Jump to content

Czeresniak

Użytkownik
 • Content count

  50
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0

About Czeresniak

 • Rank
  Forumowicz
 1. Czeresniak

  Krewetkarium w kominie sumpa

  Odpowiadając na wyżej postawione pytanie śmiem stwierdzić, że niestety nie da się hodować krewetek w kominie sumpa. Przyczyna ta spowodowana jest kuriozalnymi rzeczami takimi jak np. niski poziom wody w kominie, szybki odpływ tejże jak również małą objętością samego komina.
 2. Czeresniak

  Hodowla żywego pokarmu - krok po kroku. [DIY]

  Można wziąĆ ze sklepu akwarystycznego tudzież allegro. Sporo tego jest. Kupuje się jaja Solowca albo gotowe mrożonki, gdy ktoś nie ma ochoty się bawić.
 3. Czeresniak

  Sprzęt do czyszczenia akwarium

  Odmulacze na baterie kiepsko się sprawdzają. IMO najlepsze są zwykłe (dzwon + wężyk + ewentualnie zawór). np. taki http://www.kirysek.pl/images/gc%2030.JPG Najlepiej odmulacz zrobić samemu A czyścik do szyb - karta kredytowa, prawo jazdy, dowód osobisty. Bardzo dobrze czyszczą.
 4. Czeresniak

  Solar Duo Boy 13w

  A są jakieś tańsze zamienniki? Widziałem Philipsa, ale nie wiem czy do tej lampki się zmieści. W sumie pod kloszem jest trochę ciasno. Wg. tego co podają na tej stronie http://www.aquatic-nature.be/2eng_verlichting2.html (dimensions) to wymiarowo się różnią. Nie chciałbym kupować i potem nie móc jej włożyć. Tak czy siak dzięki za radę.
 5. Czeresniak

  Solar Duo Boy 13w

  Ostatnio świetlówka w lampce Solar Duo Boy 13w świeci coraz gorzej, pewnie to już jej ostatnie dni. Chciałem ją wymienić, tylko że mam problem. Na jaką? Chciałbym włożyć jak najmocniejszą, ale ciężko dobrać odpowiedni zamiennik. Wg instrukcji świetlówka ma 147mm wysokości. Czy ktoś mógłby mi pomoc dobrać taką świetlówkę w odpowiedniej barwie dla roślin (ale nie cukierkowate), tak by zmieściła się pod pokrywę lampki? Akwarium 30l. Z góry dziękuję za pomoc.
 6. Potrzebne są: Plastikowa butelka(najlepiej kwadratowa), ostry nożyk, siateczka, kupa cierpliwości. Odcinamy górę butelki, układamy na dnie tak by bok miał jak największy kontakt z dnem i boczną ścianą zbiornika (stąd lepsze kwadratowe). Możemy naganiać siateczką albo usiąść z browarkiem i czekać aż same wpłyną. Złapanie 15 sztuk maluchów zajęło mi 2 dni, ale dział.
 7. Już to praktykowałem - błędy młodości (łatwo mech przyczepić). W ciągu miesiąca rozpadną ci się w pył i nic z tego nie będzie. Ładniej wygląda na półce obok niż w zbiorniku. Szkielety jeżowca bardzo zatwardzają wodę.
 8. Czeresniak

  FZN 2 Kaskada

  Jakie inne informacje? Jak wygląda dziura w pokrywie? Jak wyciąć? Inne wymiary?
 9. Czeresniak

  FZN 2 Kaskada

  Da się wyciąć, ostry nóż albo na gorąco. Co do wymiarów to polecam zajrzeć tu: http://www.krewetki.org/forum/viewtopic.php?t=2870
 10. Czeresniak

  jbl artemio sal

  Potrzebne jeszcze będą jajka artemii, bez tego trochę ciężko będzie ci wyhodować cokolwiek. To jest tylko sól do zrobienia środowiska.
 11. Czeresniak

  Ochotka

  Przy okazji podepnę się pod temat. Po podaniu ochotki o dziwo pojedyncze robaki dopływają do dna i tam się wkopują między kamyczki żwirka. Pytanie czy je zostawić czy wygrzebywać z dna by zostały zjedzone w drugim podejściu? Nie będzie to szkodzić obsadzie? Mogą zacząć rozkładać się w dnie?
 12. Czeresniak

  Zakup używanego akwarium morskiego

  Jeżeli nie masz pojęcia o solniczkach, to się nie zabieraj za to bo tylko się rozczarujesz. Najpierw zdobądź podstawową wiedzę,potem jeszcze poodwiedzaj odpowiednie fora, dowiedz się z czym się wiąże morskie akwarium, a na końcu sam sobie odpowiesz czy warto. Podpowiem że słodkowodne a morskie to zupełnie dwie różne rzeczy. Czytać, czytać, czytać.
 13. Czeresniak

  sposób na osad

  Wybielaczem spróbuj. Ładnie po nim schodzą wszelkie pozostałości. Używaj takich płatków z waty do kosmetologii. Trochę wybielacza na to i wacikiem po szybie.
 14. Czeresniak

  kiryski pstre

  Tak, to że ryby pływają to chyba normalne, jak przestaną to wiedz że coś się dzieje.
×