Skocz do zawartości

BARWNIAK CZERWONOBRZUCHY


ikar98
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 rok później...

Witam :) Mam kilka pytań o barwniaka czerwonobrzuchego: (szczególnie tych, którzy już mają takie rybki)

1. W jakiej proporcji trzymać rybki w 185l

2. Czy doniczki dla nich muszą mieć jakieś "rowki" w środku?? I z czego (plastiku, gliny czy coś)

3. Czy można je trzymać z rybkami stadnymi (chodzi mi o danio)

4. Czy doniczki mogą być zakopane w piachu czy musi wystawać??

5. Jakiej średnicy musi mieć denko od doniczki??

6. Ile doniczek na ile rybek (pyt. 1 ;)

 

Z góry dziękuję za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :) Mam kilka pytań o barwniaka czerwonobrzuchego: (szczególnie tych, którzy już mają takie rybki)

1. W jakiej proporcji trzymać rybki w 185l

2. Czy doniczki dla nich muszą mieć jakieś "rowki" w środku?? I z czego (plastiku, gliny czy coś)

3. Czy można je trzymać z rybkami stadnymi (chodzi mi o danio)

4. Czy doniczki mogą być zakopane w piachu czy musi wystawać??

5. Jakiej średnicy musi mieć denko od doniczki??

6. Ile doniczek na ile rybek (pyt. 1 ;)

 

Z góry dziękuję za odpowiedź

Powiem tak , swego czasu miałem barwniaki w aqwa towarzyskim 200L , były to dwie pary , które regularnie składały ikrę więc co chwilę dochodziło do starć pomiędzy nimi , więc ja proponował bym Ci harem 1+2.

Co do agresywności to przejawiają ją raczej w momencie tarła i po wylęgu młodych , zazwyczaj przeganiają tylko inne ryby zbliżające się do ich terytorium.

Nigdy nie trzymałem z nimi danio ale z tego co kojarzę to ryby te mają różne wymagania pod względem parametrów wody więc raczej to zestawienie odpada.

Nie wiem natomiast dlaczego "czepiłeś" się tych doniczek , przecież jak nawalisz do zbiornika donic to będzie wyglądać bardziej jak w kwiaciarni a nie jak w akwarium :lol: .Zorganizuj sobie trochę fajnych kamieni i z nich stwórz jakieś ciekawe kryjówki , groty .

Bardzo ciekawe za nieduże pieniądze można zdobyć w składach ogrodniczych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę miała kilka kryjówek z korzeni ale czytałam gdzieś o doniczce, więc mam zamiar zrobić jedną taką wkopaną w podłoże i ukrytą między roślinami żeby jej nie było widać. A jakie rybki stadne proponujecie do barwniaków lub jakąś obsadę z tymi rybkami??

 

 

Ejj.. Na większości stron jest napisane, że mają podobne wymagania (danio i barwniak czerwonobrzuchy). Więc mogę ich razem do jednego akwa czy proponujecie inną obsadę ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ejj.. Na większości stron jest napisane, że mają podobne wymagania (danio i barwniak czerwonobrzuchy). Więc mogę ich razem do jednego akwa czy proponujecie inną obsadę ??

 

Danio żyją w chłodniejszych wodach płynących takich jak strumienie i rzeki natomiast barwniak czerwonobrzuchy występuje w wodach stojących bądź wolno płynących tropikalnej Afryki Zachodniej.

 

Proponowana obsada to:

 

1+1x barwniak czerwonobrzuchy

4-6x proporczykowce nigeryjskie

10x Świecikow Kongijskich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barwniaki dobierają się w pary wiec 1+2 się nie sprawdzi.

Czytałem, że jedna para potrafi zając rewir długi na około 1,5m- zwykle pewnie mniej, koło 100cm im starczy, ale jak maja możliwość mogą obrać sobie większy- pomyśl, że obie pary bedą chciały zając po choćby 1m rewir- masz pół metra rewiru, o który będą walczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tak myślałam że trzeba trzymać tylko 1 parę w takim zbiorniku (ale wolałam się upewnić ;)

 

A jak nie mam dostępu do takich rybek?? Mieszkam w małym mieście.

 

A w Białystoku dostanę proporczykowce nigeryjskie i świeciki Kongijskie??

Albo może jakieś inne rybki do barwniaków??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barwniaki dobierają się w pary wiec 1+2 się nie sprawdzi.

Co do tego to zgadzam się w 100% , moje niedopatrzenie , nie dopisałem tego w swoim poście.

Ja zastosowałem u siebie taki "zestaw" 1+2 ponieważ mój samiec za nic nie interesował się samiczką więc dołożyłem druga samiczkę i wtedy go ruszyło , zaczęły się wreszcie zaloty co poskutkowało wielokrotnym rozrodem .

Potem dostałem jeszcze jednego samca i zrobiły mi się dwie pary ale strasznie ze sobą wojowały o terytorium więc jedna musiała wylecieć.

 

No właśnie tak myślałam że trzeba trzymać tylko 1 parę w takim zbiorniku (ale wolałam się upewnić ;)

 

A jak nie mam dostępu do takich rybek?? Mieszkam w małym mieście.

 

A w Białystoku dostanę proporczykowce nigeryjskie i świeciki Kongijskie?? Albo w innym mieście w "okolicach" Radzynia Podlaskiego??

Albo może jakieś inne rybki do barwniaków??

Dobrze być w kontakcie z jakimś dobrym sklepem zoologicznym ponieważ sprzedawcy zaopatrują się na giełdach akwarystycznych gdzie przeważnie nie ma problemu z kupieniem większości rybek.Ja mieszkam w małej miejscowości gdzie jest jeden mały sklepik zoologiczny w którym można kupić tylko najpopularniejsze rybki , typu gupik , mieczyk , molinezja itp. ale gdy chcę kupić jakieś inne ryby rzadziej spotykane to nie ma problemu , podaję tylko nazwę i przeważnie mi je sprowadzi.

Poza tym nie są to aż tak niespotykane ryby , poszukaj na allegro , może ktoś z twojej okolicy wystawia je na aukcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...