Skocz do zawartości

Akwarium 126l


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Zakupiłem dzisiaj akwarium o poj. 126l (używane).

Chodzi mi o to, widać, że akwarium jest stare wiec po 1. Nie wiem czy wytrzymają szyby. Po 2. Jak je doprowadzić do czystości " czy mogę go czyścić płynami np. do naczyń do kąpieli itp. czy są jakieś specjalne akwariowe, kolega mówi ,że leżało jakieś 3 lata w piwnicy. Mam jakoś wzmocnić to akwarium czy coś w tym rodzaju ?

 

Mod.Janusz---Pisownia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie nie wolno myc akwariów środkami chemicznymi typu płyny do szyb itp itd... Tylko ciepła woda i gąbka.

Co do wzmocnienia to polecić można tylko sylikon akwariowy

No ale najpierw to ja bym zalał pełny baniak woda i zobaczył czy się coś dzieje.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak strzeli to raczej woda mocnym strumieniem będzie wylatywać lub kapanie m i nie koniecznie szyba strzeli. I akwarium ma 3 lata to nie takie stare ;)

Wiesz co to jest 126l wody wiec niezaciekawie by miała sąsiadka pode mną :). Pytam się bo nie wiem czy ryzykować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nalot z kamienia czyściłem octem lub kwaskiem cytrynowym. Tak jak Tyber napisał, zalej baniak do pełna, zostaw na parę dni i zobacz czy masz jakieś nieszczelności, jak tak to klej, a jak nie to nie ma potrzeby walić dodatkowo sylikon. Jeśli masz rysy na szybach to są dostępne specjalne środki do likwidacji skaz (najlepiej się spytaj szklarza czym polerować, lub myślę że wujek google również pomoże :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ło kurna na takim stoliczku :P desperat ;) Ale ok weź blat kuchenny ciut dłuższy niż akwarium na środek jakaś belka lub płyta mdf - a dlaczego nie nowa szafka lepszy efekt chyba będzie w pokoju :) za 100 znajdziesz ładne szafki - Podam ci przykład szafka na all z wysyłką 310 a taką samą zrobi stolarz za 150 dodam że z grubym blatem i płyta wenge dlatego piszę bo wengę jest droższy :) zastanów się nad ładną szafeczką - czasami kombinacje więcej kosztują niż coś nowego :) Później będziesz chciał kubełek co2 butla to byś sobie już ładnie do szafeczki pochował wszystko :) i w ten kącik jak masz teraz stolik szafeczka ładnie ci wejdzie :) A teraz z innej beczki jak podłoże i pieniążków nie masz to ziemia uniwersalna :) i za w czasu tło worek czarny od śmieci :P Pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na takim stoliczku to bym się tylko nie bał usiąść(bez urazy) Twoje akwarium będzie ważyło ponad 150kilo i na tak cieniutkich nóżkach długo nie postoi.Stolik prawdopodobnie się rozwali,nawet nie pytam z jakiego gatunku drewna jest zbudowany ,nie ma to znaczenia.Moim zdaniem konstrukcyjnie nie wytrzyma.Osobiście bym go wymienił na coś solidniejszego.Nie chce Cię straszyć ale lepiej chuhać na zimne potem cóż będzie za póżno. Powodzenia,Grzesiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...