Jump to content

Odmulanie manado


Recommended Posts

Mam u siebie manado, jedyne rybki z czyszczycieli jakie posiadam to Otoski, ale jak wiadomo one są nakierowane bardziej na glony niż resztki jedzenia, choć jak sypię płatki z Tropicala roślinne, to resztki lubią i jedzą jak coś opadnie na dno.

 

Do końca nie wiem czy trzeba odmulać manado czy nie (nigdzie tego nie znalazłem), choć osobiście to robię, choćby z tego względu, że osiadają na nim resztki pokarmu, pogniłe resztki roślin no i odchody ryb. Odmulam w ten sposób, że końcówką odmulacza (prosta rurka) kręcę ok. 3cm nad powierzchnią tworząc w ten sposób coś ala mini wir, i resztki tych wszystkich odpadów zaczynają się unosić w górę po czym trafia do odmulacza, a samo manado zostaje bez problemu choć jest lekkim podłożem porównując go np. do żwirku.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ja też mam u siebie w 240 manado,odmulam je normalnym odmulaczem najtańszym,tylko że tak jak pisali wcześniej to naprawdę brudu w nim nie widać w porównaniu do zwykłego żwiru,ale trochę i tak zawsze mi wciągnie odmulacz,nie wiem czy da się tak odmulić żeby nic nie zaciągnąć.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...