Jump to content

Largini

Użytkownik
 • Content count

  408
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0

About Largini

 • Rank
  Tubylec
 • Birthday 12/05/1984

Informacje o profilu

 • Lokalizacja
  Ostrołęka
 1. http://allegro.pl/zestaw-oswietleniowy-philips-t5-2x24w-swietlowki-i4259484436.html. To zestaw bez zbedniego kombinowania przypinasz go do orginalnych swietlówek.Ja nie kupywałem tego przez allegro tylko sam w hurtowni elektrycznej. U siebie wywaliłem orginalne T8 i dałem w srodku 2 stateczniki elektroniczne do tego swietlówki 4x24 W T5.
 2. Przy standardowym oświetlenu te rośliny raczej ci zmarnieją. Sa to roślny które potrzebują sporo swiatła. A 0,3 w/l im nie wystarczy.
 3. Ja przerabiłem orginał taki jak masz ty na 4x 24 W t5. Do tego co posiadasz podepnij 2x 24 t5. Zestawy dostępny na allegro.
 4. Largini

  Nawożenie w akwarium

  Chyba nie czytałaś ze zrozumieniem. Do określenia czego i ile twoje rośliny potrzebują potrzebne są testy! Bez tego zostaje liczenie kalkulatorami i na tej podstawie wyliczenie prawdopodobnego stężenia poszczególnych pierwiastków. Bez co2 i z tym oświetleniem nie oczekuj rewelacji po wzroście roślin Mech powinien ci dobrze rosnąć nawet przy małym nawożeniu. edit: symfonie chyba ma w składzie fe i k2so4. wiec nie ma sensu ich uzupełniać dodatkowo samymi solami. Jeżeli przeholujesz z nawozem czekają cię glony.
 5. Largini

  Program do akwariów.

  Tak istnieje. Wpisz swój temat w wyszukiwarkę i sam zobaczysz jak się nazywa.
 6. Largini

  Moja woda,parametry

  Testy wody musisz zrobić w swoim akwarium. Wtedy będzie można coś o niej powiedzieć. To co podałeś to normalna kranówka.
 7. Largini

  Moja woda,parametry

  NH4 powinno być 0 tak samo NO2. Chloru tez sporo. Nie opisałeś zbiornika więc nie wiem czy jest on dopiero zalany czy już trochę funkcjonuje.
 8. Na początek dobre jest akwarium 100-150 L. Koszty zakupu nie wiele większe niż kostka. Możesz poszukać używanych zestawów w dobrej cenie.
 9. Largini

  Gorąca pokrywa

  Tak ma być. Dopóki plastik się nie przepala to jest ok. Jak koniecznie chcesz aby była tylko lekko ciepła to zamień dławik ze starterami na statecznik elektroniczny. Plus tej zmiany taki że można dać T5 i zwiększyć moc oświetlenia.
 10. Czyli robisz restart? Teraz akwarium musi dojrzeć bez ryb ok 2 tygodni.
 11. Largini

  Problem z oświetleniem - pokrywa

  To prosta sprawa jak i schemat zasilania tego układu. Do pokrywy wystarczy sam elektryk nie elektronik . Startery zamienisz miejscami bez odklejania pokrywy. Są pod białymi korkami które wykręcasz ale jeżeli świętówka odpala od razu to powinny być sprawne. Stawiam na luźne umocowanie świetlówki w oprawie. Odpal świetlówki i dociśnij oprawę do nich zobacz czy coś się popraw.
 12. Nie myślałeś o uruchomieniu bimbrowni i wspomaganiu węgla w płynie. Stosowanie go obniży ci też ph. Pomyśl o filtrze RO do wody by zmniejszyć ph twojej wody w której na dobrą sprawę dobrze czuły by się jedynie pyszczaki.
 13. Largini

  Problem z oświetleniem - pokrywa

  Zamień startery miejscami i zobacz czy to nie jest wina któregoś z nich. Oprawki sprawdzisz poruszają nimi lub sprawdzając blaszki w nich czy nie są wygięte. Sprawdź też przewody czy nie są luźne w kostkach.
 14. Zrób testy na Fe (żelazo). Możesz mieć jego niedobory bo liście są strasznie żółte. Testy nie mierzą faktycznego poziomu co2. Nawozy podawaj regularnie. Widocznych efektów nie zobaczysz po jednym dniu ich stosowania.
 15. Largini

  Bojowniki w akwarium :)))

  Przy tej obsadzie jak brzanki nie wykończą reszty ryb to istnieje prawdopodobieństwo że zrobi to bojowniczka.
×