Skocz do zawartości

(72l) Ogólne Mała aktualizacja


Kałasznik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 67
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

co moge zrobić żeby to jako tako wyglądalo pomurzcie prosze wiem że jest pusto

Obsada

10 gupikow(do wydania)

3 malutkie zbrojniki niebieskie (2cm)

1 kirysek spiżowy planuje dokupic 5 lub 6 jak finanse pozwolą

 

PS planuje dołożyć do swojej obsady barwniak czerwono brzuchy 1+1.

 

Pzepraszam za ortografie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś(ttzn. wczoraj) do mojej obsady doszlo

1+1(mam nadzieje) Barwniak czeronobrzuchy

zauważyłem że caly czas ze sobą plywają i wykopały sobie spory dołek pod korzeniem myślicie że coś z tego bedzie ^^

ale nie zauważyłem jeszcze czerwonych brzuszków

Wstawilem im polówke kokosa .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ha Ha Ha!

Dziś doczekałem sie ikry u barwniaków złorzyły ją na ściance kokosu jest ok. 20 jajeczek.

 

I z tego powodu pare pytań z mojej strony:

1.Czy mam świecić światło w zbiorniku tyle ile świeciłem zawsze 12/24.

2. Czy jakoś zaciemnić akwarium?

3. Dawać im pokarm co opada na dno(płatki) czy przy tafli wody (rozwielitka)

4. Teraz opiekuje się ikrą samica potem samiec?

5. Samica bieże te jajeczka tak jakby do buzi i one sie potrzęsają. Czy to dobry znak?

 

Z góry Dzięki!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec Tak :

 

Barwniaki miałem 2 lata.

 

Masz bardzo słabo je wybarwione.Nie mają naturalnych kryjówek , lubia rośliny i kryjówki.

Jeżeli narazie nie masz finansów zrób haupke z kokosa (zrob dziure i przekrój go wzdłuz tak żeby wysokosci w srodku to około 5 cm.I zrób takich z 3 i koło wejscia do nich daj rośline nawet małą.samiec tam bedzie prawdopodobnie siedział i tylko ci kilkanascie sekund wysuwal sie do połowki z koksa i wracał!

bardzo fajny widok jak taki czerwony barwniak tak kuka:p

 

1)świeć tyle co zawsze

2)nic nie zaciemniaj

3)dawaj im taki jakby puder troszke na powierzchnie ale niekoncieczie bedą jadły.

4)Opiekuja sie oboję ,w czasie jedzenia zmieniają sie lub jeżeli bedzie DOBRA KRYJÓWKA może dojść że obaj poja jesć na chwile i młode bedą same ale to zalezy czy bedzie kryjowka dobra ,czy ryby bedą ciekawskie inne i wgl od spokoju w akwarium

5)Samica bierze je do buzi to jest naturalne, wiele pielegnicowatych tak robi , wiec nei można powiedziec ze dobrze bo to jets naturalne tak jak to żee ty jesz jedzienie.Niby dobrze a u barwniakow znaczy że samica sie nimi opiekuje.

Miałem sytuacje że jak młody sie oddalił to samica go przenosila do kokosa w buzi.

 

Myślę że jeżeli gupiki nie bedą latały koło barwniakow one im nic nie zrobia a gupiki przy powierzchni plywają a barwniaki z młodymi w 70 procenatch czasu przy dnie spedziają wiec ja sądze że nic sie bedzie działo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...