Skocz do zawartości

piasek jako podloze


Bonsai
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

Zależy jaki to żwirek. Czy budowlany, czy też z zoologika. Lepiej jak woda będzie czysta, ale krystaliczna w 100 % na pewno nie będzie ( podczas płukania ).

Zmienię Ci nick na: Kolumb.

Może być?

Czy wolisz: Amerigo Vespucci?

 

Pokaż mi jedno, jedno jedyne podłoże. Przy którym podczas płukania nie ma syfu w wodzie. Wyłączamy substraty, bo ich się oczywiście nie płucze. Z tego ja wiem przynajmniej. No chyba że jestem w błędzie ? :zamieszany:

 

Jakieś praktyczne porady?

I bardziej w temacie ? :roll:

 

 

W sumie to nie do końca się zgodzę z twoją wypowiedzią. Oczywiście piasek i drobny żwirek zawierają dużo różnych zanieczyszczeń , których ciężko jest się pozbyć. Różnica jest jedynie taka że w sklepie można dostać produkty wstępnie wypłukane. Przez co nie musimy siedzieć godzinami przy płukaniu i nie da się ich oczyścić do końca. Ale np tu: http://allegro.pl/zwir-akwarystyczny-pl ... 04849.html mamy żwirek podczas płukania którego uzyskamy wodę czystą ( chociaż nawet nie był by płukany to przy tej granulacji jesteśmy w stanie go oczyścić w 100 % ).

 

Kupilismy zwirek 1mm, wlasnie sie plucze- tu pytanie, jak dlugo powinien sie plukac? Az woda bedzie krystalicznie czysta?

 

Zresztą jak widać w mojej odpowiedzi na powyższe pytanie to nie napisałem że woda podczas płukania będzie czysta.

Lepiej jak woda będzie czysta, ale krystaliczna w 100 % na pewno nie będzie ( podczas płukania ).

 

A to jest zasadnicza różnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupilismy zwirek 1mm, wlasnie sie plucze- tu pytanie, jak dlugo powinien sie plukac? Az woda bedzie krystalicznie czysta?

(

Zależy jaki to żwirek. Czy budowlany, czy też z zoologika. Lepiej jak woda będzie czysta, ale krystaliczna w 100 % na pewno nie będzie ( podczas płukania ). W akwarium i tak się unormuje.

Ja bym rzekla, ze odp mi na moje pytanie :)

nie wazne.

Zwirek mamy wyplukany, zalany i czekamy az sie wyklaruje. Nie jest zle...wyglada oblednie.

Zreszta mozna zobaczyc u mnie w watku.

Ja sie zachwycam, dla was to dzien powszedni ale my zrobilismy WIELKI postep :)

 

Ja jestem baaardzo dumna z wygladu mojego akwa :)

 

Zwirek plukalam 4godziny. U nas zimna woda jest za darmo wiec moglo sie lac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napewno? kupiona w zoologicznym zapakowana jak kazda inna podwodna roslina...

juz nie wiem komu ufac i w co... :roll::shock:

 

Moze zwyczajnie przypomina rosline doniczkowa?

 

Edit: wyguglowalam sobie ta Zielistka Sternberga i...to chyba nie ta roslina. wg goodle Zielistka Sternberga ma jasny pasek wewnatrz lisna a po zew.str jest zielona. Moja roslinka jest zielona wewnatrz a jasna na brzegach.

to wasz Zielistka http://imageshack.us/photo/my-images/96 ... 90418.jpg/

 

a teraz spojrzcie na moja roslinke. Wg mnie to co innego.a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pewno? kupiona w zoologicznym zapakowana jak kazda inna podwodna roslina...

juz nie wiem komu ufac i w co... :roll::shock:

 

Moze zwyczajnie przypomina rosline doniczkowa?

 

Edit: wyguglowalam sobie ta Zielistka Sternberga i...to chyba nie ta roslina. wg goodle Zielistka Sternberga ma jasny pasek wewnatrz lisna a po zew.str jest zielona. Moja roslinka jest zielona wewnatrz a jasna na brzegach.

Sorki źle spojrzałem. Ta roślina to raczej : Variegatus i to też nie jest roślina akwariowa ;)

 

A i nie słuchaj się w sklepie nikogo ( chyba że jesteś pewien iż ten ktoś ma pojęcie o akwarystyce ), sprzedawcy wcisną ci wszystko aby tylko zarobić :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiesz...dla mnie to dosc wiarygodne osoby- skoro tam pracuja maja napewne wieksze pojecie ode mnie:(

Jak ja zostawie- to zgnije?

 

hmm wyguglowalam i to...i nie wydaje mi sie aby to bylo to. Moja roslinka ma miekkie liscie..a ta zdaje sie wc twarda i ostra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiesz...dla mnie to dosc wiarygodne osoby- skoro tam pracuja maja napewne wieksze pojecie ode mnie:(

Jak ja zostawie- to zgnije?

To że pracują to nie znaczy że mają duże ( większe niż ty ) doświadczenie.

Dowód masz tu viewtopic.php?f=33&t=4937&st=0&sk=t&sd=a&hilit=%C5%9Bciemy+sprzedawc%C3%B3w 33 strony na temat ściem sprzedawców ;).

Do pracowania w zoologicznym nie patrzą na wiedzę o akwarystyce, tylko sprawność w sprzedaży :| Niestety ale bywa...

 

Co do rośliny. Roślina nie pożyję długo, z tego powodu iż nie jest to roślina akwariowa i czort wie czy nie wydziela jakichś substancji toksycznych :|;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta roślinka to bardzo ciekawy tatarak. Odmiana 'Variegatus' jest ozdobna przez cały rok. Przede wszystkim cechują ją biało obrzeżone zielone liśice. Roślina tworzy zwarte kępy wąskich i sztywnych liści osiągających 20-30 cm. Co więcej liście układają się na kształt wachlarza i wyrastają z krótkiego kłącza.

 

W naturalnym środowisku tatarak trawisty występuje we wschodniej Azji oraz Japonii. Można go znaleźć rosnącego grupami nad brzegami jezior, rzek, bagnach, w zaroślach trzcinowych i na wilgotnych łąkach. Jest to roślina bagienna więc środowisko wilgotne jest jak najbardziej wskazane.

 

Ale nie rośnie pod wodą :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta roślinka to bardzo ciekawy tatarak. Odmiana 'Variegatus' jest ozdobna przez cały rok. Przede wszystkim cechują ją biało obrzeżone zielone liśice. Roślina tworzy zwarte kępy wąskich i sztywnych liści osiągających 20-30 cm. Co więcej liście układają się na kształt wachlarza i wyrastają z krótkiego kłącza.

 

W naturalnym środowisku tatarak trawisty występuje we wschodniej Azji oraz Japonii. Można go znaleźć rosnącego grupami nad brzegami jezior, rzek, bagnach, w zaroślach trzcinowych i na wilgotnych łąkach. Jest to roślina bagienna więc środowisko wilgotne jest jak najbardziej wskazane.

 

Ale nie rośnie pod wodą :D

No tak jest to roślina bagienna, czyli w akwarium pożyję chwile i padnie ;).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chociaż mój znajomy np. hoduje skrzydłokwiata ( ANUBIAS chyba to tak się nazywa ) w swoim akwarium, takiego co trzyma się w doniczce i roślinka żyje już kilka lat. Więc być może i z tą by się udało, ale lepiej robić to w oddzielnym akwarium " testowym ". Jak by przeżyła i się zaaklimatyzowała to piękna ozdoba z niej by była :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ona nie ma lisci sztywnych jak tatarak miewa...jest miekka.

Kurde...i badz ta madry i kup roslinke :/

 

Jest gdzies spis wszystkich roslin akwariowych ze zdjeciami?

Spis ze zdjęciami masz tu viewtopic.php?f=42&t=33802&hilit=spis+ro%C5%9Blin a bez zdjęć tu: http://pl.wikipedia.org/wiki/Ro%C5%9Bliny_akwariowe .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...