Jump to content

krosnik

Użytkownik
 • Content count

  29
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0

About krosnik

 • Rank
  Małomówny
 • Birthday 01/20/1993
 1. Posiadam filtr AQUAEL FAN-1 plus , kupiłem do niego deszczownie i zastanawiam się co lepiej będzie napowietrzało akwarium. Zwykły wylot od filtra jak wiadomo wypuszcza wodę z bąbelkami powietrza a deszczowania powoduje spory ruch tafli wody. Prosił bym o wypowiedzi na temat , oraz co waszym zdaniem będzie lepsze. Dodam ze posiadam napowietrzacz HP-400. Akwarium 60L.
 2. krosnik

  Znikające rybki.

  Pokrywę mam i filtr wewnętrzny ale nie dostała by się w szparki w filtrze. Muszę oddać tą Meekę...
 3. krosnik

  Znikające rybki.

  Witam. W zeszłym tygodniu zniknął mi neon a dziś rano zwinniak, obie rybki zniknęły do 0 rozpłynęły się porostu. Przeczesałem dokładnie całe akwarium ale nic nie znalazłem nawet ogonka czy cos:/ neon innesa-3 neon czerwony-3 zwinniak jarzeniec-3 meeka-1
 4. Witam. Przymierzam się do zakupu akwarium 112L ale wątpię , żeby obecna szafka wytrzymała jego ciężar wiec postanowiłem szafkę zrobić sam. Oto ona : http://img84.imageshack.us/img84/7376/akwarium.png Opiszę jeszcze co i jak by wszystko było zrozumiałe mam nadzieje 1.Górny blat wykonany był by z płyty wiórowej grubości 2cm był by zrobiony z 1 kawałka płyty. 2.Ścianka tylna zrobiona z płyty o grubości 2cm z 2 jednakowych kawałków łączących się po środku sięgających aż do podłoża. 3.Ścianki boczne tez z płyty wiórowej i także po 2cm oraz z 1 kawałka. 4.Dwie ścianki podpierające blat wewnątrz szafki także z płyty 2cm z 1 kawałka oraz sięgają od blatu aż do samego podłoża. 5.Z przodu grubszą kreską drzwiczki myślę , że były by już cieńsze oraz miej znaczące w projekcie. 6.Półki w szafce to kreski poziome wewnątrz szafki były by umocowane na stałe też z płyty 2cm , mam nadzieje ze będą wzmacniały szafkę dodatkowo. 7.Kołnierz na dole z tyłu oraz po bokach , będą go tworzyły ścianki szafki z przodu planuje wstawić 5/6cm listwę , która będzie mocowana do dolnych pólek. Co sądzicie o tym projekcie czy waszym zdaniem wytrzyma ciężar nowego akwarium , czy macie morze jakieś zastrzeżenia? Proszę o opinie i porady. Pozdrawiam.
 5. krosnik

  Larwy komara z oczka wodnego.

  Dziś podałem kolo 20 larw i byłem w szoku neonki od razu się za nie zabrały po chwili pielęgnica tez całą uczta trwałą nie całą minutę
 6. krosnik

  Larwy komara z oczka wodnego.

  Wyłowiłem sobie wcześniej trochę do słoika i podam ale tylko kilka larw , zobaczymy co będzie Dzięki wszystkim za porady .
 7. Witam. Zauważyłem że w oczu wodnym na moim podwórku jest mnóstwo larw komarów . Stąd moje pytanie czy mogę złapać kilka larw i podaj je rybkom typu gupik , neon do akwarium? http://www.komary.com.pl/gfx/larwa.jpg
 8. Wiec tak przeglądałem książeczkę którą kiedyś tam kupiłem , zainteresowało mnie to , że zawartość tlenu w wodzie nie powinna spadać poniżej 4mg/l oraz nie powinna być większa niż 15 mg/l co morze doprowadzić do choroby gazowej. Można w jakiś sposób sprawdzić zawartość tlenu w wodzie?
 9. krosnik

  60L Obsada.

  A czy w tej obsadzie co zaproponowałeś mogą być tez 2 glonojad . Chciał bym je zostawić ponieważ samiec ma już 6 lat
 10. krosnik

  60L Obsada.

  Zbrojnik Niebieski - parka (kolejna ikra dojrzewa:) ) Zbrojnik Niebieski - 15 (narybek około miesięczny , do oddania do zoologika) Neon Inessa - 7 Pielegnica Mekka - 1 Gupik - 10 (narybek czekam aż podrośnie i się zobaczy) Czego za dużo czego za mało co o tym sądzicie ? Co można jeszcze dokupić ewentualnie lub co oddać? Jak miała by się sprawa z krewetami mógł bym mieć w akwa?
 11. Jak w temacie co byście doradzili co jest lepsze i korzystniejsze? Korzeń czy Kamień?
 12. krosnik

  Zdjęcia Waszych gupikow :)

  Mogę się pochwalić ze to mój gupik http://imageshack.us/photo/my-images/577/dscn5064v.jpg/
 13. Witam. Chciał bym kupić dodatkowo do akwarium jakiś napowietrzacz. Zastanawiam się nad takim modelem : http://allegro.pl/show_item.php?item=1736422474 Zapytacie na co mi taki "duży"? Ponieważ chce 1 końcówkę umieścić w akwarium ogólnym a 2 w akwarium w którym będę odchowywał narybek (10-20L). Co o tym sądzicie ?
 14. krosnik

  Podmiana wody a deszczówka?

  A taka woda ze studni musi tez swoje odstać? Dostęp do takiej wody mam to może spróbuje
 15. Witam. Chciałem się dowiedzieć czy można co jakiś czas przy podmienianiu 10% wody zamiast kranówy (odstanej) wlać deszczówkę? Co o tym sadzicie , na co zwrócić uwagę , czy w ogolę można tak zrobić?
×