Skocz do zawartości

raczki i anty glon


Rekomendowane odpowiedzi

Ogólnie tego typu preparaty są dosyć niebezpieczne i mogą źle działać. Może spróbuj innymi sposobami? Jakie to glony?

jeszcze nie ma glonów, ale na 60l akwa daję 5 kropelek jeśli podmieniam 1/3 wody, jeśli podmieniam mniej to daję 2-3 kropelki, ale nie chciałabym zaszkodzić raczkom, które planuję zakupić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam neonki i kiryski, jeśli tylko nie dam anty glona, to po dwóch, trzech dniach pojawiają się takie ciemnobrązowe- czasami czarne glony, najgorzej, że na roślinkach, próbowałam wcześniej z nimi walczyć , za pomocą ślimaczków, ale nie dają sobie rady. A bardzo mi zależy na tych raczkach, jednak za nic nie chcę im zrobić krzywdy..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam neonki i kiryski, jeśli tylko nie dam anty glona, to po dwóch, trzech dniach pojawiają się takie ciemnobrązowe- czasami czarne glony, najgorzej, że na roślinkach, próbowałam wcześniej z nimi walczyć , za pomocą ślimaczków, ale nie dają sobie rady. A bardzo mi zależy na tych raczkach, jednak za nic nie chcę im zrobić krzywdy..

Dziwne z tymi glonami po trzech dniach. Gdzie masz ustawione akwarium? Może dostaje za dużo światła dziennego?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kasia podaj nazwę tego specyfiku.

Większość takich preparatów jest zabójcze wręcz dla skorupiaków a także dla ślimaków.

Opisz swoje akwarium litraż,nawożenie,oświetlenie,zabiegi jakie robisz i jak często.

Nie wszystkie krewetki jedzą glony należało by sprecyzować o jakich myślisz.

Jak dla mnie to mit.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...