Skocz do zawartości

(72l) Ogólne Mała aktualizacja


Kałasznik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 67
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Dodaj 1 świetlowke co najmniej bo wychodzi 0.2W/L wiec to jest bardzo mało.

przy dwóch masz 0.4W/L wiec 1 lub 2 świetlówki bo na 15W nie wiem czy coś ci będzie rosnąć i nie masz po co kupować manado bo i tak nie będą rosnąc rośliny.

 

ogólnie baniak strasznie amatorski i nieprzemyślany.Fototapeta,rośliny posadzone pojedynczo , nie ma 2 planu ani żadnego w ogóle.

 

Poczytaj sobie na forum, pooglądaj baniaki,za ten czas zbierz kasę i zrób restart akwarium:

 

Dodaj minimum jedną świetlówkę radze 2 będzie wychodzić 45W

Ewentualnie zmień podłoże

fototapeta

Kup korzeń, posadź mech

I rośliny KUP!!!

ale dopiero jak kupisz świetlówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już po restarcie tylko woda mętna jak będzie czysta dam zdjęcia.

 

Jedno pytanie mam filtr hj 311b i problem w tym że jak go czyszczę i włożę do akwarium wkładam wtyk do gniazda i nie działa dopiero za 2-3 godzina zaczynają iść bąbelki jak to naprawić (dmuchałem w rurkę od napowietrzania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm. Miałem to samo z filtrem jak stało jeszcze umnie 60l.

1Opcja. Nieznam filtra, lecz jak filter ma gąbke to może nie namoczyłes jej tak jak należy lub wogule tego nie robisz.

2Opcja. U mnie tak jak pisałem działo sie to samo a więc moje rozwiązanie było takie, aby wziąść filter do ręki dać go na maks obroty i poprzechylać go w każdą stronę a najlepiej do tyłu i zaczekać aż ruszy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na glonojady za małe akwarium.

Co do podłoża, najlepiej je się formuje, przed wlaniem wody i pozniej dolewając małym strumieniem lub "na talerzyk".

Brystol wystarczy przykleić taśmą klejącą do tylnej szyby, czy estetycznie zależy juz od wykonania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pusto i jakoś kiepsko ze światłem. Podłoże formuje się faktycznie przed wlaniem wody, możesz jednak zrobić syf w akwarium (mam na myśli zmącić wodę), przegarniając delikatnie łopatką żwir z przodu do tyłu, tak aby utworzył on spad (z tyłu więcej, z przodu mniej). Później dać wodzie odstać.

ps. mam nadzieję, że ta ryba, to tylko zdjęcie z fototapety, chyba że mnie oczy mylą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba zdj, bo na wszystkich fotach jest w tym samym miejscu.

Co do roślin, to jakaś zwartka, może bacopa. Przy takim świetle raczej rośliny cieniolubne. Może jeszcze zwartka by dawała radę.

Na pewno odpadają heńki i trawy.

viewtopic.php?f=5&t=4458 tu masz zdjęcia niektórych roślin.

Jeśli kiryski to w stadku,

Na p. kakadu za małe akwarium;

Ramireza mogą być;

Neon czarny może być;

Kosiarki za małe akwarium.

Glonojady/ zbrojniki za małe akwarium;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam po przerwie dodałem korzeń z anubiasem potem dam zdjęcia teraz zastanawiam się nad obsadą.

Lubię pielegnicę ramireza, neona czarnego, glonajada kiryska i różne inne ładne rybki proszę pomóżcie dokonać wyboru dziękuję:)

 

[edit]

 

Witam chodzi oto że dziś rano jak się schylałem aby właczyć filtr to walnąłem głową w akwarium w przednio szybę niby nie pękło ale się martwię.

 

Gost: Dbaj o pisownię. Edytuj posty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Witam moje pytanie odnosi się do wymiany świetlówki.

Chciałbym wymienić moją świetlówke w pokrywie (15w) na mocniejszą czy to jest morzliwe.

Chodzi mi oto czy mogę dać lepszą świetlówke np 24w do mojej pokrywy.

To znaczy wywalić 15w dać 24w dziękuje z góry za odpowiedz. :aniol_diabel:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do standardowych pokryw nie pasuje nic innego jak świetlówki o parametrach, które zamontował producent gdyż świetlówki o innej mocy mają już inne wymiary.

W tym przypadku pasuje Ci tylko inna T8 15W.

Jeśli chcesz dodać więcej światła to zamontuj do tej świetlówki odbłyśnik i dorzuć jakieś dodatkowe światło.

Możesz pobawić się w montowanie dodatkowego modułu oświetlenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam chodzi oto że dziś rano jak się schylałem aby właczyć filtr to walnąłem głową w akwarium w przednio szybę niby nie pękło ale się martwię.

 

A w jakim celu wyłączasz i włączasz filtr?Powinien pracować 24 godziny na dobę.Jeżeli potrzebujesz na chwilę wyłączyć to raczej nie na dłużej niż 30min.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...