Skocz do zawartości

Podłoże AS ll


6max7
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

od roku mam podłoże AS ll, a jak wiadomo po czasie się zużywa.

Do akwa zużyłem 2x 5,4kg tego podłoża,

jestem z niego bardzo zadowolony.

Teraz na wakacje robię restart akwa i tutaj jest moje pytanie:

czy mam kupić 1 worek tego podłoża i zmieszać z połową starego czy od razu kupić 2?

 

A może znacie podłoże o podobnych działaniach ale tańszy??

 

Kupować bd przez allegro.

 

 

mod.-Pisownia!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej bylo by dac pod to AS II ale tez samo morze być.

Aha, a mi w zoologu koleś mówił że to jest tylko pod spód (albo na wierzch już nie pamiętam) i mówił że do tego jeszcze musze dokupić taki piach (on był po 90,00zł) i zrezygnowałem z tego i kupiłem zwykłe czarne kamienie za 3,60zł :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że ASII+ to najlepsze podłoże, której jest na rynku. Można pójść tańsza drogą, jaką jest firma JBL. Tylko samo manado jest jałowym podłożem, oraz wielu ludzi uważa, że zbyt lekkim i nawet kirysy potrafią zrobić burdel. Jak już wcześniej wspomniano pod manado stosuje się podłoże pod żwirowe Aquabasic. Jest to bardzo dobry substrat ale można go stosować pod obojętnie jaki żwirek.

 

Ja wychodzę z założenia, że poprawne zalanie zbiornika z podłożem ASII+ nie powoduje "błota". Jest to doskonałe podłoże. A JBL manado może być zbyt lekkie(czytając opinie) i można sobie napsuć nerwów poprawiając kompozycje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że ASII+ to najlepsze podłoże, której jest na rynku. Można pójść tańsza drogą[...]

Jest wiele opinii użytkowników, że ASII+ to największy chłam na rynku i lepiej jest "pójść tańszą drogą" i nasypać żwiru z piaskownicy.

 

Ja wychodzę z założenia, że poprawne zalanie zbiornika z podłożem ASII+ nie powoduje "błota".

Opisz procedurę poprawnego zalewania zbiornika przy ASII+. Może trzeba odprawiać jakieś "czary", bo ja zalewając nie robiłem wodą dołów w podłożu, dekoracje nie fruwały i większość roślin nie wypłynęła, a mimo to brązowy osad pokrywał szyby, rośliny i sprzęt przez długi czas.

 

Czytając opinie użytkowników ASII+ w tym Twoją, oraz patrząc na moje doświadczenia - nie jest to jednostkowy przypadek- z tym "najlepszym podłożem", dochodzę do wniosku, że firma która je produkuje nie ma opracowanych ani procedur, ani standardów, ani nie prowadzi żadnej kontroli tego co na końcu taśmy wysypie jej się z maszyny.

 

Losowa jakość produktu i przypadkowość jego cech świadczy jak najgorzej o ASII+ i producencie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy ASll nie miałem żadnych problemów

żadnego nalotu na szybach, nic.

 

Co do tańszej drogi, to jakie proponujecie inne podłoża (zwykłe podłoze a nie jakieś podżwirowe) z minerałami i innymi takimi skutecznymi w akwarium pierwiastkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam AS II+ od lutego 2009 roku w akwarium bez żadnych restartów itp i nadal jestem zadowolona z tego podłoża. Nic mi się nie rozpada, kuleczki nadal są brązowe tylko muszę nawozić normalnie jak przy żwirze bo po 2,5 roku nawet amazonia wymięka. Zastanawiam się czy metodą japończyków nie nasypać na górę ciut świeżego podłoża.

 

6max7 a jakie akwarium chcesz mieć? roślinne high tech czy zwykłe towarzyskie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że ASII+ to najlepsze podłoże, której jest na rynku. Można pójść tańsza drogą[...]

Jest wiele opinii użytkowników, że ASII+ to największy chłam na rynku i lepiej jest "pójść tańszą drogą" i nasypać żwiru z piaskownicy.

 

Ja wychodzę z założenia, że poprawne zalanie zbiornika z podłożem ASII+ nie powoduje "błota".

Opisz procedurę poprawnego zalewania zbiornika przy ASII+. Może trzeba odprawiać jakieś "czary", bo ja zalewając nie robiłem wodą dołów w podłożu, dekoracje nie fruwały i większość roślin nie wypłynęła, a mimo to brązowy osad pokrywał szyby, rośliny i sprzęt przez długi czas.

 

Czytając opinie użytkowników ASII+ w tym Twoją, oraz patrząc na moje doświadczenia - nie jest to jednostkowy przypadek- z tym "najlepszym podłożem", dochodzę do wniosku, że firma która je produkuje nie ma opracowanych ani procedur, ani standardów, ani nie prowadzi żadnej kontroli tego co na końcu taśmy wysypie jej się z maszyny.

 

Losowa jakość produktu i przypadkowość jego cech świadczy jak najgorzej o ASII+ i producencie.

Po co tyle ironii? :zamieszany:

Wyraziłem tylko swoje zdanie i nie ignorowałem innych postów użytkowników w tym twojego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Kurcze, miseczka D już nie wystarczy, teraz jeszcze trzeba to poświadczyć w profilu na forum :(

Potwierdzam.

Ma miseczkę D. Wizualnie oczywiście to stwierdzam. Osobiście bym nie sprawdzał bo obawiałbym się Sebosaa :D

Znamy się z Emi od dłuższego czasu. Więc mały błąd w profilu nie ma tu nic do rzeczy ;)

 

Co do podłoża: każdy chwali swoje a prawda leży zawsze pośrodku ;)

Wiele zależy jakie dasz tam światło, rośliny o dziwo: obsadę itd

Nie ma uniwersalnego podłoża!

Gdyby takie było, to po co by każdy "rozkminiał" co nasypać do akwa? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co tyle ironii? :zamieszany:

Wyraziłem tylko swoje zdanie i nie ignorowałem innych postów użytkowników w tym twojego.

Moja wypowiedź nie była ironiczna. Powiedziałeś swoje zdania, ja wziąłem to pod uwagę i powiedziałem co myślę o AS II++ i nie zarzucałem Ci ignorancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Edytuj posty ;)

 

W 350l żwirek i kulki, Jakieś substraty podżwirowe, po 3 latach od założenia manado i aquabasis

W 54l bazalt z czasem ADA amazonia powder

W 12l ADA amazonia powder lub piasek. Na zmianę. Zależało od "chwili i natchnienia" ;)

W 144l piasek, ale czym się skończy to nie wiem ;) Może Knott? Kto to wie ;

 

Miałem jeszcze jakieś akwaria?

Acha.

W 126l sto lat temu żwir

W 126l kilka miesięcy temu sam piasek.

 

Chyba wszystkie akwa wymieniłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...