Jump to content

skorupa123

Użytkownik
 • Content count

  141
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0

About skorupa123

 • Rank
  Gaduła
 • Birthday 09/20/1985
 1. skorupa123

  SERA CO2-START

  Są przecież elektrozawory do butli CO2, raz ustawiasz a później taki zawór załącza się tam sobie jak chcesz o której godzinie potrzeba jak masz programator czasowy. Mniej bawienia się niż z bimbrownią.
 2. skorupa123

  Programator do oświetlenia

  Spore marże w hurtowniach elektrycznych narzucają, złodziejuchy
 3. skorupa123

  Programator do oświetlenia

  U mnie elektroniczny kosztuje o połowę drożej (jakieś 50 parę zł), a na allegro jakieś 20 zł. A na tej aukcji jeden kosztuje 3 zł. Śmiesznie mała cena. Elektronicznego nie maiłem więc nie wypowiem się na jego temat. Trzeba sprawdzić jak się sprawuje.
 4. skorupa123

  Programator do oświetlenia

  Tak, możesz. Są tam takie jak by zapadki (jedna to 15 min). W instrukcji pisze co i jak ustawić, banalny w obsłudze.
 5. skorupa123

  Oświetlenie do akwa 45l

  http://allegro.pl/zestaw-dodatkowe-oswi ... 06494.html Tutaj masz moduł + świetlówka którą znalazłeś i odbłyśniki (które możesz sam wykonać jak kolega Basteq napomniał).
 6. skorupa123

  Oświetlenie akwa 60l

  Chciał bym sprostować, że nie nawozi CO2 tylko leje węgiel w płynie, więc nie zaszkodzi.
 7. skorupa123

  Programator do oświetlenia

  Mam. U mnie się po pół roku użytkowania się późni zegar, czasem i słychać szczególnie w nocy tykanie, a tak to wszystko oki jest. Teraz mam zamiar kupić elektroniczny i go przetestować. Kupuj za taka cenę (ogólnie jest bardzo ciekawa cena, ja za swój w hurtowni artykułów elektrycznych zapłaciłem ok 25 zł).
 8. skorupa123

  Problem rotala rotundifolia indica

  Wyrwij je, obetnij te łyse części i zasadź te łodygi z listkami. Akurat u mnie było podobnie, no i okazało się że do dolnych części roślin docierało za mało światła. Nie wydaje mi się by odrosły listki, więc proponuje zrobić tak jak mówiłem.
 9. skorupa123

  Problem rotala rotundifolia indica

  Pewnie światło nie dociera do dolnych partii rośliny, temu tak się dzieje.
 10. skorupa123

  CO2

  Węgiel w płynie by wystarczył, albo możesz pobawić się z bimbrownią
 11. skorupa123

  Czy to może być...?

  Masz taki plan by obsadzić całe akwarium niską roślinnością? Światła za mało stanowczo, przydało by się dodać jeszcze światła , tak do 0,5W/l, a nawet więcej ponieważ są to niskie rośliny, i mniej światła do nich dociera. Wystarczy na pewno, przy dobrych warunkach się rozrosną.
 12. skorupa123

  Średnia wielkość zarybienia akwarium.

  no wydaje mi się, że 50, 40. Najwięcej baniaków dostępnych w sklepach ma taką wysokość, zależy od długości czy szerokości. Z reszto na zamówienie to można baniak o najróżniejszych rozmiarach zrobić.
 13. skorupa123

  Średnia wielkość zarybienia akwarium.

  Nie chodziło o denne. Myślę, że jest brane pod uwagę akwarium o standardowej wysokości.
 14. skorupa123

  Średnia wielkość zarybienia akwarium.

  Według autora liczy się do powierzchni dna, a nie litrażu. Temu nie podano zapewne wysokości.
 15. skorupa123

  Średnia wielkość zarybienia akwarium.

  Witam. Wiele osób nie potrafi dobrać ilości ryb do wielkości akwarium. Otóż spotkałem się z takim "zestawieniem", która przedstawia średnią wielkość zarybienia. Żeby nie było, że wymyśliłem jakieś herezje to podaje źródło: ,,Poradnik Encyklopedyczny: Ryby Akwariowe", autor: John A Dawes, tłumaczenie: Monika Rozwarzewska i Marcin Łakomy. Lekturę tą polecam początkującym akwarystom, która pomoże odpowiedzieć na wiele pytań rodzących się na początku tego hobby. Wracając do sprawy, nie będę opisywał tego ''zastawienia'' bo jest raczej wszystko czarne na białym Nie ma uwzględnionej ilości ryb przypadających na akwaria powyżej 150l oraz ryb powyżej 10 cm, jednak dla młodego akwarysty powinno wystarczyć. Osobiście zmniejszył bym troszkę te liczby o parę sztuk, ale myślę że spokojnie można owe "zestawienie" brać za punkt zaczepienia przy doborze liczby ryb do naszych zbiorników. Oczywiście należy pamiętać że przed doborem trzeba zapoznać się z warunkami hodowli interesujących nas gatunków. Pozdrawiam
×