Skocz do zawartości

Easycarbo - jakie dawki stosujecie, jeśli w ogóle używacie?


quantic
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam takie pytanie, które trochę mnie nurtuje.

Na opakowaniu produktu Easycarbo, czyli popularnego węgla w płynie, jest napisane czerwonymi literami, aby w żadnym wypadku nie przekraczać dawki 2 ml na 50 litrów wody, ale z drugiej strony, jest napisane, że mozna używać razem z nawożeniem CO2. Jak dla mnie sa to dwie sprzeczne informacje, jako że CO2 to też źródło węgla dla roślin. Ja używam 2ml EC na 100L + bimbrownia i wszystko jest ok. Co Wy o tym sądzicie? Jakie dawki Easycarbo stosujecie? Czy któś zauważył skutko przenawożenia tym produktem?

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w swoim baniaku ok. 70 litrów mam zainstalowaną bimbrownię, do tego co dziennie daję około 5-6 ml EC. Nie zauważyłem negatywnych skutków, wręcz przeciwnie.

Heh. No i właśnie o to mi chodziło, czy można podnieść dawkę EC, by uzyskać jeszcze lepsze efekty w porównaniu z dawkami narzuconymi przez producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko krasnale ustępują przy przedawkowaniu.

Przedawkowywać można spokojnie, nawet dużo większe dawki są bezpieczne. Sam dozowałem więcej niż maksymalnie zaleca producent, jak miałem dobre światło i nic [nic złego] się nie działo. Roztwór, przynajmniej w EC ma małe stężenie. Oczywiście można przedawkowywać do pewnego momentu, bo gdybyś całą buteleczkę na raz wlał do akwarium zrobiłbyś sobie masową eutanazję połączoną z dezynfekcją.

 

Z CO2 gazowym to się nie kłóci w żadnym wypadku, bo to nie CO2 tylko C5H8O2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetnie! Dzięki wielie za odpowiedzi. A czy zauważyłeś jakies pozytywne skutki tego przedawkowania? Chodzi mi o to, czy warto przedawkowywać EC, bo wpływa to korzystnie na rozwój roślin, czy poprostu "nic się nie stanie, jeśli przedawkuję - będę miał tylko mniej EC na później"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...