Jump to content

PIERWSZE AKWARIUM 25L Prosze o POMOC


Recommended Posts

Witam , we wtorek dostane akwa 25L i kompletnie jestem zielony w tych sprawach , chciałbym dowiedzieć sie jakie rybki moge trzymac oraz ile ich moze byc w takim akwa , jaki piasek rosliny itp ! ;) prosze o pomoc ;]

 

 

 

 

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 55
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

we wtorek dostane akwa 25L i kompletnie jestem zielony w tych sprawach

Przede wszystkim musisz dowiedzieć się co robić, aby nie wyławiać martwych rybek co jakiś czas:

viewtopic.php?f=43&t=6354

To musisz znać, najważniejsze rzeczy w tym to to że zanim zarybisz akwarium musi ono dojrzewać biologicznie przynajmniej dwa tygodnie i to że należy robić co tydzień/dwa podmianki wody.

 

Najpierw wiedza -> później baniak. Nie odwrotnie, bo skończysz jak połowa ludzi w dziale "choroby i leczenie". :D

Link to comment
Share on other sites

kurcze , niechciałbym krewatkariu ;p chce najnormalniejsze akwa ;d nie musi w nim byc duzo ryb i innych zbednych rzeczy to jest moje pierwsze akwarium i chciałbym w praktyce wszystko sprawdzic ;] a co do gupikow, to co innego molgbym jeszcze w swojej obsadzie posiadac ?

Link to comment
Share on other sites

jakies oświetlanie przynajmniej 20w i będzie ok

Tak tak doradzaj początkującemu który nie będzie dozował CO2 i nawoził 20W światła w 25l. Glony go zjedzą! 9-11W wystarczy w zupełności, nawet do hodowli bardziej wymagającego zielska.

 

Na neonki - baniak za mały. Lepiej gupiki + np. drobniczki.

Ten litraż bardzo wiążę ręce jak chodzi o dobór i ilość ryb.

Już w 54l można hodować 5x więcej gatunków.

Link to comment
Share on other sites

hehe ; okej dzieki . ale moze inaczej chcialbym sie dowiedziec jakie ryby czuly by sie tam najleepiej oraz jaka ilosc , nie patrzac na to czy mi sie podoboja itp, porpostu jakie sa najlepsze dla poczatkujacego ;] i dla takiego litrazu ;]

Link to comment
Share on other sites

No tak światło to ja wiem ze 11w ale ja miałem 20w i zadnych glonów ja nie miałem. W moim 25l miałem tak grzałkę 25w filter nie pamietam jaki był no i światło 20w zarówka ale taka z tych nowych białych a rybki to były same gupiki miałem ich z 6 tak ze było tak 4 samiczki i 2 samce ale to było dawno teraz mam tak 4 samce i 2 samiczki i jest ok no i roślinki takie jak moczarka i rogatek i jakaś zwartka ale już ich mam w 128l ale jeśli chodzi o neonki to nie bo było by trzeba przynajmniej z 10 ale na 25l to ryb za wiele ja tam za bardzo się nie znam ale jak niby ja mam 4 danio to kazali mi do kupić żeby było ich z 10 i własnie będe je do kupował ale nie wiem kiedy.:)

Link to comment
Share on other sites

Jak początkujący to te neony zielone... no nie bardzo + dla nich najlepiej minimum 50cm długości dna.

 

Tak jak pisałem. Gupiki + ew. później jeszcze drobniczki.

W szczególności te pierwsze ryby wybaczają błędy początkujących.

Oba gatunki haremy 1+3, albo przy gupikach same samce/samice - bo mnożą się w strasznym tempie.

Link to comment
Share on other sites

okej zdecyduje sie chyba na neony ,a czy moge miec np z 6,7 neonkow i 2 samce gupika? tzn chodzi mi o sam fakt czy moga one razem wystepowac w akwarium tak samo z molinezja , wiem juz ze nie moga wystepowac w takim litrazu ale kolega chciail mi dac z 2 molinezje i np gdybym posiadal wieksze akwa to czy molinezje rowniez moga przesiadywac z taka aranzacja ; > ? ;)

Link to comment
Share on other sites

Neony,gupiki oraz molinezje mogą być razem ale molinezje tylko jeśli będzie min 80 l neony również nawet zielone nie są polecane do takiego małego zbiornika ale nie sądzę żeby im coś się stało

Link to comment
Share on other sites

ja bym radził ci gupiki i kilka roślinek cieniolubnych aby było ok to podam ci co i jak kup czy i nie zmień zdania kup tak 1 samiczkę i 2 samce gupika. oświetlenie 11w są teraz takie białe zarówki podobne do swietlówek grzałkę 25w jakiś filter 8w a i roślinki np. anubias,Java moss,Cryptocoryne,vallisneria,wglebka wodna,nurzaniec amerykanski,moczarka,rogatek,microsorum... no mogą byś inne ale te tez są fajne.:)

Link to comment
Share on other sites

 Share
×
×
  • Create New...