Skocz do zawartości

PIERWSZE AKWARIUM 25L Prosze o POMOC


Rekomendowane odpowiedzi

hallo

Dlaczego nie chcesz krewetek?

Krewetki są całkiem fajne do tego niemalże bezobsługowe poza klasyczną obsługą zbiornika, podmiany wody i ewentualne nawożenie roślin. Kilka Red Cherry czy innych Neocaridinia w tak małym zbiorniku będzie się bardzo dobrze czuła, nie potrzebują sadzonych roślin tylko jakieś meszki czy inne małe microsoria na korzeniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 55
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jak dostaniesz 25, to na pewno nie wrzucisz większych formatów :) Na początek, jeśli zaczynasz przygodę z akwarystyką polecę Ci pawie oczka - gupiki. Zawsze też możesz poczytać, jakie obsady są zalecane do tego litrażu. Tutaj chyba gdzieś widziałem taki temat. Kwestia poszukania :) Najważniejsze, żeby dobrać odpowiednich rozmiarów rybki (dorosłe osobniki) i ich ilość do wielkości zbiornika. Przerybiony baniak, to jeden z poważniejszych błędów na początku - unikać jak ognia :)

 

Na koniec powiem, że jak załapiesz bakcyla, nie będziesz mógł przestać. Powodzenia! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, bo się nam robi czwarta strona, a my jesteśmy przy obsadzie, gdzie filtracja, oświetlenie, rośliny itd.

 

Najlepszym wyborem będą dla początkującego gupiki.

Neony, tak jak pisałem nie bardzo do takiego baniaka.

 

Teraz dwie prośby do autora tematu:

- do końca tej strony postaraj się zdecydować, jak chodzi o obsadę, chyba wszystko co można powiedzieć o neonach i gupikach zostało już powiedziane.

- zbiorczo pisze - edytuj posty, a nie pisz jednego pod drugim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra ustalone jest jedna. Jest 11W czyli jakieś 0,44W/l. To mało ale dla tych starczy:

viewtopic.php?f=5&t=9355

Możesz dokupić jeszcze jedną by mieć większy wybór w roślinach i by rośliny też lepiej rosły. Ale wtedy też się zaczyna dozowanie CO2. Tak więc możesz dokupić ale nie musisz. Twój wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobre oświetlenie a grzałkę jaka kupiłeś do tego akwarium 25l bo ja 25w kupiłem czy a i no myślę nad oświetleniem do 25l i 16l myślę ze do 25l akwarium do mojej lampki kupię czy takie coś 18w http://www.akwarystyka.targi.pl/image.php?main=images/zdjecia/zarowka.jpg&watermark=watermark.png

Żarówka energooszczędna o zimnej barwie światła nadająca się idealnie do akwarium. Żarówka posiada gruby gwint czyli taki jak jest w standardowych pokrywach do akwarium m.in. w 25 litrowych zbiornikach. 20W idealnie oświetli akwarium nawet 40 litrowe, a w mniejszych dzięki odpowiedniej barwie nie będzie powodować ataku glonów jak to ma miejsce przy żarówkach ciepłych o barwie 2700k czyli takich jakie znajdują się w normalnych sklepach. Oszczędność energii w porównaniu ze zwykła żarówką to 80% oraz wydziela mniej ciepła czyli nie grzeje nam za bardzo wody w akwarium w porównaniu do zwykłej żarówki. Jedna żarówka starcza na 5000 godzin świecenia czyli tak jak jest polecane w każdym serwisie akwarystycznym aby wymieniać oświetlenie raz do roku nawet jeśli nadal świeci!!! Wymieniamy raz na rok dlatego że żarówka świecąc po woli się wypala i po roku do akwarium dociera już tylko część światła i taką żarówkę po wykręceniu z akwarium można nadal używać do oświetlenia domu gdyż my nie widzimy różnicy tak jak ryby i rośliny.

 

Moc: 18W

Długość: 16cm

Średnica: 4.3cm

Gwint: E27

Barwa: 6700k (daylight)

Zasilanie: 200-240V~

Klasa efektywności energetycznej: A!!!

Znak CE, zgodność z normami europejskimi

 

Żarówka nadaje się również do oświetlania domu jeśli ktoś lubi białe światło. A do 16l Aquael Oświetlenie do akwarium Deco Light 9WDołączona grafika z http://allegro.pl/aquael-oswietlenie-do-akwarium-deco-light-9w-i1699041072.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...