Skocz do zawartości

Problem z glizdami :/


Rekomendowane odpowiedzi

Po 1 nic mnie nie tyknelo a po 2 to akwarium nie mam narazie obsady - akwarium dojrzewa. Ma z 3 dni.. to takie malutkie glizdki (zauwazylam je jak wzruszalam podloze) - szerokosc 0.5 mm a dlugosc do 1.5 cm (czasem maja lekki odcien czerwieni). Akwarium jest czysciutkie, bo dopiero co zalane jak to powiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

??? ja sie pytam jak te niewiem.. glizdy mozna usunac ..... poprostu zle mnie zrozumieliscie.

1.Wiecie czy mozna te glizdy jakos usunac ?

2. Jak nie zabardzo to czy nie beda szkodzily rybkom, krewetkom i roslinom ?

3. Sa one oznaka ze juz flora bakteryjna w akwarium sie zrobila ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KURCZE napisalam przy zdjeciach -zdejcie z internetu ( glizdy) (1) a 2 tez z internetu..... nie mam narazie jak zdjecia zrobic bo tego czegos tak nie widac.... czasem pojawia sie jak w wodzie plywa a czasem jak jest w podlozu, jak jest na sciankach to aparat nie robi tego wyraznego :( co do podloza - jest nowe czyste NIE MA PSICH KUP nie jest Z PODWORKA NIE JEST TO PIASEK ANI ZIEMIA tylko to zwirek !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciu nr. 1 chyba jest dżdżownic. Znalazła się w glebie którą umieściłaś w akwarium. Usuń ja z akwarium bo zdechnie.

Na 2 zdjęciu są wypławki możesz je usunąć preparatem o nazwie no-planaria.

Na zdjęciu numer 1 powiedział bym że to jest pijawka w zimie raczej trudno znaleźć dżdżownicę nawet w akwarium a na zdjęciu nr. 2 widzę wypławki jeśli chodzi o podłoże masz tam sporo kup bo nawalone jest że ho ho

To nie są kupy bo jeszcze nie ma tam ryb. Wydaje mi się że koleżanka korzystając z odwilży zaczerpnęła zwykłego, brudnego piachu z podwórka.

Jeśli tak :lol: To sorka Largini zwracam honor pewnie masz rację w końcu wiosna idzie ale podłoże z podwórza może to psie kupy :|

TE ZDJECIA SA Z INTERNETU PRZECIERZ bylo napisane -.-
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz pijawkę to ją złap i wypierdziel za przeproszeniem natychmiast bo pijawki z ryb pobierają jakiś pokarm bo krwi raczej wiele ryby nie mają no ale w każdym bądź razie te stworzenia zagrażają rybką

Gdzie ty masz oczy? To nie pijawka. Pijawkę masz pod spodem, na zdj. To moim zdaniem jest jakaś glizda, prawdopodobnie dżdżownica. Mówisz że najdłuższa ma 1,5 cm, więc to pewnie jeszcze młody okaz. Ten żwir, co to niby sprzedają do akwa, nawet nie jest myty, po prostu ot tak surnięty do woreczka, więc mogła się tam jakaś glizdka znaleźć. Ja w swoim żwirku znalazłam ślimaka ;) . Lepiej szybko ją wyłów, bo biedaczka padnie ;) Co do tych małych, to poprzednicy Ci już powiedzieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja nie wiem, co ty miałeś w akwa, stary... pijawki są tylko i wyłącznie (!) czarne, bądź granatowe, od początku do końca. A po drugie są szerokie i mają przyssawkę, a ta na zdj. nie ma ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...