Skocz do zawartości

Raid


pawel1997
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam nadzieję, że to dobry dział.

 

Mam zamiar włączać na noc w moim pokoju "RAID", wersję dla dzieci akwa stoi ok 1m od gniazdka, gdzie owe urządzenie będzie podłączone. Będzie działać ok 15-20min. Akwa jest przykryte. Czy to nie zabije ryb lub roślin?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic się nie stanie ;) Z tego co wiem raid działa na zasadzie skompresowanego piasku czy coś takiego

Tak, bo komary boja się skompresowanego piasku. Weź się chłopie zastanów co za banialuki wypisujesz!!!

 

Też miałem wątpliwości bo piszą w instrukcji że ekstremalnie toksyczne dla organizmów wodnych. Ciekawe czy opary czy samo wylanie płynu do wody? Ostatecznie nie odważyłem się włączać tego w pomieszczeniu z akwarium. Jeśli już nie masz innego wyjścia postaraj się to podłączyć do najbardziej oddalonego gniazdka, ewentualnie na jakimś przedłużaczu w przeciwnym kącie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic się nie stanie ;) Z tego co wiem raid działa na zasadzie skompresowanego piasku czy coś takiego

Tak, bo komary boja się skompresowanego piasku. Weź się chłopie zastanów co za banialuki wypisujesz!!!

 

Też miałem wątpliwości bo piszą w instrukcji że ekstremalnie toksyczne dla organizmów wodnych. Ciekawe czy opary czy samo wylanie płynu do wody? Ostatecznie nie odważyłem się włączać tego w pomieszczeniu z akwarium. Jeśli już nie masz innego wyjścia postaraj się to podłączyć do najbardziej oddalonego gniazdka, ewentualnie na jakimś przedłużaczu w przeciwnym kącie.

Pisze co wiem a bzdury to ty piszesz i odnosisz się wulgarnie

Cytat:

 

RAID Night & Day elektrofumigator z zapasem przeciw muchom i komarom, działa 10 dni 24h na dobę.

 

Zapewnia skuteczną ochronę. To nowoczesne urządzenie elektryczne działające na wymienne wkłady wykonane w unikalnej technologii skompresowanego piasku, dzięki czemu składnik aktywny wyzwalany jest w sposób ciągły i ze stałym natężeniem chroniąc Ciebie przed muchami i komarami przez 10 dni. Po prostu włącz do kontaktu i zapomnij o muchach i komarach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic się nie stanie ;) Z tego co wiem raid działa na zasadzie skompresowanego piasku czy coś takiego

Tak, bo komary boja się skompresowanego piasku. Weź się chłopie zastanów co za banialuki wypisujesz!!!

 

Też miałem wątpliwości bo piszą w instrukcji że ekstremalnie toksyczne dla organizmów wodnych. Ciekawe czy opary czy samo wylanie płynu do wody? Ostatecznie nie odważyłem się włączać tego w pomieszczeniu z akwarium. Jeśli już nie masz innego wyjścia postaraj się to podłączyć do najbardziej oddalonego gniazdka, ewentualnie na jakimś przedłużaczu w przeciwnym kącie.

Pisze co wiem a bzdury to ty piszesz i odnosisz się wulgarnie

Cytat:

 

RAID Night & Day elektrofumigator z zapasem przeciw muchom i komarom, działa 10 dni 24h na dobę.

 

Zapewnia skuteczną ochronę. To nowoczesne urządzenie elektryczne działające na wymienne wkłady wykonane w unikalnej technologii skompresowanego piasku, dzięki czemu składnik aktywny wyzwalany jest w sposób ciągły i ze stałym natężeniem chroniąc Ciebie przed muchami i komarami przez 10 dni. Po prostu włącz do kontaktu i zapomnij o muchach i komarach

1) Gdzie ty widzisz wulgarne zachowanie z mojej strony? Polecam poczytać: http://pl.wikipedia.org/wiki/Wulgaryzm

2) Gdzie napisałem bzdury? Zacytuj choć jedno zdanie

3) Na ulotkach producent pisze co chce, a często są to bzdurne tłumaczenia z innych języków, dokonywane przez ludzi nie mających wiedzy fachowej w danym temacie.

4) Nie czytasz ze zrozumieniem. Wyraźnie napisane jest "[...]dzięki czemu składnik aktywny wyzwalany jest w sposób ciągły[...]". Składnik aktywny, czyli jakaś trucizna.

5) Skompresowany piasek w tym wypadku jest tylko nośnikiem dla właściwej chemii. W środku jest też grzałka powodująca parowanie substancji aktywnej. Piasek w tym momencie pełni rolę ceramicznego izolatora

 

 

Skoro Twoje akwarium jest przykryte myślę, że nie masz o co się martwić. Dla pewności możesz przykryć te akwarium jakąś folią lub materiałem.

Nie polecam przykrywać folią. Ryby się poduszą. Pokrywa niema nic do rzeczy. Bo albo woda jest napowietrzana ruchem tafli (powietrze pod pokrywę dostaje się szczelinami i otworami na kable) albo brzęczykiem który bierze je z otoczenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro RAID potrafi zabić zwierze o masie kanarka, to i ryby może. Kwestia przenikania tego do wody i rozpuszczalności nie jest mi znana.

 

Tak, RAID to nic innego niż trucizna. To nic super bezpiecznego. Człowiekowi, psu, czy kotu nic nie zrobi, ale już kanarka lub inne małe zwierzątko może zabić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam miałam włączony cały czas w okresie "komarowym" w pokoju gdzie mam 2 akwa (ok. 25m2 pokój). Z innych zwierząt domowych tj. pies, szczurki, mąż, nikt nie ucierpiał.

 

Ostrzeżenie mam też na takim środku, zwie się on PRONTO. Psikam nim po stole który też stoi w pokoju razem z akwariami i nic się nie dzieje. A bynajmniej nie padła mi nigdy cała lub połowa obsady w niewyjaśnionych okolicznościach więc Ja mogę powiedzieć, że możesz spokojnie zaczopować wszystkie gniazdka w domu tym RAID-em :P .

Na 99,9999999999999999999999999999999999999%* jestem pewna, że nic się nie stanie.

 

*

Pamiętaj, że nigdy nie ma 100% pewności (poza tym, że umrzemy).

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki lub skontaktuj się z lekarzem lub specjalistą.

 

:lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raid nie szkodzi rybą itp. tylko insektom

 

Trucizna nie działa tylko na owady, zabija wszystko co ma dostatecznie małą masę. Kwestia przedostawania się do wody.

 

Zrobiłem szybki RAID po innych forach internetowych.

Wnioski?

Jest wiele przypadków gdzie RAID w pokoju nie ma żadnego wpływu na akwarium, ale są także przypadki... wybicia całej obsady.

 

Przypadki takie dotyczyły głównie krewetek i akwariów morskich. Straty w morszczakach szły w grube tysiące...

Znalazłem też przypadki trucia ryb w akwariach słodkowodnych. Przypadki dotyczyły bardzo różnych ryb; neonów, skalarów, pielęgniczek itd. i nie były odosobnione.

 

Co więcej, wyczytałem że niektóry producenci takich specyfików odradzają ich użycie w pomieszczeniu z akwarium, w szczególności takim otwartym, lub terrarium.

Więc RAID, może szkodzić też rybom. Może, nie musi. Ryzyko jest. Polecam moskitiery. ;)

 

 

 

 

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A są na to jakieś dowody oprócz tego co w necie ludzie piszą? Bez obrazy ale większość nie wie dlaczego zdechły mu ryby ;). Może faktycznie były takie przypadki. Ja osobiście w tym roku też sobie kupię ten wynalazek bo działa. Moskitiera? Mam i powiem, że te mniejsze osobniki jakoś się przedostają przez te kratki w siatce. Przyklejona na bank dobrze bo sprawdzałam. Pająki też przełażą co dużo mniej mi przeszkadza. Z kolei nie dam drugiej siatki bo wtedy mało powietrza przedostaje się przez tak grubą warstwę i można się udusić :P .

Poza tym używam też tych odświeżaczy elektrycznych które są włączone non stop, aż do wyczerpania i nic się nie dzieje mimo, że na opakowaniu jest ostrzeżenie.

Być może zatrucia ryb były powodem spieniaczy które pobierają powietrze z zewnątrz. Coś tam było o tym w necie ale tak pobieżnie, żadnych szczegółów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A są na to jakieś dowody oprócz tego co w necie ludzie piszą?

Ale my tutaj też jesteśmy "ludźmi którzy piszemy na necie". :D

 

A tak na serio, zbyt wiele przypadków powiązanych przyczynowo-skutkowo ze stosowaniem RAID i raczej doświadczeni akwaryści, np. z NanoReff to już dużo.

 

Nie mówię że szkodzi wszystkim. Stu nie zaszkodzi, jednemu zaszkodzi. Dlatego nie powiedziałbym że jest to całkowicie obojętne dla organizmów wodnych.

Poza tym używam też tych odświeżaczy elektrycznych

Odświeżacz to odświeżacz, trutka to trutka, choć w sumie gdyby odświeżaczem psiknąć prosto do akwarium, to też byłoby nie wesoło. ;)

Jednak to inna skala szkodliwości. Na niektórych RAIDach jest informacja o akwariach i terrariach, więc coś musi być na rzeczy skoro sami producenci ostrzegają. ;)

 

Jeszcze raz to pisze - skoro RAID potrafi zabić ptaszka wielkości kanarka, to i mniejsze organizmy może, jeśli tylko dostanie się do wody. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale my tutaj też jesteśmy "ludźmi którzy piszemy na necie". :D

No właśnie, dlatego pytam :D

 

przyczynowo-sutkowo

 

Yyyyyy :shock::D

 

Ehhh Atreyu zamknij tą zakładkę +18 bo się biedaku skupić nie możesz na poważnych rzeczach

 

:lol:

 

Jeszcze raz to pisze - skoro RAID potrafi zabić ptaszka wielkości kanarka, to i mniejsze organizmy może, jeśli tylko dostanie się do wody. ;)

U mnie nic się nie działo tak jak pisałam i oby nigdy nie podziałało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

przyczynowo-sutkowo

Ehhh Atreyu zamknij tą zakładkę +18 bo się biedaku skupić nie możesz na poważnych rzeczach

 

Uwielbiam poprawianie błędów na Chromie. Cwana przeglądarka. :P

Ale wiesz, że tylko winny się tłumaczy 8-)

Spoko, ja też homo sapiens, rozumiem... :P

 

Idę se bo mnie będzie trzeba zaraz zbanować :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...