Skocz do zawartości

Mała przesada?


Madzik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Byłam dziś w dużym sklepie Kakadu w Katowicach. Był 5 czy 6 razy większy niż przeciętny zoologiczny. Z kilkadziesiąt zwykłych, mniejszych akwarii z popularnymi gatunkami oraz 3 spore akwaria na oko 120-140cm długości, szerokości, wysokości (kształt kwadratu). W jednym były spore piranie (naprawdę spore), Gibicepsy, Pleco (też spore), w drugim pielęgnice Managuańskie + ta sama obsada czyszcząca a w trzecim... no właśnie. Karpie Koi i z 10-15 młodych, ok. 15 centymetrowych jesiotrów. Chodzi i głownie o to drugie. Już sprzedawanie Plecostomusów czy pangi do domowych akwarii jest okrucieństwem dla tych ryb a co dopiero jesiotra który spokojnie osiąga dwa i pół metra. :roll:

Co o tym myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może te jesiotry to na zarybienie stawów, rzek...

 

Ja sobie nie wyobrażam jak można by trzymać takie ryby w akwarium. Hmmm ale widziałem fotki z arapaimami (tu w galerii) w akwarium to już mnie chyba nic nie zdziwi.

 

 

 

__________________________

...Przyjaźń nie po to jest by ze sobą walczyć rywalizować zwyciężając się we wszystkim, lecz po to by wspierać się pomocą swoją...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

120-140cm długość i szerokość baniaka to dla plecomów i managuł super akwarium, nie wiem dlaczego takie zdziwienie...

 

Sklep zoologiczny nie może zawsze zapewnić 100% idealnych warunków dla ryb, tam ryby są albo na wystawe (na krótko, lub na dłuższą mete, lecz nie na stałe) lub do sprzedaży.

 

Według mnie wyszukiwanie się wad proszę patrzeć na zalety zbiorników - ja zaopatrywałem się i w rośliny i ryby w sklepach sieci Kakadu, dla mnie wszystko zawsze było jak najbardziej ok!

 

Kwarantanna, brak ślimaków na roślinach, zdrowe ryby, w większości przypadków sprzedawca nawet posiada jakąś wiedze.

 

Jak już szukamy dziury w całym, to proponuje odwiedzić pierwszy lepszy sklep zoologiczny na osiedlach - 80% IMHO powinna zostać zamknięta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miejmy nadzieje że ten sklep dba. Bo ryby te były ciekawe i wyglądały sympatycznie więc podejrzewam że jakaś część trafi do akwarium.

 

Pley: Nie mówią że ta dla nich źle, podałam tylko wymiary byście wiedzieli że nie siedziały w 60l. Ale i tak podejrzewam że trafią do o wiele mniejszych akwarii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno :)

Ryby w KAKADU tak jak mówiłem są w super stanie, podmianki, dobre pokarmy, starają nie przerybiać zbiorników.

 

Ja z tamtąd miałem złote endlery, leleupi, wielkopłetwy, zmienniaki plamiste i coś tam jeszcze - nigdy nie byłem zawiedziony! z wszystkich ryb kupionych tam w tej chwili mam tylko leleupi, ale wyrósł z niego piękny zdrowy samiec :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...