Skocz do zawartości

Jakie rybki łatwo rozmonżyć?:)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

a udało się komuś z was rozmnożyć pielęgnice ramireza? bo pani w sklepie powiedziała mi, że można zobaczyć jak składają ikre, ale raczej nic z tego nie będzie...

ramirezki trudno dobrać tzn parkę łatwo rozpoznać, ale chodzi o to żeby się miały "ku sobie"

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej to nie jest tak że się bierze 2 pierwsze rybki wrzuca do słoika i rozmnaża(ostatnio pisał 1 gostek o probie rozmnożenia neonów w słoiku)nawet poczynił takie kroki że najpierw wrzucił samiczkę do słoika a potem pytał na forum jak doprowadzić do tarła.Wszystko zależy od gatunku jaki chcemy rozmnożyć i jego wymagań.Trzeba dobrze dobrać parę w niektórych gatunkach obsadę do rozrodu.pamiętajcie że nie wszystkie samice będą bardzo płodne a może nawet i wcale nie będzie miała ochoty się trzeć.do tego zbiornik tarliskowy,ruszt itp i 100%higiena.Odpowiednie warunki i rybki wam się będą trzeć.ale to i tak dopiero początek.W większości gatunków zbiornik z ikrą się zaciemnia ikra jest wrażliwa na światło,skoki temp.i zbyt mocny ruch wody.Po wylęgu małe larwy mogą się poparzyć nawet o grzałkę jeżeli użyjecie za mocnej.ale to nie jedyny problem bo trzeba jeszcze te maleństwa wykarmić :) pokarmy takie jak artemia,mikro,pierwotniaki trzeba samemu wyhodować.Więc na początek proponuję zacząć hodowlę jedzonka dla rybek.Potem możecie spróbować z takimi rybkami jak danio.Można jeszcze narybek karmić żółtkiem z jajka ale bardzo brudzi wodę.Nie które gatunki ryb same karmią i pilnują młodych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ja mam parkę barwniaków czerwonych w oddzielnym akwa 10l z 2 kokosami i chyba złożą ikrę a i jeszcze w akwa 360l też mam parkę i już 3 razy w kokosie złożyły ikrę tylko bocja zjadła niestety , a jak skalary złożyły to tak 2 godz wytrzymała ikra i zjadła bocja 4 krotnie. ja polecam barwniaki !!! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...