Skocz do zawartości

Jakie podłoże dla kirysków


McQbic
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Jakie podłoże będzie lepsze dla kirysków? Żwirek czy piasek?

 

http://allegro.pl/zwirek-bialy-egzotycz ... 14996.html

lub

http://allegro.pl/najbielszy-piasek-kwa ... 52252.html

 

Będę chciał też mieć rośliny (chcę dać na dno substrat dla roślin). Nie posiadam wielkiej wiedzy na ten temat więc plusy i minusy piasku i żwiru będą mi pomocne (tworzenie stref beztlenowych, utrzymywanie czystości, itp)

 

Oczywiście jeżeli ktoś ma propozycję chętnie przyjmę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rośliny w piasku ? Dużo naczytałem się o strefach beztlenowych i sam zrezygnowałem z piasku na rzecz JBL manado, ale tej drobnej wersji. Bardzo fajne podłoże, może z początku trochę kłopotliwe w płukaniu, ale bardzo fajnie sadzi się w nim rośliny , elegancko rosną, a i kirysy śmigają. Pod manado dałem substrat.

 

 

agunia997-Pisownia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Także sugeruję manado i pod manado substrat. Ja mam u siebie żwirek, i jestem średnio zadowolony a z czasem na pewno przejdę na manado. Co do kirysków to mam 5 spiżowych i żaden nie zrobił sobie krzywdy. Wiadomo, że to rybki które przegrzebują dno w poszukiwaniu kąsków, w żwirku są po prostu ostrożniejsze, jeśli można to tak określić, i nie buszują aż tak mocno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sagra co chcesz powiedzieć przez to że dla kirysów tylko jasne podłoże ? Ja bym powiedział że ciemniejsze jest lepsze bo nie odbija światła więc i ryby lepiej się na takim czują.Owszem piach jest najlepszy dla wąsów kirysków ale równie dobry będzie żwir rzeczny o małej ziarnistości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żwirek też może być tylko należy o tym pamiętać aby nie miał ostrych krawędzi i nie był zbyt gruby bo ciężko będzie usuwać resztki z podłoża ,a piasek rzeczny no cóż raczej jest tylko jasny.Sam mam żwirek o granulacji 2-3 mm i wydaje mi się idealny,wnioskuję z zachowania rybek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...