyławiania rybek a tą w miejscu gdzie pęcherzyki z powietrzem wypływają ku górze przy tafli wody?
 21. grzegrzółka zgadzam się z tobą co do mekki jest młoda i mała ma ok 3,5 cm . Może macie jakieś pomysły co zrobić lub jak ikrę zabezpieczyć , a może zostawić i poczekać na rozwój wydarzeń ? mod.- Pisownia!!
 22. Hmm chyba nie powinien bo rurka jest pod kątem i z jednej strony zamknięta.
 23. Nie rurka na pewno nie, jestem pewien na 100%.
 24. U mnie już po 1 tarle odchowało się 15 młodych w akwarium ogólnym bez przenoszenia do osobnego zbiornika , ale gdy ikra, że tak powiem "dojrzewała" kilka ziarenek też zrobiło się przezroczystych . Może to przez nieodpowiednie parametry wody? Teraz po prostu włożyłem rurkę PCV do akwarium. P.S. Mam pytanie odnośnie wyglądu samicy zbrojnika . Jak ona wygląda gdy ma w sobie ikrę?? mod.-Pisownia!
 25. Zaobserwowałem u jednego z neonów dziwne narośle przy pyszczku oraz na pletwie odbytniczej trzyma go to już jakiś czas , ale mimo to rybka ma się niezłe. Prosił bym o jakieś porady . Foto : http://img43.imageshack.us/img43/3707/dscn5048il.jpg Przenoszę. // Atreyu
×