Skocz do zawartości

AKWARIUM SŁONOWODNE - 30 L


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie!

 

Jestem nowy - zresztą jak widać po ilości postów na waszym forum.

 

Zainteresowałem się tematyką dotyczącą akwarium morskiego.

 

Jestem zielony w tej sprawie. Miałem akwarium słodkowodne, ale niestety musiałem z niego zrezygnować kilka lat temu ze względu na przeprowadzkę i brak czasu. Aktualnie teraz trochę się w moim życiu pozmieniało i myślę, że chciałbym wrócić do hobby jakim jest akwarystyka.

Wymyśliłem sobie, że chciałbym prowadzić małe akwarium słonowodne. Zacząłem przeglądać internet w poszukiwaniu informacji na tn temat. Opinie są różne. Sprawiły, że mam mętlik w głowie.

Wiem, że nie jest to tanie hobby, ale przed założeniem takiego akwarium chciałbym się dowiedzieć co jest prawdą a co fikcją.

 

Za cel mojej przygody akwarystycznej chciałbym przyjąć małe akwarium z małą ilością ryb.

 

Bardzo podobają mi się błazenki okoniowe. Wyczytałem, że nie są zbyt wymagające i nie potrzebują zbyt wiele do życia. Mogą żyć w małych zbiornikach ponieważ żyją w symbiozie z ukwiałem i pływają tylko przy nim.

 

 

Znalazłem w sieci (na allegro) ofertę gotowego akwarium.

 

LINK: http://allegro.pl/nano-reef-white-nano- ... 73714.html

 

 

Co o tym sądzicie? Jest szansa aby "moje" rybki i ukwiał przeżył na dłuższą metę?

Akwarium wyglądało by tak, że żył by w nim załóżmy jden ukwiał i 2-4 błazenki.

 

 

Czekam na szczere opinie.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby błazenki mało ruchliwe i 'Nie wymagają bardzo dużego akwarium, ponieważ cały czas przebywają w bliskiej odległości od swojego ukwiału' (http://www.superakwarium.pl/poradnik-ak ... -id53.html) ale powinny mieć chociaż te 50-60l ;)

W tym akwarium możesz trzymać chyba tylko krewetki morskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się zabierałem za morszczyznę 60l Ale jak się dowiedziałem ,że jak nie ma prądu przez 5godz.To z akwa ci zostanie : sprzęt i skała reszta trupy !!!

Na błazenki za małe minimum 45l standardowe .

Nie zapomnij o : odpieniaczu , soli specjalistycznej, grzałce gdzie temp nie może się wahać o więcej niż 0,5C , Oświetlenie mini 0,5W/l pompy cyrkulacyjne , LR inaczej żywa skała mini 10% akwarium (czyli akwa 100l to skały mini 10kg ja bym polecał z 20kg),areometr , Filtr RO i DI .\

Jeśli chcesz wydać na akwa 3000-6000zł Proszę bardzo .

 

Tamten zestaw jest do niczego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się zabierałem za morszczyznę 60l Ale jak się dowiedziałem ,że jak nie ma prądu przez 5godz.To z akwa ci zostanie : sprzęt i skała reszta trupy !!!

Dobry, w miarę duży morszczak to koszt liczony w tysiącach.

Jak ktoś wydaje taką kasę na baniak, to i na UPS'a go stać. ;)

Nie ma w ogóle sensu kupować 30 litrowego akwarium podanego w moim linku?

Nie mogę w nim gościć ukwiału i dwóch błazenków ponieważ nie przeżyją?

Błazenki, nie tyle ostentacyjnie umrą, co nie będą miały dobrych warunków. Nie o to w tym chodzi żeby trzymać zwierzaki w złych warunkach.

Zresztą im mniejszy baniak, tym trudniej go utrzymać. Te słowa nabierają szczególnego znaczenia przy solniczkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Ja się zabierałem za morszczyznę 60l ..

Tak samo jak za 3750l i inne akwaria. Sorka, ale daj już na luz. Nie da się tego czytać!

 

 

Do założyciela tematu: z solanka to tak jak i z każdym innym akwa. Masz dać komplet 30l? Poskładaj sam ten zbiornik. Zacznij od szkła min.54/63l. Nie ma sensu mniejszego.

Podpatrz tutaj np:

viewtopic.php?f=22&t=13586

 

To jeden z najlepszych akwarystów z jakim miałem styczność w życiu. Bije mnie wiedzą o akwarystyce na łeb.

Podpatruj tych co maja solanki a nie o nich marzą czy wypisują głupoty o zakładaniu (co-2).

Nie miałem solanki, chociaż się cięzko przymierzałem. Jak będę cos wiedział z tego to czytałem pewnego z netu to pomogę. W praktyce niestety leżę w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...