Skocz do zawartości

260l wysokie


Szpenio78
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wreszcie startuje z 260tką :)

 

Baniak (260l) to jest profil dość wysoki bo ma 60cm wys i 120 dlug

 

Filtr HW-303a

 

Grzałka 250W

 

Oświetlenie

2x39W (85cm) NARVA T5 DAYLIGHT 865 6500K

2x39W (85cm) SYLVANIA GROLUX 8500K

1x39W (85cm) POWER-GLO 14000K (odłączona ze względu na inwazje glonów)

 

Podłoże jakie będzie to: JBL AquaBasis

JBL Manado

 

Dekoracja

Tło własnej roboty

Korzenie

lignity

Może jeszcze kokosy

 

Rośliny

Póki co mam anubiaski

 

Baniak jest w trakcie startu wiec trochę cierpliwości.

Wraz z postępami będę umieszczał fotki.

 

 

 

Tło które robiłem

Płyta pleśniowa, pianka budowlana i spray (czarny mat)

 

post-6093-13685163238863_thumb.jpg

Tutaj już po pomalowaniu i powieszeniu na ścianie

 

post-6093-13685163239415_thumb.jpg

 

Tu już stoi baniak na swoim miejscu i wszystko podłączone

Jutro dekoracje i zalewanie

 

post-6093-13685163239803_thumb.jpg

http://forum.superakwarium.pl/download.php?id=18128

 

Jeśli ktoś ma jakieś uwagi bądz dobra rade to będę wdzięczny

Fotki będę dawał na bieżąco

Jeśli o czymś zapomniałem to sorry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to że to akwa jest tyłem na przód to tak specjalnie czy to ma jakieś zastosowanie estetyczne?

Specjalnie. Dlaczego ma być tak jak u wszystkich? :)

Druga sprawa ze po zalaniu nie łączy się wizualnie tylna szyba z przednia co jest norma w profilach patrząc na nie po skosie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązanie całkiem fajne, tylko ta pokrywa,hm, jak ją będziesz otwierał tył na przód,ma jakieś zawiasy?

A jaką planujesz obsadę?

Pokrywę przerobiłem trochę bo orginalna była z 3 paneli. Trzeba było je ściągać bo nie była na zawiasach.

Ze starej pokrywy została tylko rama a wierzch dorobiłem. Podzieliłem go na pół i tą cześć od strony profila przymocowałem na stale. W tej części znajdują się 2 świetlówki. Druga część jest na zawiaski przymocowana do tej pierwszej.

Panel z oświetleniem ze starej obudowy przymocowałem do pokrywy i dołożyłem 1 świetlówkę.

Więc wszystko się otwiera i jest ok.

Musiałem też szafkę przerobić ze względu na dzwiczki.

 

Obsada to na pewno

 

Gurami 1+3 z mniejszego zbiornika

Mieczyki 1+4 też z mniejszego

No i dokupię małych skalarów koło 10ciu docelowo zostanie 2 pary

Rozbory Klinowe, i tu nie wiem ile

Też coś na dno ale na razie nie mam pojęcia

 

Może ktoś coś doradzi? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Szpeniu tłem mi podsunąłeś pomysł na jedno tło dla mnie fajne jest,podoba mi się.Mam dokładnie taki sam baniak jak Ty i wierz mi postaw go normalnie to nie psuje tak efektów wizualnych jak inni piszą przecież nie będziesz się w niego wpatrywał godzinami.Fakt, pod kątem załamuje się trochę pole widzenia z frontu lepiej wygląda.A czy to takie ważne skoro po obydwu stronach są ściany? :D: :D: :D:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję że tło nie stoi w środku awkarum, na zdjęciach trudno mi określić jego położenie :)

Jak obejrzysz zdjęcie po zdjęciu to zauważysz że tło jest poza baniakiem. Na 2giej fotce widać dokładnie i jest opisane :P

A dlaczego masz nadzieje że nie stoi w środku?

Z pianki budowlanej robi się tła wewnętrzne tylko kwestia czym będzie pomalowane :)

 

grzegrzolka, postawiłem tak bo chce być inny :P Miałem zalany zbiornik i na próbę dałem czarna folię jako tło.

Przyłożyłem z tej i z tej strony, uwierz mi że o niebo jest lepiej w ten sposób jak mam teraz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najdłużej wyczekiwane akwarium na tym forum na krótko przed startem :)

 

Tło strukturalne na wypasie :) jakby jeszcze mieć taki mini aerograf modelarski to można by to tak pomalować że byłby dodatkowy popis umiejętności :)

 

Czy mi się wydaje, czy to akwarium ma zaślepione otwory w dnie? Jak tak to chyba zemdleję, bo puściłem kilka Juweli Vision za dobra cenę, właśnie z powodu braku komina ;p A na stronie producenta nie widać bo masz powklejane jakieś tapety z photoshopa zamiast widoku wnętrza.

Napisz mi coś o tym ;)

 

Co do ustawienia tyłem to jak kto woli, ja widziałem te baniaki zalane i nie przeszkadzało mi nic, bo krzywizna jest dość delikatna.

Ale łukowaty tył może dodać głębi jak dobrze zaaranżujesz wnętrze.

 

Pytasz co dalej :) Ja bym poleciał po sól do sklepu :D

Jak Cię znam Szpenio to lubisz roślinki, a może by tak nasypać szarego żwiru i większych kamieni, wrzucić jedną niebieską lampę i jakieś kolorowe pielęgnice tam trzymać ?

Dżungla z neonami też odpada, bo u Ciebie nie chcą się przyjąć te rybki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawy pomysł z odwróceniem akwarium, jestem ciekaw jak na żywo efekt i gdy już będzie gotowe akwarium. Samemu miałem profilowane i na rzecz większego akwarium zdecydowałem się na proste, tutaj i akwarium jest niby proste a tył może będzie dawał dodatkowy fajny efekt wizualny.. Szkoda że nie mam miejsca na takie wymiary akwarium, tylko pozazdrościć. Powodzenia w dalszej budowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponóry_Żniwiasz, tak jest z kominem

 

Kilka fotek po zalaniu i po wsadzeniu tego co było pod ręką

 

post-6093-13685163247347_thumb.jpg

post-6093-13685163247795_thumb.jpg

Dużo pracy jeszcze przede mną.

Stopniowo będzie się zmieniać, wraz zakupem kolejnych roślin.

Jest jak jest, korzenie są jak są z tego względu że nie toną.

Konkretnie to ten po prawej wyprostuje jak już będzie tonoł

 

Macie jakieś rady lub propozycje to słucham :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem - WOW :)

Woda się wyklaruje, a ta przestrzeń tam nie jest zła, dzięki niej wyeksponowane są bardzo ładne korzenie, a nie taki śmietnik jak w wielu innych baniakach, że jedno na drugim nawalone i wygląda to jak zalane wysypisko.

 

Jeszcze tylko jakieś oryginalne i ładne ryby tam wpuścić i masz akwarium jak na wystawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja też nie lubię jak jest za dużo roślin ale tutaj jeszcze jest mało i kabomba musi urosnąć. Rośliny muszą być ale nie jedna na drugiej.

To wszystko jest rzecz gustu. Każdy robi baniak pod siebie a nie dla kogoś.

Stopniowo będę dosadzał i nic na hura. Będę widział co gdzie brakuje i co by się przydało.

Każda rada jest cenna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kooooolegooo!!!

1. Robisz z profilami tak jak ja :D Zawsze odwracam - plus :D:mrgreen:

 

2. Start, ale już kosmos - widzę już piękny baniak

 

3. Genialny pomysł na tło- ile Cię to wyniosło ? Wiem, wiem, też mam czasem fajne pomysły na tła ( Boshh, jaki chwalipięta się zrobiłem), ale Twoje wyszło ... ŁAŁ - nie da się opisać, nie obrazisz się jak wykorzystam ten pomysł do swojej 320L ?

 

4. Obsada - Ja osobiście widzę to tak :

- Gurami 1+2/3

- Sumik szklisty 10-15

- Skalar 1+1

- Kirysek Pstry/ Spiżowy/ Inny 5-7szt

 

5. Kop w ass, za to, że ledwo założyłeś baniak, a już jest lepszy od wszystkich moich razem wziętych! :mrgreen::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak umocowałeś kabombę w takim dnie? Ja jak zwiazuje je gumką recepturka i wsadzam w żwir, to końcówka poniżej gumki gnije i odpada, a wcale nie zaciskam mocno.

Normalnie wsadziłem bez niczego. Na razie ryb nie ma to nie ma komu wyrywać :)

Ale już się ukorzenia i zanim będą ryby już powinna być ukorzeniona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...