Skocz do zawartości

2 akwa po 200l i jeden filtr zewnetrzny


deavy87
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

znalazłem na allegro o to coś takiego:

http://allegro.pl/filtr-zewn-aquael-uni ... 70775.html

a moje pytanie jak w temacie postu:

Czy taki filtr można użyć na 2 akwa po 200l??

ma 2 wejścia i 2 wyjścia, tylko czy tak można, np. czy równo wode bedzie dzielić na 2 akwa czy może dojdzie że jedno przeleje...

lepiej po jednym filtrze na jadno akwa??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Węgiel aktywny który zapewne jest w zestawie sobie odpuść a pozostałe wkłady raz na jakiś rok ja nie wymieniałem w cale już są jakieś 4 lata :D A filtr czyszczę raz na 3-4miesiące

 

 

Nie zrozumiałem cię ten filtr możesz użyć ale do jednego akwarium :!::!::!: No chyba że kombinowanie z ustawianiem akwariów na tej samej wysokości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Czy taki filtr można użyć na 2 akwa po 200l??

ma 2 wejścia i 2 wyjścia, tylko czy tak można, np. czy równo wode bedzie dzielić na 2 akwa czy może dojdzie że jedno przeleje...

lepiej po jednym filtrze na jadno akwa??

 

Jeden filtr na dwa akwa wypompuje Ci z czasem wodę z jednego zbiornika do drugiego= powódź!!

Pomijam choroby przeniesione z jednego zbiornika do drugiego ;)

 

Na jedno akwa jeden filtr. Pewniej, bezpieczniej!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden filtr na dwa akwa wypompuje Ci z czasem wodę z jednego zbiornika do drugiego= powódź!!

Pomijam choroby przeniesione z jednego zbiornika do drugiego

 

Na jedno akwa jeden filtr. Pewniej, bezpieczniej!!

 

A może coś na zasadzie naczyń połączonych???

 

Tylko są 2 wymogi:

Akwa na tym samym poziomie

Wężyk między jednym, a drugim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Wymogi są troszkę inne, no ale ja się nie znam :roll: .

Jak nie znasz ogólnej zasady i nie potrafisz opisać co i jak dokładnie to nie udzielaj takich porad. Bardzo bym prosił o to.

Wprowadzić kogoś w ślepą uliczkę jest łatwo. Ale potem wyciągnąć go nie ma komu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie znasz ogólnej zasady i nie potrafisz opisać co i jak dokładnie to nie udzielaj takich porad. Bardzo bym prosił o to.

Wprowadzić kogoś w ślepą uliczkę jest łatwo. Ale potem wyciągnąć go nie ma komu.

Ahaed damy rade :D:D

 

Postaram się to wyjaśni graficznie:

 

Dołączona grafika

 

 

 

Gdzie filtr wciąga i wypuszcza wodę to nie muszę tłumaczyć, a te naczynia połączone to tak:

 

 

Rurkę (na fotce czerwoną) trzeba napełnić wodą i umieścić ją w obydwóch akwariach stojących na równym poziomie (umieścić tak aby obydwa końce rurki były obowiązkowo we wodzie)

 

Jak akwaria są bardzo duże i powiedzmy, że jednym wężykiem pompuje dużo mocniej to mogły by być dwa takie wężyki (czerwone).

 

 

 

Jak dużo osób wie to dzięki czerwonej rurce woda będzie na tym samym poziomie w obydwóch akwariach co zapobiegnie wylaniu się wody.

 

 

 

 

Więcej informacji o naczyniach połączonych :google: i :szukaj: Na forum na pewno coś o tym jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekrój czerwonej rurki w stosunku do rur w filtrze oraz do jego wydajności?

Słucham.

 

Rurka nie musi być jakaś tam wielka lecz wystarczy taka jaka jest przy filtrze (o tej średnicy)

 

Woda tymi rurkami nie będzie się lała tak jak z filtra lecz powoli aby wyrówna poziom w razie różnicy.

 

W zupełności według mnie wystarczy taka jaka jest przy filtrze.

 

Dla bezpieczeństwa dałbym takie 2 z takich oto powodów:

 

- Jak by jedna nie wystarczyła co jest raczej nie możliwe zawsze jest druga

- Gdy by się jedna z rurek zatkała zawsze można polegać na drugiej.

 

 

 

Ahead jak już tak pytasz to odnoszę wrażenie, że wiesz jak to obliczyć. Teraz ja bym trochę posłuchał :evil::twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się bał - bo jak by się łącznik zapowietrzył to kaplica.

 

Na to są dwa wyjścia:

 

1- zastosować kilka takich łączników

2- zamiast płacić 600zł za jeden filtr to lepiej kupić 2 JBl 1500 albo 900 po 300zł i masz jedno i to samo bez obawy o zalanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie znasz ogólnej zasady i nie potrafisz opisać co i jak dokładnie to nie udzielaj takich porad. Bardzo bym prosił o to.

Wprowadzić kogoś w ślepą uliczkę jest łatwo. Ale potem wyciągnąć go nie ma komu.

Ahaed damy rade :D:D

 

Postaram się to wyjaśni graficznie:

 

Dołączona grafika

 

 

 

Gdzie filtr wciąga i wypuszcza wodę to nie muszę tłumaczyć, a te naczynia połączone to tak:

 

 

Rurkę (na fotce czerwoną) trzeba napełnić wodą i umieścić ją w obydwóch akwariach stojących na równym poziomie (umieścić tak aby obydwa końce rurki były obowiązkowo we wodzie)

 

Jak akwaria są bardzo duże i powiedzmy, że jednym wężykiem pompuje dużo mocniej to mogły by być dwa takie wężyki (czerwone).

Jak dużo osób wie to dzięki czerwonej rurce woda będzie na tym samym poziomie w obydwóch akwariach

Nie wprowadzaj ludzi w błąd. Twoje rurki wystają ponad krawędź akwarium. Woda pójdzie najmniejszą drogą oporu, czyli przeleje się przez krawędź i zaleje mieszkanie. Popatrz w to swoje magiczne google i poczytaj trochę dokładniej o zasadzie naczyń połączonych. To może zadziałać pod warunkiem że akwaria będą ze sobą połączone poniżej poziomu wody czyli = wycinanie dziur w akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Wystarczy, że jeden wlot do filtra zapcha mech, liście roślin, cokolwiek. Wtedy rurka łącząca oba akwaria nic Ci nie pomoże. No chyba, że będzie miała średnicę o około 400-500% większą niż średnica węży.

 

Ja osobiście wolę dwa filtry. Szkoda mi czasu na zabawę oraz nieprzespanych nocy po każdym chlupnięciu wody w akwarium.

 

edit:

 

A jak się ta rurka zapowietrzy? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wprowadzaj ludzi w błąd. Twoje rurki wystają ponad krawędź akwarium. Woda pójdzie najmniejszą drogą oporu, czyli przeleje się przez krawędź i zaleje mieszkanie. Popatrz w to swoje magiczne google i poczytaj trochę dokładniej o zasadzie naczyń połączonych. To może zadziałać pod warunkiem że akwaria będą ze sobą połączone poniżej poziomu wody czyli = wycinanie dziur w akwarium.

To ty wprowadzasz ludzi w błąd.

 

 

Ja osobiście wolę dwa filtry. Szkoda mi czasu na zabawę oraz nieprzespanych nocy po każdym chlupnięciu wody w akwarium.

Ja też.

 

 

Wystarczy, że jeden wlot do filtra zapcha mech, liście roślin, cokolwiek. Wtedy rurka łącząca oba akwaria nic Ci nie pomoże. No chyba, że będzie miała średnicę o około 400-500% większą niż średnica węży.

No też prawda.

 

 

A jak się ta rurka zapowietrzy?

- To są pozostałe

- Sama się nie zapowietrzy

 

 

 

 

Z tego wszystkiego wychodzi na to, że pomysł z rurka jest dobry lecz 2 filtry to pomysł celujący ;d

 

 

Pozdrawiam S'Sayan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wprowadzaj ludzi w błąd. Twoje rurki wystają ponad krawędź akwarium. Woda pójdzie najmniejszą drogą oporu, czyli przeleje się przez krawędź i zaleje mieszkanie. Popatrz w to swoje magiczne google i poczytaj trochę dokładniej o zasadzie naczyń połączonych. To może zadziałać pod warunkiem że akwaria będą ze sobą połączone poniżej poziomu wody czyli = wycinanie dziur w akwarium.

To ty wprowadzasz ludzi w błąd.

Geniuszu, to wytłumacz mi dlaczego woda miała by się podnosić powyżej krawędzi akwarium i lecieć rurką choćby była 1000% większa od rurki filtra, skoro może krótszą drogą wylać się przez krawędź? Zapytaj 5-klasisty z podstawówki to Ci to wytłumaczy. Połącz tak 2 akwaria, sprawdź a dopiero później pisz poradnik jak skutecznie zalać m ieszkanie

 

Z tego wszystkiego wychodzi na to, że pomysł z rurka jest dobry

Z tego wszystkiego wychodzi, że naukę fizyki opanowałeś narazie na poziomie 4 klasy szkoły podstawowej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Geniuszu, to wytłumacz mi dlaczego woda miała by się podnosić powyżej krawędzi akwarium i lecieć rurką choćby była 1000% większa od rurki filtra, skoro może krótszą drogą wylać się przez krawędź? Zapytaj 5-klasisty z podstawówki to Ci to wytłumaczy. Połącz tak 2 akwaria, sprawdź a dopiero później pisz poradnik jak skutecznie zalać mi eszkanie.

 

To nie ja będę sprawdzał tylko ty sprawdź "geniuszu". Zalej obydwie rurki i zrób tak jak pisałem i zobaczysz.

 

 

Jeżeli rurka jest cała zalana to woda poleci z akwa do akwa. Jak dostanie się do niej powietrze to lipa.

No niestety są + i - takiego działania.

Ja osobiście nie kupił bym filtra za 600zł jak do każdego z akwariów mógłbym mieć np. JBL 1500 po 300zł za sztukę i na jedno wychodzi bez zbędnych nerwów i obaw.

 

Z tego wszystkiego wychodzi, że naukę fizyki opanowałeś na razie na poziomie 4 klasy szkoły podstawowej

Niestety ty dopiero klasa 2 :/

 

Poza tematem to w podstawówce nie ma fizyki.

 

 

 

Tyle z mojej strony i skończ temat! Wszystko wyjaśnione. Pisz jak tak zrobisz i nie będzie tobie wychodziło.

 

 

 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy system edukacyjny jeszcze działał dobrze (przed reformą i gimnazjami) to fizyka była w podstawówce. Nie wiem czy potrafisz to zrozumieć ale Naczynia połączone - co najmniej dwa naczynia skonstruowane tak, że ciecz może swobodnie między nimi przepływać z naciskiem na słowo swobodnie.

Acha, ja nie zrobię tego bo nie chce mieć zalanego domu ty zaś możesz spokojnie wprowadzić w życie swój wspaniały projekt bo przecież nic sie nie stanie !

Nie wciskaj innym bzdur których sam nie wypróbowałeś i nawet nie masz takiego zamiaru a piszesz że to dobry pomysł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy system edukacyjny jeszcze działał dobrze (przed reformą i gimnazjami) to fizyka była w podstawówce. Nie wiem czy potrafisz to zrozumieć ale Naczynia połączone - co najmniej dwa naczynia skonstruowane tak, że ciecz może swobodnie między nimi przepływać z naciskiem na słowo swobodnie.

Acha, ja nie zrobię tego bo nie chce mieć zalanego domu ty zaś możesz spokojnie wprowadzić w życie swój wspaniały projekt bo przecież nic sie nie stanie !

Nie wciskaj innym bzdur których sam nie wypróbowałeś i nawet nie masz takiego zamiaru a piszesz że to dobry pomysł.

 

Hahahaha. Totalne bzdury!!! Wypróbowałem taki sposób.

 

Gdy akwaria są na jednym poziomie i połączysz je tym wężykiem (bez powietrza w środku) i np. 1 jednym akwarium będziesz miał 30cm wody, a w drugim 20 to woda przez tą rurkę przepłynie z akwarium z 30cm wody do akwarium z 20cm wody i w obydwóch będzie po 25cm wody.

 

 

Niech to ktoś potwierdzi bo koleś będzie non stop pisał swoją wersję i tyle z tego wyjdzie, że dostaniemy po ostrzeżeniu za :spam:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czasach prehistorycznych miałem taki patent zainstalowany przez jakiś czas. Akwarium 45 l + ok. 14 l wypoziomowane do powierzchni wody. Z większego woda trafiała do filtra (zewnętrzny, szklany zasilany tzw. "brzęczykiem" wypas jak na tamten czas) a z niego do małego akwarium. Z powrotem do większego przez wężyk. Celem tego ustrojstwa było pozbycie się "wielkiej gąbki" z małego aqwa. Działać... działało ale małe ryby wędrowały przez rurkę "zwrotną" więc trafiła na nią rajstopa (pończocha może ;)) i jak przedmówcy przewidzieli słusznie pewnego dnia oważ rurka zatkawszy się spowodowała wzrost poziomu wody w małym akwarium tworząc menisk wypukły... Mieszkania nie zalało ale skłoniło mnie to do słusznych wniosków...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...